می‌خواهید آی‌فون 5S بخرید؟ کدام رنگ را انتخاب می‌کنید؟ طلایی، نقره‌ای یا خاکستری را؟

74

کسانی که می‌خواهند تا چند وقت بعد آی‌فون 5S بخرند، لابد دلایل محکم و قانع‌کننده‌ای برای انتخاب پرهزینه دارند، اما یک مسئله جانبی برای آنها این است که کدام رنگ را برگزینند؟ «رنگ»، یک چالش عمده در هنگام خرید آی‌فون 5S است و البته آی‌فون 5C است.

در هنگام خرید آی‌فون تا مدت‌ها ما یک انتخاب بیشتر نداشتیم: آی‌فون مشکی، بعدها این امکان پیدا شد که آی‌فون سفید هم بخریم و حالا سه سه انتخاب موقع خرید این گوشی «های اند» داریم: نقره‌ای، طلایی و خاکستری.

البته توجه داشته باشید که بخش جلویی آی‌فون‌های طلایی و نقره‌ای سقید هستند، بنابراین در صورت خریدن این گوشی‌ها رنگی که غالب اوقات خودتان می‌بینید،  رنگ سفید است و تنها اطرافیان شما هستند که رنگ طلایی یا نقره‌ای را گاهی می‌بینند، آن هم در صورتی که شما گوشی را داخل کیسی نگذاشته باشید که پشت گوشی را پوشانیده باشد. البته می‌توان انتظار داشت که به زودی کیس‌هایی با رنگ طلایی و نقره‌ای که با رنگ اصلی مو نزند، وارد بازار شوند!

09-15-2013 09-58-01 PM

تناسب رنگ بدنه با کاربری شما

هیچ فکر کرده‌اید که چرا غالبا بدنه تلویزیون‌ها مشکی ساخته می‌شود؟ چون شما موقع تماشای برنامه‌ها، فیلم‌ها یا گیم، حواستان پرت نشود و معطوف بدنه رنگی نشود. در مورد آی‌فون هم چنین مسئله‌ای وجود دارد و شماری درست به همین خاطر، جز رنگ مشکی، رنگ دیگری را انتخاب نمی‌کنند.

در مقابل کسانی هستند که رنگ سفید در جلوی گوشی را دوست دارند، اینها کسانی هستند که کمتر ویدئو می‌بینند یا گیم بازی می‌کنند و بیشتر کارشان چک کردن ایمیل، وب‌گردی با سافاری یا پیامک زدن است، چون رنگ غالب در محیط این برنامه‌های سفید است، طبعا با رنگ سفید قسمت جلویی گوشی تباین بیشتری دارد.

البته بعضی‌ها هم می‌گویند که کسانی که این حرف را می‌زنند، بیش از حد حساسند و عملا کسی با رنگ بدنه گوشی حواسش پرت نمی‌شود.

09-15-2013 09-59-12 PM

نگرانی در مورد از رنگ و رو رفتن آی‌فون!

زمانی که آی‌فون 4 سفید عرضه شد، این شایعه پخش شده بود که گوشی به تدریج وقتی نور بخورد، تحت تأثیر پرتو فرابنفش خورشید، رنگ و رویش می‌رود. اما عملا کسانی که این گوشی را خریدند، متوجه شدند این شایعه صحت ندارد.

بنابراین این مورد نباید نگرانی‌ای برای شما ایجاد کند، طوری که آی‌فون نقره‌ای یا طلایی نخرید.

نگاه زیبایی‌شناسانه

مشکی همیشه رنگ محبوب در مورد محصولات الکترونیک بوده است، اما باید توجه داشت از تکنیکی انودیزه کردن رنگ مشکی خالص بسیار دشوار است و به همین خاطر است که در آی‌فون 5 رنگ مشکی، چیزی شبیه به رنگ مشکی زغال بود و در آی‌فون 5S هم به جای رنگ مشکی خالص، رنگی شبیه رنگ گرافیت را داریم.

پس آن دسته از شما که علاقه خاصی به رنگ مشکی دارند و به همین خاطر می‌خواهند رنگ مشکی را انتخاب کنند، باید توجه داشته باشند که رنگ خاکستری در آی‌فون 5S ممکن است از نظر زیبایی‌شناسی نظرشان را جلب نکند.

