بیل گیتس یک کاربر ردیت را غافلگیر کرد و بابا نوئل‌اش شد!

12

سال ۲۰۰۹، یکی از کاربران ردیت، با الهام از یکی از سخنرانی‌های TED، با عنوان «چطور خوشبختی را بخریم»، سایت redditgifts را راه انداخت. در این سایت هر کاربر برای خود، کاربر دیگری انتخاب می‌کند، تا آن کاربر تبدیل به بابا نوئلش شود و بسته به سلیقه خود هدیه‌هایی برای او بخرد.

چه کسی است که از هدیه گرفتن بدش بیاید، انتظار برای هدیه و باز کردن جعبه هدیه، لطف خاص خود را دارد، در سال ۲۰۱۲، حدود ۴۴ هزار نفر از ۱۳۰ کشور دنیا در این برنامه شرکت کردند.

اما امسال تا امروز بیش از ۱۲۱ هزار هدیه فرستاده شده است و ۱۶۰ کشور دنیا در برنامه شرکت کرده‌اند!

یکی از کاربران ردیت، با نام کاربری NY1227 هم امسال منتظر هدیه‌اش بود، بابا نوئل او شخصی به نام بیل بود.

وقتی هدیه را دریافت کرد بسیار خوشحال شد، بسته حدود یک و نیم کیلوگرم وزن داشت، با باز کردن هدیه او نخست عروسک یک گاو را پیدا کرد.

12-19-2013 5-45-40 PM

یک کتاب از نشنال جئوگرافیک هم چیز دیگر در هدیه بود.

12-19-2013 5-45-59 PM

چیز دیگر یک کارت هدیه به یک بنیاد خیریه بود.

اما عکسی که او در انتها پیدا کرد، واقعا غافلگیرکننده بود:

عکسی که در آن بیل گیتس دیده می‌شد.

12-19-2013 5-46-17 PM

بله! بابا نوئل این کاربر ردیت، کسی نبود به جز بیل گیتس!

12-19-2013 5-46-46 PM


چیزهای خوب را باید کلون کرد، شاید روزی ما در ایران هم بتوانیم چنین سایتی راه بیندازیم، چه برای کاربران عادی، چه برای یک کارکرد اضافه خیرانه.

منبع

 
12 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  آفرین پیرمرد! (:
  کارهای خیریه بیل واقعاً ارزش الگو شدن دارند.

 2. بهزاد می گوید

  دقیقا شیوه کار سایت به چه شکلی هست؟ خودش فروشگاه داره؟ شما پول میفرستی؟

 3. Mohammad می گوید

  سلام دوستان!
  مطلب بالا خیلی جالب بود، تا جایی که من رو به فکر راه انداختن یه همچین سایتی انداخت ولی بلا فاصله بعدش یاد یک داستان افتادم که می گفت:
  مردم یه شهری خیلی پیش خدا عزیز بودند و هر بار پیش خدا دعا میکردن که از شر حاکمی که به اون ها ظلم میکرده خلاص شن دعاشون به راحتی اجابت میشده(میگرفته)، تا این که حکومت حاکم دیگه ای براشون میفرسته و حاکم روز اول میگه همه ی مردم شهر یه تخم مرغ بیارن توی میدان شهر و به حکومت تحویل بدن، بعد از این که مردم این کار رو انجام میدن، روز دوم حاکم میگه که پشیمون شده و همیخواد تخم مرغ ها رو برگردونه تو همون میدون بزاره تا هر کس تخم مرغش رو برداره و مردم هم میان و هر کس یه تخم مرغ بر میداره و حاکم از اون روز به بعد هر ظلمی که بخواد انجام میده…… چون دعای مردم دیگه نمیگرفته…..حالا دلیل این ماجرا رو شاید بتونیم به موضوع بالا ربط بدیم……ما که نمیدونیم اون کادو که فرد دیگه ای (البته کسی که نمیشناسیم) برای ما میفرسته از چه راهی تهیه شده و یا اصلا….
  نکنه ما هم مثل مردم اون شهر از اینیکه هستیم بدتر بشیم….
  (این تمام فکر هایی بود که بعد از خیر خواهی بیل گیتس تو ذهم من اومد)
  من از حدود دو سال پیش هر روز مطالب یک پزشک رو دنبال میکنم ولی حتی یک بار هم پست نداده بودم تا این که تو این مطلب نتونستم جلوی خودم رو بگیرم…..

  1. محمدحسین می گوید

   مطلب شما قابل فهم است
   اما دوست عزیز توجه داشته باشید آنچه در این برنامه و امثال آن تبادل و منتشر می شود دوستی و محبت است کالایی که شبهه بردار نیست.

  2. وحید می گوید

   کاش این بار هم جلوی خودتان را می گرفتید 🙂

  3. نیکی می گوید

   با وحید موافقم……

 4. نیما می گوید

  چقدر شیرین و لذت بخش

 5. حسین60 می گوید

  دکتر جون همچین سایتی راه انداختن تو این مملکت ریسکش زیاده چون به احتمال زیاد بعد از کلی خرج و وقت گذاشتن خیلی راحت آقای کمیته تعیین مصادیق چیلترش می کنه آخرین نمونش هم که وی چت هست !!!!!

  1. نیکی می گوید

   یکی از ایرادهایی که به وی چت وارد شد این بود که عکس نامحرم با یک shake نمایش داده میشه. شما فکر کن این سایت راه بیفته و عکس کاغذی یک نفر بیفته دست یک نامحرم. وا مصیــــــــــبتا

 6. مشاور می گوید

  «من از حدود دو سال پیش هر روز مطالب یک پزشک رو دنبال میکنم ولی حتی یک بار هم پست نداده بودم تا این که تو این مطلب نتونستم جلوی خودم رو بگیرم…..»
  سلام من هم همین طور.ببخشید دکتر. همیشه دعایتان می کنم. خواهروبرادری پرتوان.ولی نمی توانم ارتباط کامنت اول را با پست متوجه شوم.به نظرم باید کمی بیشتر تعمق کرد…..

 7. سعید می گوید

  بابا دمش گرم …

 8. سید مصطفی می گوید

  جالب بود دکتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.