تحولی تازه در عکاسی با آی‌فون: ثبت ۲۰ عکس در ثانیه با وضوح بالا با آی‌فون

7

نه، اشتباه نکنید! منظور من یک شایعه در مورد دوربین آی‌فون ۵S نیست، همین حالا هم اگر آی‌‌فون داشته باشید (ترجیحا آی‌فون ۵ و در درجه بعد آی‌فون ۴S) می‌توانید با نصب یک اپلیکیشن تحول شگرفی در عکسبرداری ایجاد کنید.

بگذارید برایتان توضیح دهم:

اپلیکیشن دوربین آی‌فون سرعت چندان زیادی ندارد و با آن حداکثر می‌شود ۳ تا ۶ عکس در ثانیه با کیفیت ۸ مگاپیکسل گرفت. اما حالا یک اپلیکیشن به نام SnappyCam 3.0 رونمایی شده است که با آن می‌توان ۲۰ عکس در ثانیه با وضوح کامل گرفت!

این تحول نرم‌افزاری، مدیون یک فناوری جدید انتقال عکس‌های JPG است:

یک مهندس الکترونیک به نام جان پاپادریوپولوس، دو سال است که این اپلیکیشن را وارد آی‌تونز کرده است. او این اپ را سریع‌ترین اپلیکیشن دوربین در جهان می‌داند.

08-01-2013 10-06-06 AM

وی برای اینکه به عکس گرفتن سرعت بدهد و مجموع مراحل ثبت، بافرینگ، پردازش و فشرده کردن عکس را سریع کند، در واقع استانداردهای عکس با فرمت JPG را متحول کرده است و به نوعی آنها را مجددا اختراع کرده است.

شاید شما تا حال با نسخه دوم SnappyCam کار کرده باشید، آن اپ هم سریع بود، اما مشکلی که داشت این بود که کیفیت را فدای سرعت می‌کرد، با نسخه قدیمی می‌شد ۲۰ عکس در ثانیه با کیفیت ۳ مگاپیکسل گرفت.

اما هفته پیش، همه چیز ناگهان تغییر کرد و آن لحظه «آها» یا «اورکا» برای پاپادریوپولوس پیش آمد. حالا با الگوریتم‌های ریاضی و با استفاده از نیروی پردازشی آی‌فون می‌شود، همان ۲۰ عکس در ثانیه با کیفیت ۸ مگاپیکسل گرفت.

SnappyCam حالا ۴ بار سریع‌تر از اپلیکیشن پیش‌فرض دوربین آی‌فون و بیش از ۲ بار سریع‌تر از اپلیکیشن دوربین گلکسی اس ۴ است. با گلکسی اس ۴ می‌شود تنها حدود ۷.۵ عکس در ثانیه گرفت!

نسخه تازه SnappyCam را با اپلیکیشن‌های دیگر مثل FastCamera،  Camera Awesome و Camera+ مقایسه نکنید! آنها برای گرفتن ۳۰ عکس در ثانیه، کیفیت عکس‌ها را بسیار پایین می‌آوردند.

همان طور که گفتم اگر کیفیت عکس‌ها را ۸ مگاپیکسل انتخاب کنید، می‌توانید با این پا ۲۰ عکس بگیرید، با کم کردن کیفیت عکس، تعداد عکس‌های گرفته شده در ثانیه را می‌توانید به ۳۰ تا هم برسانید.

آنهایی که آی‌فون ۴S دارند، ناراحت نباشند، چون آنها می‌توانند ۱۲ عکس ۸ مگاپیکسلی و ۱۵ عکس ۵ مگاپیکسلی در ثانیه بگیرند که باز هم از ۳.۳ عکس در ثانیه گلکسی اس ۳ و ۷.۵ عکس گلکسی اس ۴ خیلی بهتر است!

اپلیکیشن SnappyCam البته رایگان نیست و ۰.۹۹ دلار قیمت دارد، اما به نظر من اپلیکیشنی است که واقعا ارزش این هزینه را دارد.

تصور کنید که با این سرعت عکسبرداری، عکس برداشتن از چه صحنه‌هایی ممکن می‌شود!

رابط کاربری SnappyCam هوشمندانه درست شده است، در قسمت تنظیمات شما می‌توانید سرعت دوربین و نسبت اندازه طول به عرض عکس را مشخص کنید و مثلا اگر می‌خواهید برای اینستاگرام عکس بگیرید، عکس مربعی با نسبت طول به عرض یک به یک بگیرید.