از سوی دیگر باز هم از منظر زیبایی‌شناسی، انتخاب رنگ سفید ممکن است مزیت‌هایی داشته باشد، این رنگ تباین بهتری با کیس‌هایی با رنگ روشن دارد، در صورتی که اگر یک آی‌فون مشکی را داخل یک کیف رنگی بگذارید، رنگ می‌بازد.

در مورد رنگ طلایی هم بحث‌هایی وجود دارد، پاره‌ای ممکن است آن را رنگی برای خودنمایی بپندارند، تصور کنید که در ایران بعضی‌ها خرید آی‌فون را کاری برای خودنمایی تصور می‌کنند، حالا پیش چشم بیاورید که یک آی‌فون طلایی ممکن است چه اتهاماتی را متوجه شما کند! به علاوه نگرش سنتی در مورد رنگ‌های دخترانه و پسرانه هم وجود دارد.

از سوی دیگر خیلی‌ها هم برای دل خودشان زندگی می‌کنند و واقعا رنگ طلایی را که پیش از این در آی‌دیوایس‌ها سابقه نداشته، دوست دارند و دوست دارند تجربه‌ای متفاوت داشته باشند.

09-15-2013 09-59-26 PM

نگرانی در مورد مشخص شدن خراش‌ها

آی‌فون 5S بدنه آلومینیومی یک تکه دارد که با شیوه خاصی پوشش داده شده است، اگر رنگ نقره‌ای را انتخاب کنید و خراشی روی گوشی ایجاد شود، به سختی مشخص می‌شود، اما در مورد آی‌فون خاکستری که انودیزه شده، یک خراش به آسانی مشخص می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که آی‌فون احتمالا در مورد آی‌فون خاکستری تدابیری اندیشیده است، به رنگ خاکستری جدید اصطلاحا space gray گفته می‌شود و احتمالا مشکلات کمتری از نظر نشان دادن خراش‌ها دارد. با این همه باید منتظر بمانیم و ببینیم، آی‌فون جدید آیا از نظر خراش برداشتن به خصوص در لبه‌ها مثل آی‌فون 5 است و آیا لازم است از همان ابتدای خرید بلافاصله آن را داخل کیس و پوششی بگذاریم، یا نه.

09-15-2013 09-59-40 PM

بحث کیس‌ها

آیا شما وقتی یک پالتو می‌پوشید، دیگر رنگ پیراهنی که در بر می‌کنید، برایتان اهمیت ندارد؟!

در مورد آی‌فون، کسانی که گوشی را داخل یک کیس می‌گذارند، نگاه‌های متفاوتی دارند، بعضی‌هاچون می‌دانند سرانجام گوشی را داخل یک کیس می‌گذارند، در مورد انتخاب رنگ اصلا سخت‌گیری نمی‌کنند، اما بعضی‌ها که کیس نمی‌خرند و یا با لایه نازکی از پلاستیک شفافا گوشی‌شان را محافظت می‌کنند، خیلی به رنگ اهمیت می‌دهند. در این میان کسانی هم هستند که دوست دارند، کیس با گوشی تضاد رنگ داشته باشد و رنگ سفید یا مشکی گوشی، بتواند خودش را نشان بدهد.

09-15-2013 09-58-24 PM

چه کسی باید رنگ خاکستری را انتخاب کند؟

اگر می‌خواهید آی‌فونی داشته باشید که رنگش هنگام بازی یا تماشای ویدئو، حواستان را پرت نکند، رنگ خاکستری را نتخاب کنید. خاکستری رنگ کلاسیک‌تری است و با شخصیت جدی بعضی از شماها بیشتر جور است!

چه کسی باید رنگ نقره‌ای را انتخاب کند؟

اوه! جانی آیو، بیشتر مواقع با آی‌فون سفید دیده شده! اگر قبلا آی‌فون مشکی داشتید، با خرید آی‌فون سفید، همه متوجه خرید جدید شما می‌شوند! آی‌فون سفید کمتر خراش‌ها را نشان می‌دهد.

چه کسی باید رنگ طلایی را انتخاب کند؟

اگر می‌خواهید همه، حتی آنهایی که اخبار گوشی‌ها را دنبال نمی‌کنند و نمی‌دانند تفاوت آی‌فون و گوشی‌های اندرویدی و گوشی‌های غیرهوشمند چیست، متوجه خرید تازه شما بشوند، رنگ طلایی را انتخاب کنید!

