مایکروسافت می‌خواهد دستگاهی با یک نمایشگر تاشو و متحرک بسازد

0

شاید مهرماه مایکروسافت دستگاهی شبیه به تبلت و لپ‌تاپ ولی با نمایشگر تاشو، انعطاف‌پذیر و متحرم رونمایی کند.

بیش از دو سال است که ردموندی‌ها دارند در پروژه موسوم به قنطورس (Centaurus) روی یک دستگاه سرفیس با دو نمایشگر کار می‌کنند و حتی شنیده شده این محصول به صورت داخلی برای کارمندان رونمایی شده است.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ یک ثبت اختراع برای دستگاهی با نمایشگر منعطف و متحرک داشته است. طبق آخرین اخبار، این پتنت در تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۹ توسط دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) پذیرفته شده است.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

تصاویر این ثبت اختراع از یک دستگاه دارای تکیه‌گاه و نمایشکر تاشو خبر می‌دهند. همانند نمایشگرهای تاشوی دیگر باز هم شاهد یک لولا برای خم شدن پنل نمایشگر هستیم.

لپ‌تاپ تاشو به روایت مایکروسافت

مایکروسافت در مستندات این ثبت اختراع خود گفته است: «از یک پشتیبان و تکیه‌گاه استفاه شده است که در از پشت به صفحه‌نمایش دستگاه متصل می‌شود و می‌تواند میزان خم شدن نمایشگر و شعاع حرکتی آن را محدود کند.»

مایکروسافت می‌گوید این تکیه‌گاه می‌تواند باعث تقویت ماتریس ترانزیستور زیر صفحه‌نمایش نیز شود و تاحدی از کشش بیش‌ از حد آن حین خم‌ شدن جلوگیری کند.

در ثبت‌اختراع مایکروسافت پیشنهاد شده از دو سطخ اولد بیرونی و درونی استفاده شود. تکیه‌گاه دقیقه به سطح پشتی نمایشگر اولد متصل خواهد شد. اگرچه تکیه‌گاه می‌تواند میزان حرکت و شعاع نمایشگر را در یک جهت محدود کند ولی در جهت دیگر آزادی کاملی به وجود می‌آورد.

در تصاویر ثبت اختراع مایکروسافت المان‌هایی هم برای پشتیبانی از نمایشگر و حالت خمیدگی آن دیده می‌شود.

انتظار می‌رود مایکروسافت در مراسم سالیانه سرفیس خود که در ماه اکتبر (مهر ماه) برگزار می‌شود؛ از یک دستگاه تاشو رونمایی کند ولی مشخص نیست دقیقا دستگاهی با همین طراحی و پتنت است یا خیر!

امسال، لنوو در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۹ از اولین لپ‌تاپ‌ با صفحه‌نمایش تاشو رونمایی کرد. حالا، نوبت به مایکروسافت است که یک دستگاه شبیه به تبلت یا لپ‌تاپ ولی با نمایشگر انعطاف‌پذیر و متحرک رونمایی کند.

منبع


 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.