باز هم یک ثبت‌اختراع دیگر از مایکروسافت و بالا گرفتن شایعات درباره گوشی تاشوی احتمالا سرفیس‌فون

1

همه می‌دانیم سامسونگ در حال ساخت یک گوشی تاشو است. شرکت ZTE هم تولیدکننده بعدی موبایل است که رویای گوشی تاشو دارد و البته نباید از ال‌جی هم غافل بود.

اما کاندید بزرگ بعدی برای تولید یک اسمارت‌فون تاشوی عجیب و غریب؛ مایکروسافت است. شایعات زیادی درباره گوشی تاشوی مایکروسافت شنیده می‌شود و برخی آن را همان گوشی سرفیس‌فون می‌دانند که مدیرعامل این شرکت گفت می‌خواهد نوع استفاده از موبایل را تغییر دهد.

اسناد ثبت‌اختراع جدیدی از این شرکت منتشر شده که به وضوح شایعات درباره ساخت یک گوشی یا فبلت تاشو را تقویت می‌کند و به ما می‌گوید مایکروسافت هم مخفیانه دارد خود را برای این بازار داغ آماده می‌کند.

این ثبت‌اختراع‌ها نشان می‌دهند مایکروسافت در حال ساخت دستگاهی است یا حداقل به ساخت اسمارت‌فونی فکر می‌کند که یک لولای خاص دارد و می‌تواند به طور کامل و ۱۸۰ درجه‌‌ای باز و یک تبلت تبدیل شود.

این دستگاه از دو صفحه‌نمایش سود می‌برد که این لولای خاص و منحصربه‌فرد میان آن‌ها قرار گرفته و این قابلیت را دارد که این دستگاه را به یک گوشی یا تبلت و حتا نوت‌بوک تبدیل کند.

لولا؛ شاه‌کلید گوشی‌های تاشو

به نظر می‌رسد دنیای فناوری به نقطه‌ای رسیده است که مشکل گوشی‌های تاشو در لولای آن است. سامسونگ چندین ثبت‌اختراع برای طراحی لولایی خاص دارد و اکنون در ثبت‌اختراع‌های مایکروسافت نیز شاهد تمرکز زیاد روی لولا و طرز کار آن‌ها هستیم.

به طور سنتی، باید میان دو صفحه‌نمایش یک فاصله و شکافی وجود داشته باشد که این دو قطعه روی یکدیگر نیفتند و باعث آسیب‌دیدگی نشوند. لپ‌تاپ و تبلت‌های دو کاره نیز از این قاعده پیروی می‌کنند ولی در ثبت‌اختراع مایکروسافت شاهدیم که لولای طراحی شده هیچ شکاف و فاصله‌ای ندارد.

لولا وقتی کمی باز می‌شود؛ با جابه‌جایی سعی می‌کند نمایشگر اصلی را عقب‌تر بکشد و خود لولا به آرامی روی صفحه‌نمایش دوم قرار می‌گیرد. به این گونه، لولای طراحی شده توسط مایکروسافت زیبایی و کارایی بالاتری برای این دستگاه فراهم می‌کند.

البته، این ثبت‌اختراع‌ها همه‌چیز را نمی‌گویند و نمی‌تواند اتها با دیدن چند تصویر؛ طرز کار آن را به طور دقیق متوجه شد. حتا نمی‌دانیم این لولا برای یک گوشی تلفن همراه است یا یک دستگاه دیگری مانند لپ‌تاپ.

چند روز پیش؛ ثبت‌اختراعی از اپل برای طراحی مک‌بوکی با دو صفحه‌نمایش منتشر شد و اکنون این احتمال وجود دارد که مایکروسافت هم به دنبال لپ‌تاپی دو نمایشگر یا تبلتی با قابلیت‌های نوت‌بوک است.

مایکروسافت هنوز به این ثبت‌اختراع‌های منتشر شده هیچ واکنشی نشان نداده و جواب رسانه‌ها را نمی‌دهد.

منبع


 
1 نظر
  1. شهین می گوید

    منتظر ظهور سرفیس فون هستم?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.