placetory: وقتی خود مردم، داستان یک جا را روایت می‌کنند – ایده نابی که نیاز به حمایت و رأی‌های شما دارد

20

بعضی از نویسندگان نامدار، به شوق «روایت کردن» است که «زنده‌اند»، تاریخ را هم اگر در نظر بگیرید، روایت رخدادها و مرگ‌ها و پیروزی‌ها و شکست‌ها است.

اما این روایت‌ها تا به امروز، جنبه «فردی» داشتند و نه «اجتماعی».

وب 2.0، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند، بسیاری از فعالیت‌های فردی ما را اجتماعی کرده‌اند. «روایت» هم در این میان مدتی است که اجتماعی شده است، وقتی حادثه مهمی اتفاق می‌افتد مردم در فیس‌بوک، فرندفید، توییتر و گوگل پلاس با هشتگ‌هایی در مورد آن می‌نویسند، این طور است که یک رخداد «داغ» یا trend می‌شود.

با مرور وب‌نوشته‌های مردم در مورد یک رخداد مهم، هر کس می‌تواند نظر مردم را در مورد آن بداند، به این ترتیب، این مردم مدتی است که «خبرگزاری» خود را یافته‌اند و مبدل به یک مورخ شده‌اند، مورخی که برخلاف شیوه سنتی تاریخ‌نویسی، از زوایای مختلف به قضایا می‌نگرد و چیز را حذف نمی‌کند و یا تغییر نمی‌دهد.


شهرها، خیابان‌ها، میدان‌ها، دانشگاه‌ها، کارخانه‌ها، ورزشگاه‌ها، بیمارستان‌ها هر کدام تاریخ و داستان خاص خود را دارند.

یک بیمارستان را در نظر بگیرید و ببینید چه مرگ‌ها و تولدهایی در آن اتفاق می‌افتند، یک ورزشگاه‌ها را در نظر آورید و ببنید، چند نسل ورزشکار محبوب در آن به رقابت پرداخته‌اند، پشت میزهای یک کتابخانه چه استاتید و دانشجویانی تربیت شده‌اند، یک میدان شاهد چه گردهم‌آیی‌ها و تحولات ظاهری یا بنیادی بوده است.

هر محل،‌ از یک خانه گرفته، تا یک شهر داستان خودش را دارد.

اما سؤال اینجاست که آیا راهی برای دسترسی به داستان و تاریخ جامع یک محل و منظقه وجود دارد؟

اینجاست که ایده نابی مطرح می‌شود که همان ایده placetory است.


Placetory یک برنامه برای گوشی‌‌های هوشمند است که به صورت خودکار، موقعیت مکانی شما را تشخیص داده و در قالب یک تایم لاین تمام وقایع و اتفاقاتی که در آن نقطه اتفاق افتاده است را به شما نشان می‌دهد. یعنی شما می‌توانید ببینید در حال حاضر، ماه اخیر یا حتی سال‌های پیش، چه اتفاقاتی در یک محل رخ داده‌اند.

نکته مهم نحوه جمع آوری این اطلاعات است: ثبت کنندگان این وقایع خود مردم هستند!

شما در هر نقطه‌ای که قرار دارید می‌توانید با به اشتراک‌گذاری عکس، فیلم، متن و یا صدا آن اتفاق را در تاریخ برای همیشه ثبت کنید و در اصل از امروز با استفاده از Placetory، کتاب تاریخ را مردم خواهند نوشت.

12-3-2013 11-52-48 AM

 

تصور کنید که با Placetory چه کارهایی که نمی‌شود کرد:

– در دانشگاه می‌توانید عکس‌هایی از دانشجوهای سال‌های قبل را ببینید و عکس همدوره‌های خود را در محل بگذارید.

– به هنگام مسافرت به یک شهر مثلا شمال ایران، می‌توانید عکس‌های مسافران قبلی را ببینید و آگاه شوید که آنها به کجاها رفته‌اند.

– یک مصری مثلا می‌تواند ببیند که در میدان تحریر، در ماه‌ها و سال‌های قبل چه رخ داده‌اند و مردم چند بار و با چه دلایلی و با چه امیدها و خواسته‌هایی در آن گرد آمده‌اند.

