سرفیس پروی ۳، تعریف‌کننده نظم نوینی در جهان لپ‌تاپ‌ها

30

خبر داغ فناوری دیشب، بی‌شک رونمایی از سرفیس پرو ۳ بود. سرفیس پروی ۳ در مراسمی در شهر نیویورک معرفی شد.

5-21-2014 10-11-14 AM

هدف و راهبرد اصلی مایکروسافت از ساختن این محصول تازه این بود که طوری طراحی‌اش کند که به جدل و مشکل فکری اصلی کاربران برای انتخاب کردن بین تبلت و لپ‌تاپ پایان بدهد.

شخصا طراحی سرفیس پروی ۳ را دوست دارم، چون بر این باورم یک طراحی مستقل و اصیل است، مایکروسافت حتی اگر در فروش سرفیس پروها موفق نشود، دست‌کم موفق شده است که حرف خود را بزند.

ما در ادامه پست خصوصیات سرفیس پروی ۳ را دنبال می‌کنیم تا ببینیم چه نظری در مورد آن پیدا خواهیم کرد، آیا سرفیس پروی ۳ یک تبلت/لپ‌تاپ است یا بیشتر شبیه یک لپ‌تاپ های‌اند پرتابل است یا اینکه اصلا سرفیس پروی ۳ را باید چیزی مستقل دانست که نه لپ‌تاپ است و نه تبلت!!

پایه سرفیس پرو، نقش مهم در طراحی آن دارد، چون به کمک همین پایه است که محصول می‌تواند از حالت یک تبلت خارج شود و به راحتی از آن به عنوان یک لپ‌تاپ هم استفاده کرد. برخلاف تبلت‌هایی که نیاز به یک کیس برای ایستادن دارند، سرفیس پرو خودش پایه مستقلی دارد.

5-21-2014 10-14-25 AM

5-21-2014 10-12-30 AM

5-21-2014 10-11-45 AM

زاویه باز شدن این پایه را می‌شود به راحتی تنظیم کرد و به این ترتیب سرفیس پرو، زاویه دلخواه را پیدا می‌کند و کار با آن آسان‌تر می‌شود.

سرفیس پروهای قبلی ضخامت قابل توجهی داشتند و به همین خاطر و نیز وزن قابل توجه، اطلاق کلمه تبلت به آنها کمی دشوار بود، اما سرفیس پروی جدید لاغر شده و تنها ۹.۱ میلیمتر ضخامت و ۸۰۰ گرم وزن دارد.

هیجان اصلی اما باقی مانده است: سرفیس پروی ۳، دوازده اینچی است و کیفیت HD دارد. وضوح صفحه نمایش سرفیس پرو ۲۱۶۰ در ۱۴۴۰ است.

نمایش بامزه اصلی در مراسم رونمایی مانور روی همین وزن کم سرفیس پروی ۳ بود، جایی که وزن یک مک بوک ایر با سرفیس پروی جدید مقایسه شد!

5-21-2014 10-45-44 AM

سرفیس پروی ۳ در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شود، تفاوت این مدل‌ها در پردازنده استفاده شده و ظرفیت هارد است. سرفی پروی ۳ را می‌توانید با پردازنده‌های بر این اساس قیمت ارزان‌ترین مدل سرفیس پرو ۷۹۹ دلار (۶۴ گیگی با پردازنده اما یکی از چیزهایی که سرفیس پرو را از وادی تبلت‌ها دور می‌کند این است که این گجت، هنوز هم نیاز به فن دارد، البته مایکروسافت سعی کرده است، در طراحی کاری کن که فضای کناره‌ای که فن از طریق آن، تهویه می‌کند، زیاد به چشم نیاید. این فن ۳۰ درصد نسبت به فن‌های قبلی کاراتر است و صدای واقعا کمی از خود خارج می‌کند.

5-21-2014 10-18-13 AM

5-21-2014 10-13-55 AM

چیز خوب دیگر شارژ باتری ۹ ساعته هنگام وب‌گردی است که عدد بسیار خوب و ایده‌آلی است.

