ویدئوی ۲۵ ثانیه‌ای که خلاصه ۵ ساعت فرود هواپیماها در یک فرودگاه شلوغ است

فرودگاه بین‌المللی سن دیه‌گو، هفته پیش، همزمان با «جمعه سیاه» روز شلوغی را سپری کرد. ما می‌توانیم به کمک ویدئوی جالبی که عکاس و استاد فیلمسازی به نام Cy Kuckenbaker درست کرده است، به فرود کلیه هواپیماهایی که بین ده و نیم صبح تا ۳ بعد از ظهر در باندهای این فرودگاه به زمین نشسته‌اند، در ۲۵ ثانیه نگاه کنیم!

یک سال پیش، آقای کاکرنبیکر به خانه‌ای در نزدیکی فرودگاه نقل مکان کرده بود، مسیر پرواز هواپیماها در این فرودگاه طوری است که هنگام فرود هواپیماها، آنها مدت کمی در ارتفاع پایین در مرکز شهر قابل رؤیت هستند و سپس به زمین می‌نشینند.

کاکرنبیکر ایده جالبی داشت، او دوست داشت که در یک ویدئوی کوتاه پرواز تعدادی زیادی از هواپیماها را در کنار هم نشان بدهد، این ایده وقتی او این عکس را دید، به ذهنش رسید:

برای این کار او باید پرواز هواپیماها را در یک آسمان آبی بی‌ابر ضبط می‌کرد، آسمان آبی برای او نقش پرده سبزی را بازی می‌کرد که در فیلم‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب او می‌توانست در مرحله بعد با زدودن رنگ آبی اطراف هواپیماها، ویدئوی آنها را کنار هم بچیند و با هم ترکیب کند.

برای نشان دادن حس گذشت زمان، او نیاز به یک ویدئوی زمینه داشت، برای این کار دوربین Canon 7D را زیر یک پل برد و با گرفتن ۸۰۰ عکس با فاصله زمانی، یک ویدئوی چند ثانیه‌ای درست کرد که در آن حرکت ابرها و تغییر روشنایی محیط، حس گذشت زمان را القا می‌کند.

او سپس با ترکیب ویدئوی هواپیماها و این ویدئوی زمینه، یک ویدئوی نهایی ۲۵ ثانیه‌ای درست کرد که قطعا تماشایش خالی از لطف نیست.

این ویدئو را می‌توانید در Vimeo ببینید یا از اینجا با اندازه ۷.۱۸ مگ دانلود کنید.

منبع

نظرات

  1. زیباست … به یاد فرودگاه شیراز افتادم که ساعتی ۵-۶ پرواز داره!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.