12-3-2013 11-58-38 AM

– کنار یک عمارت تاریخی می‌توانید ببینید از تاریخ ساخت آن مطلع شوید و عکس‌ها و نظرات سیاحان دیگر را دنبال کنید.

– در یک رستوران می‌توانید نظرات مشتری‌های قبلی را بخوانید.

Placetory از این حیث، اپلیکشنی است که می‌تواند کاربردهای متنوعی پیدا کند.

12-3-2013 11-52-41 AM

همچنین Placetory زمانی که مردم در مورد یک موضوع خاص در شبکه های اجتماعی بیشتر صحبت میکنند و یا اصطلاحا یک موضوع خاص در یک نقطه از زمین Trend میشود آن را به عنوان یک واقعه مهم در آن نقطه خاص ثبت می‌کند.

کاربران می‌توانند وقایعی که ثبت کرده اند را با دیگران به اشتراک بگذارند. ویژگی منحصر به فرد این برنامه Check In کردن در اتفاقات گذشته است . نویسندگان برنامه، نام Footprint یا ‘رد پا’ را برای این ویژگی برگزیده‌اند. شما اگر در یک واقعه خاص در گذشته حضور داشته‌اید میتوانید Footprint خود را در آن واقعه ثبت کنید و این موضوع را با تمام دوستانتان به همراه عکس و فیلم‌های مرتبطی که از آن واقعه دارید به اشتراک بگذارید.

12-3-2013 11-52-34 AM

میتوانید ویدئوی ۶۰ ثانیه ای معرفی این ایده و همچنین ویدئوی ارایه Placetory را در دانشگاه امیرکبیر را در آپارات و یا یوتیوب ببینید.


حمایت از این ایده

اما جالب است بدانید که ایده Placetory نخستین بار در استارتاپ ویکند تهران مطرح شد و جالب‌تر اینکه قبلا هیچگاه این ایده (با این سبک و سیاق) پیاده‌سازی نشده است!

Placetory وارد مسابقات جهانی شده است و نیازمند حمایت شما است، شما می‌توانید را رأی‌های خود از این ایده حمایت کنید.

برای آشنایی با شیوه رأی‌دهی به اینجا بروید.

12-3-2013 11-52-13 AM

Placetory این پتانسیل را دارد که یک اپلیکیشن محبوب در ابعاد جهانی شود، به نظرم بسیار زیبا خواهد بود که ما ایرانی‌ها هم (شاید برای نخستین بار) بتوانیم یک ایده ناب را جهانی کنیم. شاید با موفقیت آتی Placetory دیگر با حسرت به استارت‌آپ‌های موفق فرنگی‌ها نگاه نکنیم و باور کنیم که ما هم می‌توانیم یک ایده را جهانی کنیم.

کسی چه می‌داند، شاید در آینده مثل اپلیکیشن‌های توییتر، اینستاگرام یا فلیپ‌بورد، اپلیکیشن Placetory تبدیل به یک اپلیکیشن روتین و ضروری در گوشی‌های همه بشود!

12-3-2013 11-57-49 AM

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

ابر تورم آلمان در سال 1923 چه بر سر مردم آورد؟

به زمانی می‌رویم که یک آلمانی طبقه متوسط، ​​میلیاردها مارک در جیب خود حمل می‌کرد اما هنوز نمی‌توانست چیزی بخرد. یک قرص نان 200 میلیارد مارک قیمت داشت.با حقوق بازنشستگی یک هفته‌ای حتی یک فنجان قهوه را نمی‌شد خرید. سقوط آزاد ادامه داشت و…

یک عکاس از هوش مصنوعی برای تصور اینکه شخصیت‌ها و سلبریتی‌های تاریخی امروز چه شکلی می‌شدند، استفاده…

یک عکاس از هوش مصنوعی (AI) استفاده کرده است تا تصور کند شخصیت‌های تاریخی مانند آل کاپون، بنجامین فرانکلین و شارون تیت اگر امروز به دنیا می‌آمدند چه شکلی بودند.این عکاس به نام آلپر یسیلاتس که در استانبول ترکیه زندگی می‌کند، پرتره های فوق…