مایکروسافت همچین کیبورد Type Cover تهیه کرده است که به صورت آهنربایی به بدنه سرفیس پرو می‌چسبد. ترک‌پد این کیبورد هم بزرگ‌تر شده است.

5-21-2014 10-15-11 AM

5-21-2014 10-12-07 AM

سرفیس پروی جدید برای کاربران حرفه‌ای طراحی شده که برای اجرای برنامه‌هایی مانند فتوشاپ نیاز به قدرت پردازشی بالا دارند.

قلم یا استایلوس جدید سرفیس پرو، هم ویژگی‌های خوبی پیدا کرده است. با کلیک روی قسمت بالای این استایلوس برنامه وان نوت احضار می‌شود و بعد می‌توانید شروع کنید به نوشتن، وقتی کارتان تمام شد، نوشته‌های شما با فضای ابری مایکروسافت، سینک می‌شوند.

5-21-2014 10-16-37 AM

5-21-2014 10-16-07 AM

کیس منیزیومی، داشتن رابط USB 3.0، پتشبانی از وای فای و بلوتوث ۴.۰ از خصوصیات دیگر سرفیس پروی ۳ هستند.

5-21-2014 10-13-00 AM

پیش‌فروش سرفیس پروی ۳ از همین امروز شروع می‌شود، اما عملا از یک ماه بعد وارد بازارهای آمریکا و کانادا می‌شود.

اما ما که برای خرید محصولات به بازارهای کشورهای همسایه باید چشم بدوزیم، احتمالا باید بیشتر منتظر بمانیم، چون این محصول تازه ۳ ماه دیگر وارد بازار ۲۶ کشور دیگر می‌شود.

این فاصله زیاد بین رونمایی تا عرضه جهانی برای خودش معضلی است، چون شور و شوق اولیه کاربران را کم می‌کند، به علاوه باید در نظر بگیرید تا تعدیل قیمت محصول در بازار ایران، احتمالا باید دو ماه دیگر هم صبر کنید و در این فاصله ۵ ماهه، معلوم نیست که چه چیزهایی در دنیای فناوری اتفاق بیفتند!


گرچه موقع رونمایی، رئیس بخش سرفیس مایکروسافت یعنی پانوس پانای ادعا کرد که سرفیس پروی ۳، محصولی است که به دغدغه ما برای انتخاب بین لپ‌تاپ و تبلت پایان خواهد داد، اما باید در این ادعا شک کنیم.

کسانی که واقعا به دنبال یک تبلت خوب هستند، بی‌شک به پلتفرم انتخاب شده اهمیت می‌دهند و باید بگوییم که ویندوز در مقابل اکوسیستم غنی iOS و اندروید، حرفی برای گفتن ندارد. به علاوه سرفیس پروی ۳ مسلما به نازکی و سبکی یک آی‌پد ایر نیست.

اما آیا سرفیس پروی ۳، یک محصول به چالش‌گیرنده لپ‌تاپ‌های روتین است یا فقط باید آن را یک لپ‌تاپ خاص های اند دانست؟!

آیا واقعا سرفیس پروی ۳ موقعیت مک بوک ایر یا مثلا لپ‌تاپ خوبی مثل یوگای ۲ پروی لنوو را به خطر می‌اندازد؟

5-21-2014 10-13-21 AM

بیایید با واژه‌ها بازی نکنیم و یک کاربر خاورمیانه‌ای را در نظر بگیریم که درآمد نسبتا خوبی دارد و می‌خواهد یک وسیله رایانشی پرتابل بخرد.

گمان نمی‌کنم اگر او به دنبال تبلت باشد، سراغی از سرفیس پرو بگیرد، اما اگر او به دنبال یک لپ‌تاپ خوب باشد، باید بگویم که سرفیس پرو احتمالا یک گزینه مناسب برای اوست.

