آزاد شد: استفاده از گجت‌ها هنگام صعود و فرود هواپیماها در دو خط هوایی آمریکا

4

از امروز دیگر به مسافران خطوط هوایی جت‌بلو و دلتا گفته نمی‌شود که کلیه وسایل الکترونیک را هنگام فرود یا صعود هواپیماها خاموش کنند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا یا FAA روز پنج‌شنبه اطلاع داد که مسافران می‌توانند از کتابخوان‌های الکترونیک، آی‌پاد، تبلت‌ها و گجت‌های کوچک دیگر در «کل» زمان پرواز شامل زمان صعود و فرود هواپیما استفاده کنند.

البته نخست برای اینکه مجوز چنین چیزی داده شود، اول باید آزمایش‌های مخصوصی انجام شود تا ثابت شود، هیچ تداخل فرکانسی با وسایل راهبری هواپیماهای هر خط هوایی، با گجت‌ها پیش نمی‌آید. دلتا و جت بلو، توانسته‌اند این مجوز را بگیرند و پرواز شماره ۲۳۰۲ از فرودگاه جان اف کندی به فرودگاه بوفالو نیاگارا، نخستین پروازی در آمریکا بود که در آن چنین قانون تازه‌ای اعمال شد.

11-02-2013 10-27-15 AM

البته هنوز هم محدودیت‌هایی وجود دارد: مثلا با اینکه مسافران دیگر مجبور به خاموش کردن گوشی‌ها و تبلت‌ها حین صعود و فرود نیستند، باید آنها را به حالت ایرپلین ببرند، در ضمن از لپ‌تاپ‌ها هم در این زمان‌ها نباید استفاده شود. در هنگام پخش ویدئوهای ایمنی و ارائه توضیحات ایمنی پرواز توسط مهماندارها هم، مسافرات ملزن هستند که وسایل و گجت‌ها خود را به کنار بنهند.

منبع

   
4 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  خیلی هم فرقی نمیکنه که گجت روی ایرپلن مد باشه یا خاموش باشه. در هر حال وایرلس، بلوتوث و شبکه سلولی ندارید. در واقع چیزی که در این خبر عجیبه اینه که وقتی ایرپلن مد برای چنین مواقعی پیشبینی شده چه لزومی داشته که گجت هوشمند خاموش بشه؟!

  1. مصطفی می گوید

   دقیقا .پس ایر پلت به چه دردی میخوره !؟؟ به درد اینکه mp4 کنی گوشیو و ؟؟ نه واقعا یعنی چی!

  2. فرهاد می گوید

   دقیقن. این قسمت آخر خیلی بی معتی بود. پس چی آزاد شده؟!

 2. محمد جواد محبی می گوید

  نکته ی جالب این است که در پروازهای ایران پیش از این کاملا آزاد بوده و من شخصا بارها صدای زنگ موبایل را در هنگام نشست و برخاست هواپیما شنیده ام. فکر کنم تجهیزات ضعیف هوانوردی مان که باعث شده همه ی کارها دستی انجام شود، در اینجا به کمکمان آمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.