گزارش خبری : عکسبرداری با Samsung Galaxy S4

3

گلکسی اس ۴ را می توان از لحاظ دوربین و کارایی‌هایش، از موبایل‌های دیگر، متمایز دانست. سامسونگ، از بهترین و قوی‌ترین ویژگی ها در این دوربین استفاده کرده. با سنسور ۱۳ مگاپیکسلی، نگرانی از بابت رزولوشن عکس وجود نخواهد داشت. اما عکس با کیفیت خوب زمانی به دست می‌آید که دوربین بتواند از پس موقعیت‌های مختلف بر بیاید. در گلکسی اس۴، تنظیمات مختلفی وجود دارد که خیال شما را از این بابت راحت می کند که همۀ این تنظیمات در قسمت Mode (حالت) دوربین وجود دارد.

Mode (حالت)، به شما این اجازه را می‌دهد تا سریع و به آسانی از موقعیت‌های گوناگون و متفاوت، بهترین عکس‌ها را بگیرید:

۱- Auto (خودکار)

با انتخاب Auto، تمام تنظیمات عکس، از جمله تنظیم نور و رنگها، به طور خودکار انتخاب می‌شود و بیشتر برای عکس‌های عمومی استفاده می‌شود.

۲- Beauty Face (آرایش چهره)

این حالت، بهترین عکس‌ها را از صورت اشخاص می گیرد. دوربین، به طور خودکار صورت شخص را پیدا می‌کند و بهترین نور و رنگ را برای وضوح بیشتر صورت تنظیم می‌کند. از این مورد می توان بیشتر برای عکسبرداری‌های پرتره استفاده کرد.

07-21-2013 06-19-11 PM

۳- Best Photo (بهترین عکس)

Best Photo، هشت عکس پشت سر هم و بدون وقفه برای شما می‌گیرد و شما می‌توانید بهترین‌های آنها را انتخاب کنید و نگه دارید. این مد، زمانی بیشترین استفاده را دارد که شما در حال عکس گرفتن از چندین نفر هستید و می‌خواهید بهترین حالت از تمام افراد را در عکس داشته باشید.

07-21-2013 06-19-39 PM

۴- Best Face (بهترین چهره)

Best Face حتی یک قدم فراتر از Best Photo رفته. در این حالت ۵ عکس پشت سر هم گرفته می‌شود و شما می‌توانید بهترین حالت از چهره اشخاص را جداگانه انتخاب کنید.

07-21-2013 06-19-29 PM

۵- Sound & Shot (عکس و صدا)

در این حالت، پس از عکس گرفتن، ۹ ثانیه صدای محیط را ضبط می کند. این ۹ ثانیه برای مثال می‌تواند صحبت خودتان باشد یا صحبت افرادی که از آنها عکس گرفته شده یا هر صدای دیگر.

۶- Drama (درام)

با این حالت عکس‌های کاملاً خلاقانه‌ای می توان گرفت. این حالت به شما اجازه می‌دهد تا مسیر یک شخص یا شئ متحرک را در یک عکس نشان دهید. در این سیستم، قسمت‌های جا‌به‌جا شدۀ عکس را با فاصلۀ چند صدم ثانیه، بر روی پس‌زمینه ثابت عکس قرار می‌دهد.

07-21-2013 06-20-04 PM

۷- Animated Photo (عکس‌های متحرک)

این حالت به شما این اجازه را می‌دهد تا عکس‌های متحرک با فرمت GIF بگیرید. پس از عکس گرفتن، شما می‌توانید قسمت‌های دلخواهتان در عکس را ثابت نگه دارید و قسمت‌هایی را متحرک.

۸- (تن عمیق) یا Rich Tone یا HDR

Rich Tone یا تن عمیق در دوربین گلکسی اس۴، تمرکز خود را روی رنگ‌ها می‌گذارد. زمانی که در عکس‌هایتان رنگ‌های مختلف وجود دارد، می‌توانید از این حالت استفاده کنید تا بهترین کیفیت رنگ‌ها را برای شما به ارمغان بیاورد.