09-15-2013 09-59-59 PM

آیا رنگ‌های متنوع آی‌فون‌های جدید، باعث ایجاد سلسله مراتبی در بین کاربران اپل می‌شود؟!

خواه ناخواه، داشتن یک آی‌فون از نظر اجتماعی ، ایجاد تفاوت می‌کند. شخصا به نظرم این چیزها خیلی احمقانه هستند و فکر می‌کنم تنها تفاوت بین کاربران نوع مصرف دیتا، میزان مطالعه هوشمندانه توسط آنها و میزان محتواسازی آنهاست، نه داشتن یک گوشی هوشمند های اند یا قدیمی و نه داشتن یک آی‌فون یا گوشی اندرویدی.

اما در شرایطی که در خارج از کشور و در میان کاربران فرنگی، هم داشتن یک آی‌فون یا گوشی های اند جدید، یک تفاوت سطح اجتماعی را اعلام می‌کند، باید اعتراف کنیم که این قضاوت و این رتبه‌بندی، در داخل ایران هم با شدت بیشتری وجود دارد.

من حتی از زبان تحصیل‌کرده‌هایی با سطح مطالعه زیاد شنیده‌ام که دست‌کم در برخوردهای اول، میزان موفقیت و رتبه اجتماعی را از روی مارک‌دار بودن لباس، کفش یا نوع ساعت مچی و رایحه ادکلن افراد می‌سنجند، پس گوشی هم می‌تواند به همین گونه باشد. حتی وقتی کسی را شما نمی‌بیند، عبارت Sent with my iPhone در پایان ایمیل‌ها، اعلام می‌کند که فلانی آی‌فون دارد!

یادتان می‌آید که زمانی که اپلیکیشن اشتراک عکس اینستاگرام، نسخه اندرویدی بیرون دارد، بعضی از کاربران آی‌فون چه واکنشی نشان دادند؟! آنها شاکی شده بودند که محیط دلپذیر اینستاگرام با هجوم انبوه کاربران اندرویدی، دیگر برایشان لطف سابق را ندارد!

اما حالا این خطر وجود دارد که رنگ‌های متفاوت آی‌فون 5C و 5S ایجاد یک رتبه‌بندی بین کاربران کنند!

البته آی‌فون 5C گوشی ارزان‌قیمتی نیست، اما احتمالا بعضی از کاربران سطحی آی‌فون 5S یا آنهایی که به جای ارزیابی مغز مخاطب خود، پوسته او را اسکن می‌کنند، وقتی آی‌فونی با رنگ سبز، بنقش یا آبی را در دست کسی ببینند، با خود فکر می‌کنند: فلانی زورش به خرید آی‌فون «اصلی» نرسید و آی‌فون 5C خرید!

09-15-2013 09-58-47 PM

شواهدی وجود دارد که جانی آیو، اصولا آی‌فون 5C را بیشتر از آی‌فون 5S دوست دارد، برای کسانی که می‌خواهند اپلیکیشن خوب iOS را آزمایش کنند، داشتن آی‌فون 5C و حتی نسخه‌های قدیمی‌تر آی‌فون کافی است، مخصوصا در دسته اپلیکیشن‌های اطلاع‌رسانی.

با این همه این بیم وجود دارد که یک نوع دودستگی ناخوشایند بین کاربران آی‌فون 5S و آی‌فون 5C شکل بگیرد.

منابع: + و +


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نوستالژی: سیر در لوازم التحریر قدیمی

لوازم التحریر زمان کودکی ما نه کیفیت لازم را داشتند (به جز استثنائاتی) و نه تنوع کافی را. خوبی‌اش این بود که ما اصلا نمی‌دانستیم که لوازم التحریر با کیفیت عالی‌تری هم وجود دارد و فاصله فقیر و غنی در مدارس آنقدرها هم زیاد نبود. یعنی تقریبا…

تخیل: تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی از زمین بازدید می‌کرد و در اینستاگرام پست به سبک…

ما نمی‌دانیم که هیچ وقت بیگانگانی که می‌گویند اینقدر وجودشان محتمل است، از زمین بازدید خواهند کرد یا آیا آشکارا رخ خواهند نمود یا نه.فعلا در حد داستان‌های علمی تخیلی به قضیه نگاه می‌کنیم.اما تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی…

مورد عجیب بیمار M: مردی که گلوله‌ای به سرش خورد و بعد همه چیز را وارونه می‌دید!