عکس‌های جالبی از ساخت و سازها و اقدامات معماری نافرجام

مجموعه زیر به ظاهر مفرح یا حتی خنده‌دار است اما هر یک گویای نبود نقشه، مغز طراح یا ذهنی است که به صورت ساده کار را در ذهن شبیه‌‌سازی کند.مشابه این جمله مشهور را که عیب برنامه، در حین انجام آن بیرون می‌آید را در عمرمان زیاد شنیده‌ایم و…

اگر مجموعه ارباب حلقه‌ها را پیکسار بازسازی کند …

مجموعه فیلم ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون و بر اساس رمان فانتزی حماسی نوشته جی. آر. آر. تالکین، دارای شخصیت‌های متنوعی بود. برخی از آنها اینها هستند:فرودو بگینز (با بازی الیجا وود): قهرمان داستان، فرودو، هابیتی است که تبدیل به…

داستان واقعی اسکینر: روانشناس مشهور دهه ۱۹۴۰- آیا او واقعا دخترش را در داخل یک جعبه برای آزمایشاتش…

بوروس فردریک اسکینر معروف به بی‌اف اسکینر یک روانشناس، رفتارشناس، نویسنده، مخترع و فیلسوف اجتماعی آمریکایی بود. او در ۲۰ مارس ۱۹۰۴ در Susquehanna در پنسیلوانیا به دنیا آمد و در ۱۸ اوت ۱۹۹۰ در کمبریج، ماساچوست درگذشت.اسکینر بیشتر به خاطر…

داستان گنبد بتنی در جزایر مارشال که پر از زباله‌های مرگبار هسته‌ای است

یک گنبد بتنی یا اصطلاحا Runit Dome بین سال‌های 1977 و 1980 به منظور مهار زباله‌های رادیواکتیو حاصل از آزمایش‌های هسته‌ای جنگ سرد آمریکا ساخته شد. اما شروع به ترک خوردن کرده است.جزایر مارشال یک کشور جزیره‌ای زیبا است که در اقیانوس آرام…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید از چین / شیشه اتومبیل / زانوبند زاپیامکس / لیزر فوتونا / زانوبند زاپیامکس /بهترین مرکز لیزر ساری /داروخانه تینا /خرید مواد اولیه آرایشی در شیمی سنتر /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ /خرید سیفتی باکس /ویکی درمان /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / لاغری فوری /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /
20 نظرات
 1. سیامک حجازی می گوید

  تبلیغ یک ایده از بین تیم های ایرانی رو از طرف یک وبلاگ معروف و مدعی حامی همه تیم ها، صحیح نمی دانم.

  1. سید عماد رضوی می گوید

   منم حسادت رو اصن جایز نمی دونم. بقیه هم تلاش کنن تا یه برنامه ی عالی با ایده ی مناسب تهیه کنن تا خود به خود شاهد حمایتش باشن !

  2. فرشید می گوید

   چرا؟ چه اشکالی داره؟ حالا مثلاً اگر در رابطه با اپل به اون بزرگی، یا شرکت هایی که هر روز غوغا دارن مینوشت، به به و چه چه میکردیم. وبلاگهای آی تی ایرانی اینها رو تبلیغ نکنن، کی این کارو انجام بده پس؟ تازه، یه اپلیکشینی که انقدر خوبه و بدرد میخوره.

  3. افشین ذریه می گوید

   بنظر من، یکی از وظایف ما ایرانی ها برای حمایت از این ایده، share کردن این موضوع در وب سایت های شخصی، کاری، اجتماعی و… هست.
   این ایده پتانسیل تبدیل شدن به غولی همانند یوتـیوب و فیـسبـوک داره

 2. آرمان می گوید

  فوق العاده اپ جالبی است. من رای دادم و رای دادن را به دوستانم هم در فیسبوک پیشنهاد کردم. امیدوارم که موفق شوند

 3. siamak gol می گوید

  ببخشید بی ربطه ولی.. آقای مجیدی شما اطلاعی …

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   نه، در مورد که مطرح کردید، من تا همین عصر بی‌اطلاع بودم. دسترسی به اطلاعات اختصاصی ندارم، امیدوارم همه چیز به خوبی و خوشی تموم بشه.

