کلکسیون صفر و یک

6

اگر می‌خواهید بدانید چه به سر قطعات الکترونیکی بعد از اینکه از کار می‌افتند، می‌آید، می‌توانید به کلکسیون صفر و یک سری بزنید. البته در این کلکسیون، قطعاتی را می‌بینید که دست طراحانی‌ مثل بنیامین رولینز کالدوین افتاده‌اند.

Benjamin Rollins Caldwell's Binary Room At Lady Gaga's artRave

بنیامین روزی در یک انبار قدیمی مقدار خیلی زیادی رایانه، ماشین‌حساب، تلفن و پرینتر از کارافتاده پیدا کرد. او توانست با این قطعات فرسوده یک سری مبلمان بسازد! و با این هنر، به ما نشان بدهد که چقدر ضایعات الکترونیکی درست می‌کنیم.

Design_Miami_03-1024_verge_super_wide

کیس‌های کامپیوتری و ورق‌های فلزی جداشده از پرینتر‌ها به گونه‌ای به هم متصل شده‌اند که اسکلت هر وسیله از مبلمان را ایجاد کرده‌اند. بر روی این اسکلت به صورت هنرمندانه، مادربورد‌ها، صفحات نمایش LCD، هارددیسک‌ها، چیپ‌ها، و … پیچ شده‌اند و ظاهری رنگارنگ برای مبلمان درست کرده‌اند. بالشت‌هایی که بر روی صندلی‌ها و مبل‌ها قرار دارند، از کابل‌های ربانی و کابل‌های شبکه درست‌شده‌اند که به هم دوخته و پیچیده شده‌اند.

Binary_Chair02-3-1024_verge_super_wide

هنرمندان زیادی در دنیا به کار Benjamin Rollins Caldwell توجه کرده‌اند و کلکسیون او تاکنون در چندین نمایشگاه در نقاط مختلف جهان به نمایش گذاشته‌شده و باز در سال ۲۰۱۴ نیز قرار است به نمایش عمومی در بیاید.

Fall_2013_Binary_Portrait_02-1024_verge_super_wide

Binary_Side_Table_01-1024_verge_super_wide

Binary_Cabinet_01-1024_verge_super_wide

Binary_Chair01-3-1024_verge_super_wide

Binary_Table_02_02-1024_verge_super_wide

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
6 نظرات
 1. بینگ بینگ ! می گوید

  چه حوصله ای …

  1. siamak gol می گوید

   واقعا….. چه حوصله ای داشته طرف..

  2. حسین می گوید

   واقعا چه حوصله ایی و سلیقه ایی و زحمتی و خلاقیتی و از این مدارهای داشته!

 2. سید مصطفی می گوید

  طرف خیلی خوشحال بوده!

 3. ناوارو می گوید

  کاش به جای اینکه ازاین قطعات به عنوان مبل استفاده کنندکه برای سلامتی مضرره ،این قطعات به کشورهای جهان سوم منتقل میشد یادم می یاد زمانی که اول یا دوم راهنمایی بودم برای خرید یک تکه مدار اسقاطی که قطعات مورد نیازم توش بود چقدر وقت و هزینه میکردم و با چه علاقه وشوقی به این مدارات اسقاطی نگاه میکردم که باز هم اون نگاه و شوقو دارم

 4. وه وه وه می گوید

  آدم بیکار شاخ و دم نداره !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.