بر اساس گزارش موردی که به تازگی منتشر شده است، یکی از منحصر به فردترین و عجیب‌ترین موارد آسیب مغزی در تاریخ شرح داده شده: این مورد با نام مستعار بیمار M، نامیده می‌شود که در سال ۱۹۳۸ در جریان جنگ داخلی اسپانیا به سرش گلوله خورد و بعد آن…

چند بار می توانید یک تکه کاغذ را از وسط تا کنید؟

به راحتی می‌توان یک تکه کاغذ را یک، دو بار یا حتی سه یا چهار بار از وسط تا کرد. اما بیشترین تعداد دفعاتی که یک تکه کاغذ را می‌توان از وسط تا کرد چقدر است؟بر اساس یک ادعای رایج، یک ورق کاغذ را نمی‌توان بیش از هفت بار از وسط تا کرد. اما…

چرا هنگامی که می‌خواهند عکسی از ما بگیرند، ناخودآگاه سرمان را کج می‌کنیم؟

وقتی در فیس بوک، اینستاگرام یا سایر سایت‌های رسانه اجتماعی پر از عکس هستیم، احتمالاً متوجه یک روند در زبان بدن کاربران خواهیم شد. هنگام عکس گرفتن و مواجهه با دوربین، برخی افراد به طور خودکار سر خود را به یک طرف خم می‌کنند. به نظر می‌رسد که…

اگر گوشی‌های موبایل، دهه‌ها زودتر اختراع می‌شدند

در دوره‌ای پس از همگانی شدن استفاده از گوشی‌های موبایل، تنوع ظاهری آنها بسیار زیاد بود و هیچ گوشی‌ای شبیه گوشی دیگر نبود. اما الان شکل همه گوشی‌ها تقریبا یکی شده است.ما خیلی منتظر گوشی‌های تاشو یا رول‌شونده ماندیم تا این یکنواختی را به…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
74 نظرات
 1. Saeed می گوید

  فقط طلایی

 2. آرش می گوید

  توی متن به خراش آیفون 5 اشاره شده بود که
  مشکل خراش آیفون 5 مشکی فقط برای سری اول این گوشی بود
  مشکلش حل شد

 3. هادی می گوید

  بر خلاف شایعات آی فون فایو من هیچ خط و خشی بر نداشت. گرچه من از کیس استفاده نمی کنم، حتی برچسب روی ال سی دی هم نمی زنم، ولی از گوشی به خوبی مراقبت می کنم. پس از این لحاظ آی فون فایو اس هم مشکلی نخواهد داشت. این اواخر دلم می خواست موبایلم رو با یه دونه سفیدش عوض کنم. از قبل هم تصمیم گرفته بودم فایو اس سفید بخرم، برای تنوع. ولی با اومدن رنگ خاکستریش انصافا انتخاب سخت شده، چون واقعا ترکیب رنگ جالب و درخشانی در اومده. احتمالا خاکستری یا سفیدش رو بخرم. رنگ طلاییش هم واقعا قشنگه. ولی من نمی خرم، ظاهرش یکم از یه وسیله ی تکنولوژیک فاصله گرفته. البته همچنان قشنگیش رو ستایش می کنم و پیشاپیش به دوستانی که می خوان این رنگ رو بخرن تبریک می گم. چه گوشی قشنگی دارین 🙂

 4. Mohsen می گوید

  رنگ مشکی یا اصطلاحن dark برای بسیاری از حالات(بدون پوشش کیس) جلوه و زیبایی بیشتری رو به نمایش میذاره. حتی در روز که نگاه مستقیم به صفحه iPhone داریم رنگ مشکی زیبایی منحصر بفردی رو با نور Retina Display ایجاد میکنه و حتی برنامه ها روشنایی و رنگبندی بهتری رو از خودشون نشون میدن.
  به شخصه از ابتدا تا الان فقط از رنگ مشکی استفاده میکنم-چه برای iPhone-چه برای iPad
  و البته منکر جذاب بودن رنگ سفید iPhone و iPad نیستم

 5. عباس می گوید

  تباین (کنتراست) تلویحا به معنی متفاوت بودن است نه مشابه بودن. در ضمن با وجود اینکه همیشه طرفدار مطالب غیر تخصصی و تفریحی (fun) یک پزشک هم هستم، این پست را به هیچ عنوان نپسندیدم و برای اولین بار از خواندن آن احساس بدی پیدا کردم. البته واقعا امیدوارم دیگران در مورد این پست با من هم عقیده نباشند.

