تلویزیون‌های ۴K برای همه مردم! ویزیو و پولاروید تلویزیون‌های ۴K هزار دلاری رونمایی کردند

1

تلویزیون‌های بزرگ ۴K مسلما چیزهای بدی نیستند، اما مشکل این است که عملا تهیه آنها، با توجه به قیمتشان غیرممکن به نظر می‌رسد.

الان دیگر در بیشتر خانه‌ها، مردم تلویزیون‌ها با صفحه بزرگ و تخت دارند و کمتر خانه‌ای است که تلویزیون کمتر از ۴۰ اینچ داشته باشد، این درصد بزرگ از مردم، رفته‌رفته همین تلویزیون‌های بزرگ دارد برایشان خسته‌کننده می‌شود.

اما مشکل این است که تلویزیون‌های بزرگ ۴K معمولا مناسب جیب قشر متوسط نیستند، یک نکته دیگر هم این است که اصلا محتوای با وضوح ۴K حتی در غرب هم خیلی کم است. البته نت‌فلیکس به تازگی نوید داده است که محتوای ۴K لازم در اختیار کاربران خود قرار بدهد.

اما گویا شرکت‌هایی پیدا شده‌اند که می‌کوشند تلویزیون‌های ۴K را در اختیار مردم عادی هم بنهند:

ویزیو Vizio در CES 2014 یک تلویزیون ۴K پنجاه اینچی (سری P)،  با قیمت هزار دلار را رونمایی کرد، همزمان شرکت پولاروید هم تلویزیون ۴K دیگری باز با قیمت هزار دلار روانه بازار کرده است.

1-9-2014 10-33-36 AM

گرچه کیفیت تلویزیون پولاروید اصلا خوبی نیست، مثلا طیف مشکلی را خوب نشان نمی‌دهد یا تصویر در همه زوایا واضح نیست، اما تلویزیون ۴K ویزیو یک تلویزیون ۴K اقتصادی به نظر می‌رسد، البته همین شرکت یک تلویزیون ۷۰ اینچی با کیفیت بهتر ۴K هم دارد که قیمت این یکی ۲۶۰۰ دلار است.

وضوح تلویزیون‌های سری P ویزیو ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ است، با این تلوزیون‌ می‌شود از اپلیکیشن‌های ویزیو هم استفاده کرد، این تلویزیون‌ها CPU دو هسته‌ای و GPU چهارهست‌ای دارند.

1-9-2014 10-33-59 AM

به هر حال به نظر می‌رسد تا زمانی که از لحاظ منطقی به خصوص در ایران، خرید یک تلویزیون به صرفه شود، زمان زیادی در پیش داشته باشیم، البته اگر معدود کاربرانی را لحاظ نکنیم، که به سبب نداشتن محدودیت مالی، بدون لحاظ کردن کاربری چیزی، حاضرند هر قیمتی برایش بپردازند!


«های وب» پشتیبان «صفر و یک» در پوشش رویداد مهم CES 2014

1-5-2014 4-48-32 PM

با اینترنت پرسرعت های وب ویدیوهای صفرویک را بدون وقفه تماشا کنید.

 
1 نظر
  1. reza می گوید

    البته جدا از قیمت یک اینترنت با کیفیت هم میخاهد برای دانلود محتوا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.