بله! مک بوک ایر مسلما جایگاه خاص خود را دارد. اگر این خریدار فرض ما دلبستگی خاص به ویندوز نداشته نداشته باشد، مسلما مردد خواهد شد. به گمان من کسی که سرفیس پرو ۳ را می‌خرد، نباید خطر کند و مدل با پردازنده Core i3 را بخرد، چون ویندوز به مصرف منابع سخت‌افزاری شهرت دارد! قیمت ارزان‌ترین سرفیس پروی ۳ با پردازنده‌های Core i5 و Core i7 به ترتیب ۹۹۹ دلار و ۱۲۹۹ دلار است. به این ترتیب او باید بین سه و نیم تا پنج میلیون تومان پول کنار بگذارد و با این پول به راحتی می‌شود یک مک بوک ایر خرید.

مک بوک ایر مسلما به سبکی و نازکی یک سرفیس پروی جدید نیست، اما سه فاکتور دارد که خریدار ما را دو دل می‌کند: ۱- پرستیژ ۲- داشتن سیستم عامل مک ۳- مک بوک ایر محصولی است امتحان پس‌داده.

اما در مورد لپ‌تاپ‌های پرتابل و آلترابوک‌ها چطور؟ آی سرفیس پروی ۳ می‌تواند با مدل‌های خوبی مثلا Acer Aspire S7 – VAIO Pro 13 – VAIO Duo 13 – Samsung Series 5 UltraTouch – Lenovo ThinkPad Twist – Lenovo Yoga 2 Pro رقابت کند؟

باید بگوییم که از نظر سخت‌افزاری سرفیس پروی ۳ بالقوه قدرت رقابت به همه این لپ‌تاپ‌ها را دارد.

اگر تا حالا به خاطر زمخت بودن، وزن و قدرت پردازش ما اعتنای زیادی به سرفیس پرو جدید نمی‌کنیم با برطرف شدن همه این مشکلات و نیز ۱۲ اینچی شدن سرفیس پرو، همه این نقاط ضعف، تبدیل به نقطه قوت شده‌اند.

تنها چیزی که می‌ماند تجربه عملی کاربران بعد از وارد شدن محصول به بازار است. اگر نقاط ضعف خاصی برای سرفیس پرو پیدا نشود، باید بگوییم که سرفیس پرو می‌تواند سهم خوبی از بازار لپ‌تاپ‌ها را از آن خود کند.

 
30 نظرات
 1. ali می گوید

  تنها موردى که ممکنه بزاره یه روزى به فکر خرید آن باشم، عدم پشتیبانی فارسی مایکروسوفت آفیس در ای پد و اندروید هست.

 2. نیما می گوید

  فکر نکنم این محصول هم مثل تولید قبلی مایکروسافت به جایی برسه. شاید نشه ایراد مشخصی بهش گرفت، ولی چرا باید بابت خریدش هزینه کنم؟

  1. امیر می گوید

   بله وقتی یک مقاله ترجمه صرف باشه مخاطب هم درکی از مطلب نمکنه
   شما اگر هیپ یک از محصولات ادوبی یا اتودکس رو بلد نسیتی
   بهتر نخری و همون وسایل خودت رو استفاده کنی

 3. pouya می گوید

  به نظر من که مغرضانه نوشتین! هدف از خرید تبلت چیه؟ تبلتها تقریبا بجز در زمینه سرگرمی مثل فیلم دیدن و گشتزنی در اینترنت و نه ایجاد محتوا کاربرد دیگه ای ندارن. درواقع آمار هم داره نشون میده جو و تب تندی که برای خرید تبلتها راه افتاد داره فروکش میکنه. در واقع شما برای خرید تبلت حتما نیاز به لپتاپ یا کامپیوتر خونگی هم دارین ولی با خرید سرفیس پرو۳ بجای اینکه یه لپتاپ و تبلت داشته باشین فقط یک سرفیس دارین پس از این جهت هزینه کمتری هم متحمل میشین!