۹- Eraser (پاک کن)

حتماً برای شما اتفاق افتاده که بعضی اوقات، رهگذران ناخواسته‌ای در عکس‌های شما می‌افتند. با این حالت می‌توانید به راحتی این افراد را از عکس‌هایتان حذف کنید. این حالت به گونه‌ای کار می‌کند که ۵ عکس پشت سرهم از منظرۀ شما می‌گیرد، قسمت‌هایی از عکس را که جا‌به‌جا شده‌اند، به طور خودکار از عکس شما حذف می‌کند.

07-21-2013 06-19-49 PM

۱۰- Panorama (پانوراما)

این ویژگی به اندازه کافی معروف هست. با این حالت می‌توانید ۳۶۰ درجه اطراف خودتان را عکس بگیرید.

۱۱- Sports (ورزشی)

زمانی که سرعت سوژه‌های شما در عکس بالاست، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. با این ویژگی، سرعت شاتر دوربین موبایل شما بالا خواهد بود و بیشتر مناسب صحنه‌های ورزشی می‌باشد.

۱۲- Night (شب)

از این ویژگی می‌توانید در مواقعی که نور کم است یا در شب عکس می‌گیرید، استفاده کنید. این حالت، سرعت شاتر شما را کاهش می‌دهد، اما دیافراگم (Aperture) دوربین شما در بازترین حالت خود قرار می‌گیرد تا بهترین عکس را در نور کم بگیرید.

در کنار ویژگی‌های Mode، دوربین گلکسی اس۴، کارکرد‌های دیگری هم در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

۱۳- Dual Shot

دیگر نیازی به این نیست که از رهگذری بخواهید تا عکس شما با دیگران را بگیرد. با انتخاب این حالت، شما در عکسی که می‌گیرید، خواهید بود.

در هنگام عکسبرداری، عکس خودتان، با استفاده از دوربین دوم گلکسی اس۴ که ۲ مگاپیکسل است، در یک فریم بر روی تصویر قرار می‌گیرد. شما می‌توانید این فریم را جا‌به‌جا، کوچک یا بزرگ کنید و سپس عکس را بگیرید. حتی انتخاب‌های گوناگونی برای فریم دارید.

۱۴- Auto Night Detection

مواقعی هست که شما نمی‌خواهید از فلش موبایلتان استفاده کنید، مثلاً مواقعی که نور‌های رنگی در صحنه وجود دارد و شما می‌خواهید این نور‌ها با رنگ اصلی‌شان در عکس باشند، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. در این حالت، تنظیمات دوربینتان به گونه‌ای خواهد بود که بهترین عکس بدون فلش گرفته شود.

۱۵- Voice Recognition

با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید با صدای خود و بدون اشاره به موبایلتان، عکس بگیرید. فقط با گفتن اسمایل (Smile)، چیز (Cheese)، کپچر (Capture) یا شوت (Shoot)، عکس شما گرفته خواهد شد.


از دیگر ویژگی‌های دوربین گلکسی اس۴ می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

07-21-2013 06-20-24 PM

– سایز عکس: ۲۳۲۲ در ۴۱۲۸ (۱۶:۹)

– دارای تشخیص صورت و لبخند

– دارای ویژگی ضد لرزش

– برچسب GPS

– فلش LED

 
3 نظرات
 1. رسول می گوید

  سلام آقای دکتر
  چه عجب که از سامسونگ هم پست گذاشتید
  ممنون

 2. فرشاد می گوید

  همشون عالی و کاربردی هستند
  البته اینها ویژگی‌های نرم‌افزاری دوربین سامسونگ هستند، که شاید یک اپ جامع دوربین این‌ها رو در خودش داشته باشه.

 3. پیامک و اس ام اس نوند می گوید

  آیا می شوند از برنامه اش روی گوشی های اندروییدی دیگه استفاده کرد؟ مثلا کلکسی نوت؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.