08-01-2013 09-22-57 AM

بعد از تپ روی دکمه دایره‌ای ثبت عکس، این دکمه را باید تا زمانی که دوست دارید، نگه دارید، در این فاصله SnappyCam 20 عکس در ثانیه می‌گیرد.

از آنجا که عملا هیچ عکس لازم ندارد، همه این عکس‌ها را نگه دارد، اپلیکیشن ترتیبی می‌دهد که به آسانی از بین شات‌های گرفته شده، عکس یا عکس‌ها بهتر را انتخاب کنید و ذخیره کنید.

برای این کار همان طور که در زیر می‌بینید، باید در نوار عکس‌های سمت راست حرکت کنید.

08-01-2013 10-03-11 AM

البته با کمک SnappyCam  می‌توانید وقتی عکس مناسب را انتخاب کردید، آن را بی‌درنگ و بدون فوت وقت، ایمیل کنید یا وارد اینستاگرام هم بکنید.

حالا بیایید به کاربردهای این اپ فکر کنیم:

– نخستین چیزی که به نظر آدم می‌رسد، ثبت عکس از رویدادهای ورزشی است، این طوری مثلا می‌توان تصویر کودکی در حال توپ‌بازی یا ورزشکاری در حال پرش از یک مانع را خیلی خوب گرفت.

– به عکاسی از پرنده‌ها و حیوانات فکر کنید.

– یا فرض کنید که دوست یا عضو خانواده شما در حال فوت کردن شمع‌های کیک جشن تولدش است، دیگر با این اپلیکیشن، کمبودی ندارید و خبری از عکس‌های محو یا عکس‌هایی که در لحظه مناسب گرفته نشده‌اند، نخواهد بود!

– حتی وقتی می‌خواهید تصویر دوستتان را در حال لبخند زدن بگیرید، باز هم SnappyCam می‌تواند به شما کمک کند تا لبخند دوستتان را در اوج و کمال بگیرید!

08-01-2013 10-06-45 AM

جان پاپادریوپولوس در قاب اپلیکیشن خودش!

SnappyCam را از اینجا دانلود کنید.

 
7 نظرات
 1. پیامک و اس ام اس نوند می گوید

  ما که امکان خرید نداریم چکار کنیم؟ چطوری میشه دانلودش کرد؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فروشگاه‌های آنلاین زیادی گیفت کارت آی‌تونز می‌فروشند. بنابراین امکان خرید هست.

   1. سینا اسمارت می گوید

    دکتر من متوجه نمی شم چطوریه که نمی شه از آیتونز خرید واسه تحریمه یا مسئله اینترنت و پرداخت اینترنتی در میونه؟؟

    ولی واقعا عجب آپ محشریه به کاربرداش فکر کنین وای چه کارا که نمی شه کرد آدمو هیجان زده می کنه. کاش اینا رو هم می شد کرک کرد تا می تونستیم رایگان استفاده کنیم.(:
    به خدا دزدی کردن رو دوست ندارم ولی چیکار کنیم تو ایرانیم دیگه امکانش نیست برامون.
    میشه بی زحمت چندتا از این فروشگاه های معتبر معرفی کنین تا ببینیم میشه این آپ رو گیر آورد یا نه خیلی می خوامش!!!

    1. علیرضا مجیدی می گوید

     گیفت کارت بخرین، مشکل خاصی نیست. این هم که فقط یک دلاره و ارزش ۳۵۰۰ تومن راداره.

 2. فرشاد می گوید

  بسیار جالب بود!
  پس میشه همینطور هم انتظار داشت حجم دیتای انتقالی در اینترنت برای این فرمت عکس پایین بیاد!

 3. سینا اسمارت می گوید

  دکتر اگه تونستین خودتون این آپ رو گیر بیارین ازش که استفاده کردین تحلیلش رو بزارین تو سایت
  (شیطنت (; _اون وقت برنامه رو رایگان واسه دانلود بزارین ، ثواب داره می رین بهشت)

 4. علیرضا می گوید

  جهت اطلاع کاربران اندروید باید یادآوری کنم اپلیکیشن رایگانی این امکان را با ۳۰ فریم در ثانیه با کیفیت بالا در دسترس دارد.
  High speed camera

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.