همه آن‌چیزی که درباره گوشی «سرفیس فون» مایکروسافت حدس می‌زنیم!

0

مدتی است که شایعات پیرامون یک گوشی جدید از مایکروسافت به نام «سرفیس‌ فون» بالا گرفته است.

در حالی که مایکروسافت خط تولید گوشی‌های ویندوزفون را متوقف کرده است و به طور رسمی برنامه‌ای برای تولید گوشی تلفن همراه ندارد اما برخی اخبار و ثبت اختراع‌های لو رفته از این شرکت نشان می‌دهد در آینده یک گوشی هوشمند تاشو با قابلیت تبدیل‌شوندگی به تبلت مبتنی بر سیستم‌عامل «اندرومدا» (Andromeda OS) معرفی خواهد کرد.

اندرومدا یکی از پروژه‌های جدید مایکروسافت است و هدف‌اش دستیابی به نسخه‌ای ماژولار از ویندوز ۱۰ برای دستگاه‌های همراه است.

به نظر می‌رسد مایکروسافت در سال‌های اخیر به صورت پنهانی دارد روی یک اسمارت‌فون غیرمتعارف کار می‌کند. مدیران مایکروسافت طی این مدت بارها اعلام کردند اسمارت‌فون بعدی این شرکت همانند مدل‌های قبلی نیست.

یکی از شایعات قوت گرفته درباره این گوشی به عدم استفاده از پردازنده اینتل و استفاده از پردازنده‌های کوالکام با معماری آرم برمی‌گردد. ممکن است سرفیس فون از پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۸۴۵ استفاده کند. در این صورت برای اولین بار است که یک سیستم‌عامل موبایل مبتنی بر ویندوز روی یک اسمارت‌فون غیر اینتلی نصب می‌شود.

همچنین گفته می‌شود اسمارت‌فون بعدی مایکروسافت به صورت تاشو بوده و قابلیت تبدیل شدن به تبلت را دارد. مایکروسافت پتنت‌های زیادی پیرامون دستگاه‌های کتابی یا تاشو با چندین نمایشگر ثبت کرده است که این شایعه را قوت می‌بخشند.

گوشی که گوشی نیست!

اخیرا نیز سایت وین سنترال پتنت‌های جدیدی از مایکروسافت منتشر کرده است که نحوه کار دوربین سرفیس فون را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد لنز دوربین این دستگاه در یک نیمه گوشی و ماژول ثبت تصویر در نیمه دیگر گوشی قرار دارند. هنگامی که گوشی به طور کامل بسته می‌شود؛ این دو ماژول از طریق اتصال مغناطیسی روی یکدیگر قرار گرفته و دستگاه از حالت تبلت به حالت گوشی درمی‌آید.

پتنت دیگری نشان می‌دهد ماژول دوم دوربین زمانی که گوشی در حالت باز قرار دارد، با یک چرخش مکانیکی پنهان می‌شود.

نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در مصاحبه اخیر خود تاکید کرده است که این شرکت نمی‌خواهد اسمارت‌فون جدیدی به سبک گوشی‌های بازار بدهد بلکه در پی تغییر استفاده از این گوشی‌ها و عرضه‌ فناوری‌های جدیدی مانند هوش مصنوعی هستند.

همچنین؛ مدیر و مخترع HoloLens مایکروسافت باز هم در گفت‌وگوهای خود اشاره می‌کند که «گوشی تلفن همراه» دیگر مرده است و مایکروسافت در حال ساخت یک دستگاهی است که کاربردهای گوشی دارد ولی گوشی موبایلی که سراغ داریم؛ نیست!

به هر حال، تحرکات زیادی در شرکت مایکروسافت مانند استخدام افرادی که سابقه کار با پردازنده‌های کوالکام را دارند یا مشاهده اپلیکیشن ناشناخته‌ای به نام Journal دیده می‌شود که تاییدی بر اخبار عرضه یک دستگاه به نام سرفیس فون هستند ولی هیچ‌کس نمی‌داند این محصول چه زمانی و با چه مشخصاتی روانه بازار می‌شود.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.