 6. نیما می گوید

  دکتر تورو خدا بی خیال
  نگرانی ما در مورد رنگ آیفون مورد علاقه مون نیست
  البته اگر علاقه ای به آیفون داشته باشیم
  دکتر جان
  من از خواننده ها و طرفدارهای پروپاقرص اینجام
  ولی این نوشته هات واقعا اسمش ( یک پست ) هست ؟!
  تبلیغات رایگانی که برای آیفون راه می اندازی واقعا برای خیلی ها جذاب نیست
  به خدا توی ذوق میزنه این پست ها

  1. رامتین می گوید

   من متوجه نمی شم چرا اکثر کاربران فکر می کنند این یک وبلاگ شخصی است که فقط برای انها پست می گذارد و باید موضوعات مورد علاقه شان را برای اقای دکتر بفرستند تا فقط در ان موارد پست بگذارند واقعا جالبه؟!

   1. فخخ می گوید

    ازنفهمیتونه،خخخخخ
    همه میدونن فقط نوت٣،ساسونگو عشق است،
    به خدا باسامسونگم میشه توایبنه عکس گرفت ،خخخخخ فقط براسیبش؟امکاناتش از نوت٣هم کم تره

    1. مهمان می گوید

     اول برو یکم راجع به آیفون تحقیق کن بعد نظر بده!
     آخه آیفون کجا و سامسونگ نوت 3 کجا!من هر دوتا مارک و استفاده کردم ولی لصن قابل مقایسه نیستن!!!!!!!!!!

    2. love می گوید

     واقعا که اومده بودی از سامسونگت تعریف کنی برو بابا با اون گوشی قدیمی به درد نخورت

 7. عليرضا می گوید

  آخرین مطلب شما درباره ” ایجاد سلسله مراتبی در بین کاربران ” عالی بود و حرف دل من.

 8. دانیال می گوید

  آقا مجیدی خودتون چه رنگی رو میپسندین؟

 9. مهدی می گوید

  با سلام، یکی از بی محتوا ترین پست هایی بود که توی یک پزشک خوندم. آیفون هم فقط یه گوشی مثل بقیه گوشی ها که البته مشخصات خیلی تاپی هم نداره. فقط خوشگله و ارزش فرامادی هم نداره که برای کوچکترین چیزش کلی فلسفه و مطلب و بحث راه میندازن.

 10. مست مستان می گوید

  من هم این رتبه بندی های اجتماعی بر اساس مدل یا رنگ گوشی برام بی اهمیت هستند؛ اما وقتی از سایت معتبر مورد توجه ام یک پزشک این مطالب رو میخونم ناخودآگاه در موقعیت ها عملا در ذهنم رتبه بندی میکنم… یک پزشک نقش خاص خودش رو داره، هرچند ناخواسته باشه 🙂

 11. فرشاد می گوید

  تحلیل قسمت آخر پستتون خیلی خوب بود

 12. جلیل می گوید

  نویسنده ی این متن آیفون چه رنگی رو ترجیح میده؟ بزارین حدس بزنم: زرد.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   در میان رنگ‌های آی‌فون 5c رنگ زرد، در مورد آی‌فون 5s، ولی بین خاکستری و طلایی مردد هستم!

   1. شاهرخ می گوید

    به نظر من برای یک آقا خاکستری بهتره

 13. ميلاد احمدي می گوید

  به عنوان دارنده ایفون ۵ رنگ سفید باید به اطلاع دوستان برسونم هیچگونه مشکلات رنگ پریدگی و خط و خش در این رنگ دیده نمیشود و احتمالات تمامی بر آن است که رنگ نوک مدادی یا به اصطلاح گرافیتی هم به سرنوشت آیفون مشکی دچار شود

 14. mina می گوید

  دکتر راست می گین . حتی با خرید از فلان مغازه یا بوتیک یک لیبل اجتماعی به شما اختصاص میدن و طبقه براتون تعیین می کنن .دیگه دنیا اینجوره دیگه و متاسفانه بین تحصیل کرده ها این موضوع کم نیست .این پست در مورد مطلب مهمی بحث کرده . از یک سو غریزه زیبایی پرستی انسان و از طرف دیگه اهمیت زندگی اجتماعی و نظر جمع در مورد انسان .ممنونم .

