شایعات سرفیس‌ فون: از دستگاهی تاشو و دو منظوره تا کامپیوتری فوق سری

0

شایعات پیرامون دستگاه رازآلود مایکروسافت به اوج رسیدند.

همزمان چندین گزارش و انتشار تصاویر رندر این دستگاه در فضای مجازی، موج جدیدی از خبرها و گمانه‌زنی‌ها درباره سرفیس فون را افزایش داده است.

برخی سایت‌ها گزارش دادند سرفیس فون مراحل طراحی و آزمایش خود را طی کرده و به تولید نزدیک شده است. برخی ایمیل‌های محرمانه لو رفته از کارکنان مایکروسافت این موضوع را تایید می‌کنند و نشان دادند مایکروسافت در حال تولید دستگاهی دو منظوره از سری سرفیس خود است.

این منابع می‌گویند سرفیس فون دستگاهی میان لپ‌تاپ و اسمارت‌فون است. از دو صفحه‌نمایش سود می‌برد که صفحه‌نمایش دوم می‌تواند به یک صفحه‌کلید یا ابزار گیمینگ بدل شود.

رندرهایی که طراح استرالیایی، دیوید بریر (David Breyer) از سرفیس فون منتشر کرده است؛ شباهت‌های زیادی به ثبت‌اختراع‌های اخیر مایکروسافت دارند و در میان رسانه‌ها، نزدیک‌ترین طرح‌ها به سرفیس فون تلقی می‌شود.

این رندرها نشان می‌دهند که این دستگاه در حالت لپ‌تاپ، موبایل، گیمینگ و غیره کاربری دارد. در حالت لپ‌تاپ، صفحه‌نمایش دوم به صفحه‌کلید مجازی تبدیل می‌شود و میانبرهای زیادی مانند تاچ‌بار اپل دارد.

در حالت گیمینگ، صفحه‌کلید مجازی به یک دسته بازی مجازی تبدیل می‌شود تا کاربران لذت واقعی کار با یک کنسول بازی را بچشند.

به علاوه، این طرح‌ها نشان می‌دهد آینده به سوی صفحه‌کلیدهای مجازی حرکت می‌کند و برتری‌هایی نسبت به صفحه‌کلید فیزیکی دارد.

گوشی تاشو یا کامپیوتر همراه؟

شایعات دیگر می‌گویند این دستگاه مرموز و افسانه‌ای مایکروسافت، با کدنام Andromeda شناخته شده و به گونه‌ای طراحی شده که در جیب قرار بگیرد. پس، باید این دستگاه را یک گوشی تلفن همراه تاشو نیز محسوب کنیم.

مایکروسافت ثبت‌اختراع‌های زیادی روی اسمارت‌فون تاشو دارد که اتفاقا این روزها هرچه بیشتر به رندرهای منتشر شده شباهت دارند. در این ثبت‌اختراع‌ها، گوشی موبایل مایکروسافت دو یا سه صفحه‌نمایش دارد، دوربین گوشی در مکانی عجیب قرار گرفته و از قفل مغناطیسی استفاده می‌شود.

در صنعت موبایل و لپ‌تاپ، شرکت‌های زیادی تلاش می‌کنند یک اسمارت‌فون تاشوی به‌روز و همین‌طور لپ‌تاپ با صفحه‌کلید مجازی و دو نمایشگر عرضه کنند. به نظر می‌رسد مایکروسافت می‌خواهد با عرضه یک محصول، هر دوی این گجت‌های آینده‌محور را یک‌جا به کاربران بدهد.

علی‌رغم این همه شایعات و خبر که درباره سرفیس فون منتشر می‌شود؛ هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای رونمایی از این دستگاه در دست نیست و هیچ‌کسی نمی‌داند سرفیس فون واقعی چه شکلی است یا چه قابلیت‌هایی دارد.

ناچاریم که هنوز منتظر بمانیم و با شایعات سرگرم باشیم.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.