   1. سید عماد رضوی می گوید

    خدا کنه هر چه زودتر فقط دلیلش معلوم بشه.

    1. سعید شعبانی می گوید

     منم امیدوارم همه چی هر چه زودتر معلوم بشه

     1. طفی می گوید

      به ما هم میگین موضوع چیه؟ اطلاع از چی باید داشته باشین؟ تا امروز عصر چیو فهمیدین؟؟

 4. رضا می گوید

  من هم با نظر سیامک موافق هستم، اگر قصد شما حمایت به صورت کلی هست، چندیدن ایده رو باید انتخاب می کردین، برای معرفی.

  درسته که وبلاگ شما دارای معروف خاصی در دنیایی مجازی است، بر همین اساس هم دقت بیشتری نیاز دارد در نشر اخبار و گزارش ها.

  خدایی این نظر ها را نگذارید به حساب همون حسادت ایرانی چون من خودم این خبر و باز نشر کردم با اختصاص لینک به 1 پزشک.

 5. سعید می گوید

  بسیار عالی بود. ایشالا موفق باشند.
  رای هم داده شد و به اشتراک گذاشته شد 🙂

 6. حسين می گوید

  به نظرم این ایده نسبت بقیه اونقدر خوب بوده که دکتر رو مجبور کرده در موردش بنویسه پس اگر هم تبلیغی براش بشه حقشه و مشکلی نداره.

 7. مهدی می گوید

  قضیه .. چیه

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   متأسفانه اطلاعات من در حد خبرها است، نه بیشتر. به هر حال آرزو می‌کنم همه چیز به خوبی و خوشی تموم بشه.

 8. heydar می گوید

  Salam, ray dadeh shod, omidvaram ke tarheton movafagh bashe.

 9. ریحانه احسان پور می گوید

  «ژانگولر» ما هم یکی از هشت تیم راه یافته از ایرانه که تو اصفهان اول شد.
  متاسفانه یا خوشبختانه تیم ما راضی به خودرای دهی انبوه! نشد. و الان هم علی رغم تلاش های بسیارمون برای رای جمع کردن از رقابت جا موندیم.
  خلاصه که این لینک ویدئو ماست. اگه دوست داشتید به ما هم رای بدید و حمایتون کنید.
  http://globalstartupbattle.agorize.com/en/juries/11/votables?votable_id=445

 10. محمد می گوید

  سلام
  ضمن اینکه بابت اتفاقات اخیر واقعا متاسفم

  یه سوال مهم داشتم
  اگه کسی یه طرحی با تمام جزئیاتش داشته (حتی طراحی های ایترفیسش هم انجام شده باشه) ولی دانش برنامه نویسی نداشته باشه چطور میتونه طرحشو پیاده کنه

  و صد البته پولی هم در حد چندین میلیون نداشته باشه بده به شرکتای برنامه نویس

  1. فرشاد می گوید

   به سختی!
   باید یک دوست برنامه‌نویس و معتمد داشته باشید و یک تعهد دوستانه بینتون برقرار باشه که در آینده درآمد اون رو به نسبت مشخصی بین خودتون تقسیم کنید، تا به هدفتون برسید. غیر از این باشه، بدون داشتن پول برای سفارش نوشتن کد باید قیدش رو در ایران زد! (البته حتی در شرایطی که برنامه‌نویس هم استخدام کردید باید در آینده منتظر کپی شدن ایده‌تون باشید!!!)

 11. رحیم پوررحیمی می گوید

  سلام ضمن خسته نبیاشید به دکتر مجیدی. من بجای بابای خیلی هاتون حساب میشم و از روز اول به همه تیم ها رای دادم وخیلی دوست داشتم استارتاپ انجلز رای بیاره که نشد ولی از اینکه این اپ تا اینجا هشتم شده خوشحالم ولی از جهتی متاسفم که چرا جوونا کم در استارت آپ ها شرکت می کنند؟ضمنا از زبون زرگری شما هم چیزی نفهمیدم اگه ممکنه توضیح بدین چی شده؟با سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5