 15. novid66843 می گوید

  عاشق این جملتم دکتر :
  ” از سوی دیگر خیلی‌ها هم برای دل خودشان زندگی می‌کنند “

 16. sepehrk می گوید

  ترجمه خوبی بود، مرسی

 17. زمان می گوید

  من عاشق خاکستری هستم. امیدوارم پولش جور بشه و بخرم

 18. sorena87 می گوید

  سلام دکتر جان من ایفون ندارم و هیچوقت هم حاضر به خریدش نیستم الخصوص در ایران

  ولی با این پست موافقم همیشه اون کسانی که ایفون رنگی میخرن در مواجهه با دوستانشون یه جوری دل چرکی هستن که چرا 5S نخریدن

  یه احتمال دیگه هم وجود داره در بعضی محصولات که چند رنگ موجود دارند، و طیف رنگشون اینقدر زیبا و دلچسب هستن که آدم دوست داره همزمان چند تا رنگشو بخره!!!!!!!

 19. جاوید می گوید

  قیمت های دبی امروز اومده بیرون
  5s 16GB 5000درهم
  همین مدل طلاییش 6200 درهم!!!
  4 تا 5 ملیون.گرانترین مدل طلایی هست.

  5c هم همه رنگها موجود دارن 2700 درهم

  جالبه الان 5 معمولی را دارن میدن 2400 درهم و به نظر خرید منطقی تری میاد نسبت به 5C

  البته قیمتهای بالا نوبرانه هست

 20. حسين می گوید

  سلام من ۵sخاکستری دارم متاسفانه بعد از مدتی لبه های کوشیم خش افتاده با اینکه از کاور استفاده می کنم دلیلش جیه؟

  1. ehsan می گوید

   بعد از چقدر وقت اینجوری شد؟

 21. ارش می گوید

  سلام دوستان من میخوام ایفون 5sبگیرم ولی نمیدونم کدوم رنگو انتخاب کنم بنظر شما کدوم رنگو بگیرم

  1. محمد حسین می گوید

   سفید بگیر الان همه سفید میگیرن یجورایی مد شده تازه وقتی بخوای کاور براش بگیری رنگ خای بیشتری بهش میاد طلایی مال دختراس

  2. alireza می گوید

   طلایی قشنگتره

  3. Alireza 1443 می گوید

   طلایی یا همون gold از همه بهتره…

 22. علی می گوید

  مطلب و نظراتو خوندم بسیار مفید بود لطفا ازین مطالب بیشتر بزارین ممنون <3

 23. کردوانی می گوید

  مطالب بسیار ارزشمند بود من هم مرددم5sچه رنگی بگیرم
  خاکستر=خسته شدم تا کی بخاطر مردم که بگویند خیلی باشخصیته (در ضمن چند تا از دوستم گفتن لبه هاش رنگش می پره خودم هم یکی دیدم رنگ لبه های جلوش پریده بود)بگیرمش
  سفید =رنگی که طرف خودم می مونه با رنگ طلاییش هیچ فرقی نداره رنگ روبروییش هم چون روشن با نشاط تره
  طلایی= خیلی تو دلم هست بزار فکرکنند دخترانه هستش اما از دو مزیت طلایی وسفید بهره می برم اطلاعات رنگ پریدگی در این مورد ندارم
  نتیجه من با احترام به دیدگاه دیگران یا سفید یا طلایی انهم 64گیگش می گیرم
  خواهشم اینه راهنماییم کنید

 24. ساغر می گوید

  سلام من شنیدم گوشی 5s طلایی پس از مدتی تغییر رنگ می ده و رنگش میره ، آیا این مطلب حقیقت داره ؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   نه، چنین چیزی واقعیت نداره.

  2. arash می گوید

   salam.etefaghan rangesh mire

 25. بهار می گوید

  سلام
  من همین امروز به 5s سفید هدیه گرفتم
  اما رنگ مشکی رو خیلی بیشتر دوست دارم
  چطوری می تونم با مشکی عوضش کنم؟

  1. پریچهر می گوید

   واییییییییی.خوش بحالت.چرا هیچکی به من از این کادو ها نمیده؟؟؟؟؟؟سفید که خیلی شیک تره.به نظر من استفاده کن و حالشو ببر.مبارکت باشه.منم دلم از این کادوها خواست.