 4. yeki می گوید

  بنظر من خریدش با این قیمت ریسک بالایی داره، نه لپ تاپ کاملی هست نه تبلت کاملی، واسه کسایی که کار حرفه ای تر با لپ تاپ دارن بازدهی مناسبی نداره، و واسه کارهای معمولی هم قیمت بالایی داره
  میشه با هزینه همین قیمت یه لپ تاپ و تبلت جدا خرید

 5. saeed می گوید

  دقیقا مسئله همینه . واقعا گجت خوبیه اما نه در تبلت ها بترینه و نه در لپ تاپ ها در حالی که با قیمتی که داره میشه رفت بهترین تبلت رو خرید یا بهترین لپ تاپ رو . به محض اینکه با خودت میگی میتونه جایگزینه لپ تاپم بشه میگی خب با این پول میرم مکبوک ایر میگیرم . وقتی هم که میگی جای تبلتم ازش استفاده میکنم یاد استور خالی مایکروسافت می افتی .
  جالبه سیاست اپل دقیقا برعکس سیاستیه که مایکروسافت در پیش گرفته .سیستم عامل آی او اس بعضا نسبت به اندروید کمبود داره . نسبت به گوشی های اندرویدی بسته تر به نظر میاد . ولی اگه چزی داره و داری ازش استفاده میکنی مطمئنی که اون بهترین عملکرد و دیزاین رو در کل بازار داره . ولی انگار مایکروسافت دوست داره همه چیز رو توی یک گجت جا بده ولی مشکلی نداره که اون گجت بهترین نباشه.
  به نظر من مایکروسافت یا باید قیمت سرفیس رو کاهش بده تا اصلا در ردیف مقایسه ناخودآگاه با مکبوک ایر قرار نگیره . یا اینکه از نظر سخت افزاری خودش رو به قدرت مکبوک برسونه ، و البته …. یه فکری به حال اپ استورش بکنه.

 6. pedram می گوید

  اما من از این سرفیس خیلی خوشم اومد. بالاخره به تکامل رسید. از اینکه چند تا دستگاه داشته باشم و برای هر کاری بین اونا رفت و آمد کنم خسته شدم. اینطوری همه چی یه جاس. از سرفیسهای قبلی بدلیل ضخامت و بخصوص چگالی وزنیش (همون نسبت وزن به مساحت صفحه نمایش که عامل خستگیه تو نگه داشتن تبلت) خوشم نمیومد. اما این بار فرق کرد. از طرفی جمع اپلیکیشنهای مخصوص آیپد سیصد هزار و مخصوص اندروید بهینه شده برای تبلتها کمتر از دویست هزار تاست. برای ویندوز صد و شصت هزار تاست که خیلی از اپلیکیشنای اصلی رو داره. ضمن اینکه آفیس هم داره که اونا ندارن. با توجه به قلم و صفحه بزرگترش شما چهار میلیون و صد هزار اپلیکیشن دسکتاپ رو هم داری. به هر صورت اینکه بتونی این سخت افزاره فوق العاده رو تو ۹ میلیمتر ضخامت و ۸۰۰ گرم جاش بدی بعدش ۹ ساعتم طول عمر باطری بگیری ازش بی نظیره. من الزاما طرفدار اپل نیستم. واسه همین دنبال این نیستم که خودمو بقیه رو قانع کنم که این محصول جای آیپدمو، نکسوس هفتمو، لپتاپمو یا مک بوکمو نمیگیره (البته مک بوکو ندارم). واسه همین جدی رو خرید سرفیس فکر میکنم تا دیگه از پراکندگی راحت شم.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   هر وسیله‌ای جایگاه خاص خودش رو داره، اما از دید شخصی به عنوان یک وسیله ویندوزی من واقعا از سرفیس خوشم می‌یاد و حالا که تکامل پیدا کرده، در لیست خرید من قرار گرفته. اما مسلما در حوزه تبلت نیاز به آی‌پد رو برطرف نمی‌کنه.