  2. اردوان می گوید

   من خودم طلایی دارم ولی سفید واقعا قشنگتره نسبت به دو تای دیگه.به نظرم عوض نکن

 26. فرشاد می گوید

  Goldعالیه

 27. سرور می گوید

  سلام من می خوام 5s بگیرم بین gold و withe موندم خودم از gold بیشتر خوشم میاد ولی میترسم بعد یه مدت زده بشم از رنگش کمکم کنین

 28. ماهان می گوید

  من به تازگی ایفون ۵ اس مشکی خریدم.خب برای خرید این گوشی من همه ی رنگ ها را از نزدیک دیدم.رنگ طلایی بد رنگ ترین رنگ بود.خب می رسیم به سفید و طوسی در رنگ سفید یکمی بی دقتی شده و زیاد رنگ سفید پشت قشنگی نداره اما ایفون ۵ اس مشکی پر طرفدارترین رنگ ایفون.اما خواهرم ایفون ۵سی دارد که قشنگترین رنگش سفید است.اما ایپد فقط سفید

 29. فهیمه می گوید

  سلام، من دیروز یه 5s طلایی هدیه گرفتم. البته خودمم طلاییش دوست داشتم. به نظر من همۀ رنگای 5s قشنگیه خاص خودشون دارن و نمیشه گفت کدوم رنگ بهتره

 30. الهام می گوید

  منم طلاییش رو دارم خیلی نازه عاشقشم

 31. مهشاد می گوید

  امروز گوشیم افتاد روی زمین با اینکه کاور داشتم لبش خش برداشته، با اینکه gold هست اما تقریبا مشخصه، معضل به نظر من این کاورای به درد نخور و آشغالی هستش، من از بامپر استفاده کزدم به عنوان کاور ولی 2 زار نمیرزه، ناراحتمممم :((((

 32. Mahsa می گوید

  منم آیفون۵s مشکی دارم خیلیم دوسش میدارم

 33. محمدرضا می گوید

  فقط رنگ مشکی

 34. پویا می گوید

  من خاکستری روش رودارم خیلی قشنگه

  1. ستایش می گوید

   پویا صورتیش قشنگ تره

 35. adeleh می گوید

  سلام
  کلاس ایفون را فقط مشکیش نشون میده

  1. محمد حسین می گوید

   موافقم

  2. محمود می گوید

   منم موافقم که مشکی بهترین رنگه واسه آیفن.
   ولی الان که مشکه جاشو داده به خاکستری موندم طلایی بگیرم یا خاکستری.

 36. ستایش می گوید

  من صورتی دارم خیلی قشنگ است

 37. مهرنوش می گوید

  من می خوام یه فایو اس بگیرم خیلی مرددم بین سفید و طلایی….میشه یکی کمکم کنه

  1. ساقی می گوید

   من خودم خاکستری گرفتم. با این که معمولا خانمها سفید یا طلایی و انتخاب می کنن. خاکستریش خیلی شیکه. اما من خودم بعد حدود 9 ماه استفاده الان دلم میگه کاش سفید بر می داشتم! چون مشکی موقعی که صفحه خاموشه جلوی صفحه نمایش و قاب گوشی یکدست مشکی میشه که بعضیا می گن بهتره اما خودم زیاد دوست ندارم. ولی در کل هر سه رنگش خوشگله و انتخاب سلیقه ایه. اون موقه که من خریدم اصلا باز شده ی گوشی موجودنبود که بتونم از نزدیک سه رنگو ببینم!!!!!!!

  2. ساقی می گوید

   الان دیدم گفتی بین سفید و طلایی! فک کنم بین این دو طلایی بهتره. بازم سلیقه ایه.

 38. Setayesh می گوید

  ممنونم!واقعا خیلی کمک کرد به من .
  من میخوام آیفون 5 اس بگیرم.
  ولی بین مشکی (خاکستری) و طلایی مردد هستم.
  میشه کمکم کنید؟
  واقعا کدوم بهتره؟

  1. shadi می گوید

   منم مثل تو گیر کردم ولی سفید نقره ای باحال تره

 39. آیفون 5 اس می گوید

  به نظر من که آیفون 5 اس گلد از همشون زیباتر هست.

 40. shadi می گوید

  بچه ها ب نظرتون رنگ مشکی یا سفید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. shayan می گوید

   با سلام خدمت دوستان آیفونیم!

   انتخاب رنگ همیشه سلیقه ای بوده ولی
   معمولا رنگ سفید نقره ای چه توی محیط پرنور و چه محیط کم نور درخشندگیه بهتر و بشتری داشته
   ولی میگم هرکسی 1 مدل رنگو می پسنده البته اینم بگم بقیه رنگهای آیفون بی نقصن

   ببین دلت چی میگه؟!!!

  2. محمود می گوید

   قرعه بنداز ببین هرکدوم اومد همونو بگیر و دیگه به دلت نیار چون هرکدوم از رنگاش قشنگی خاص خودشو داره. بیخیال باش

 41. alireza می گوید

  من می خوام 5s بگیرم به نظرتون نقره ای قشنگتره یا طلایی اقای مجیدی ؟

 42. Mohammadhossein می گوید

  only
  5s GOLD

 43. faeze می گوید

  من عااااشششقق سیلورشم

 44. سینا می گوید

  سلام من میخوام 5s بخرم اما نمی دونم کدوم رنگ بهتر لطفا کمکم کنید

 45. علی می گوید

  پس من طلایی بگیرم دیگه؟؟؟

 46. سینا می گوید

  سلام من پولم نمیرسه فعلا ولی میخرم تا چشتون دراد خخخخخ
  شوخی کردم اما بیاید قبول کنید که باعکس نمیشه انتخاب رنگ کرد و حتما باید از نزدیک دیدش و حس کرد که بااون رنگ چجوری حال میکنه من خودم یکی از ادمای سخت پسندم و تا به دلم نشینه ورش نمیدارم مخصوصا توی چیزای گرون حتی اگه سه ساعت طول بکشه من خودم سر موبایل خریدنم دو ونیم ساعت طول دادم با اینحال که درس داشتم.شما هم مثه منید عایا؟؟

 47. فاطمه می گوید

  سلام دوستان من هفته دیگه میخوام گوشی 5s بگیرم بین رنگ سفید طلاییش و سفید نقره اییش موندم.
  بنظرتون کدومشو بخرم؟؟؟؟

 48. amir می گوید

  ببخشید از جایی سراغ دارید که بشه آیفون5s یا همون اپل 5sخرید اگر جایی رو میشناسید نظرم رو جواب بدین متشکرم

  1. amir می گوید

   البته من اپل5s رنگ مشکی میخوام اگر جایی سراغ دارید بم بگید که بتونم بخرم متشکرم

 49. Amirhossein می گوید

  سلام دوستان من آیفون فایو اس خریدم نسخه ی گلد یا همون طلایی. میخواستم چند تا چیز میز در مورد این گوشی بهتون بگم.
  ١-این گوشی خیلی کوچیک و خوش دسته اما تایپ کردن برای کسی که قبلا گوشیش بزرگ تر بوده خیلی سخته.
  ٢- سنسور اثر انگشت این گوشی از هر چهار دفعه استفاده، سه دفعه کار میکنه.(گاهی اوقات بدون مشکله)
  ٣- رنگ این گوشی به هیییییچ عنوان نمیره مگر اینکه با سمباده بیوفتی به جونش!
  ۴- پشتش اگه خط بیوفته تو نور خیلی واضح معلومه
  ۵- لوگوی اپل در پشت این گوشی نیز خیلی راحت خط میوفته مثلا اگه رو کابینت بذاریش و رو کابینت هم شکر ریخته باشه اگه گوشی رو برداری خط های عجیبی روی لوگوی اپل میبینی!
  ۶- هنوز هم از رده خارج نشده
  یعنی با وجود اینکه دیگه خیلی وقته از تولیدش میگذره ولی هنوزم داره آپدیتش میاد. آخرین آپدیتش تا الان ١٠.١ هست.
  ٧- دوربین هشت مگا پیکسلی پشتش حرف نداره واقعا محشره! اولین گوشی آیفون هست که دو تا فلش led داره و کفیفیت عکس در روزش که عالیه و شب هم خوبه اما عالی نیست.
  همین دیگه دیگه اطلاعات به درد بخور دیگه ای ندارم اما در کل خیلی گوشی خوبیه اما اگه یه همچین موبایلی از اپل میخواید بخرید iphone se حرف اول رو میزنه.

 50. Arman می گوید

  به نظر من رنگ گلد از همه بهتره من خودم رنگ گلدشو دارم و خیلى از این رنگش راضیم.

 51. رها می گوید

  به نظرم رنگ نقره ای قشنگ تره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5