 7. reza می گوید

  ویندوز در مقابل اندروید و ios حرفی برای گفتن ندارد!!!!!!!!
  چطور همچین چیزی ممکنه؟؟؟

 8. محمّد می گوید

  مثل اینکه خبر ندارین مایکروسافت غول نرم افزاری دنیا است ، آخه چرا اینطوری حرفی زدید :
  ویندوز در مقابل اکوسیستم غنی iOS و اندروید، حرفی برای گفتن ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  iOS و اندروید در مقابل ویندوز حرفی برای گفتن ندارند .
  من به آینده مایکروسافت بسیار خوش بین هستم به احترام کامل به کمپانی های کامپیوتر دیگه .
  سرفیس هم یقینا آینده مثبتی را دارد ، هم چنین ویندوز فون ،قبر IOS و اندروید دیگه کنده شده .
  طبق جدید ترین آمار داده شده جهانی ، ۹۰ درصد کاربران دنیا از ویندوز استفاده می کنند ، حال اگر تمام کابران مک و لینوکس رو با هم جمع کنیم میشه چیزی حدود کاربران ویندوز هشت فقط !

 9. سپنتا دلواری می گوید

  ببینید مسئله مهمی که دوستان فراموش کردن، قلم این تبلته، که برای کاربردهایی بسیار با ارزشه (طراحان، که البته باید از زبان خودشان بشنوید، دانشجوها و مدیرانی که نیاز به سازماندهی جدی مطالب شان دارند).
  اما بدون اون قلم واقعاً نسبت به قیمتی که داره میشه به لپ تاپ های بهتری که امتحان خودشون پس دادن و ارزان تر هم هستند فکر کرد. تبلت ها اما قابل مقایسه با سرفیس۳ نیستند؛ همانطور که همه ی ما می دونیم برای کار، (توجه کنید کار واقعی و جدی) تبلت ها یک راه کار واقعی نیستند.

  موفق باشید.

 10. hamid می گوید

  آقای دکتر یه جا نوشتن که ویندوز مصرف منابع بالایی داره و یه جا نوشته که ویندوز در مقابل آی او اس و اندروید حرفی برای گفتن نداره ! با اومدن ویندوز ۸.۱ باید بگم هر دوی این احتمالات کاملا نادرسته و نشون میده جناب دکتر خیلی وقته از دنیای ویندوز خبر نداره (حداقل عملا باهاشون کار نکرده !)

 11. یک من می گوید

  “باید بگوییم که ویندوز در مقابل اکوسیستم غنی iOS و اندروید، حرفی برای گفتن ندارد”

  دکتر ؟! از اون حرفا بودا !
  تا جایی که میدونم سیستم عامل سرفیس ۳ ، ویندوز ۸.۱ نسخه پرو ئه !
  شما ویندوز ۸.۱ رو با اندروید و آی او اس مقایسه میکنی بعد میگید حرفی برای گفتن نداره ؟ حالا ویندوز فون بود باز یه چیزی 😐

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   مشکل این هست که متن را کامل نمی‌خونید، در ابتدای پست نوشتم که مایکروسافت در همان جلسه رونمایی سرفیس را ابزاری معرفی کرده بود که می‌تونه هم جای تبلت رو بگیره و هم لپ تاپ. در آن قسمت من توضیح دادم که نمی‌شه از یک ابزار ویندوزی انتظار داشت که با توجه به پلتفرم و برنامه‌هاش جای یک پلتفرم تبلتی خواه اندروید، خواه iOS رو بگیره. از نظر سخت‌افزاری شاید سرفیس چیزهایی از هر دو عالم داشته باشه، اما از نظر نرم‌افزاری مثلا گیم‌های بسیار متنوع اندروید و iOS رو نداره.
   پس سعی کنین متن را دقیق بخونین.

   1. pouya می گوید

    عذر میخوام آقای دکتر شما با آیپد چه کاری انجام میدین؟!(البته الزاما جواب نمیخوام فقط صرفا مقدمه حرفم بود) منم آیپد مینی دارم کلی برنامه کاربردی هم نصب کردم که واسه خودم کاربرد بتراشم ولی واقعا نیاز ندارم! درواقع بعنوان یه دانشجو بجز خوندن کتابهای پی دی اف و چندتا اپلیکیشن درباره رشتم(مکانیک) که خیلی هم کاربرد نداره فایده ای نداشته ولی درعوض به یه تبلت-لپتاپ اینطوری به شدت نیاز داشتم که با قلمش بتونم بنویسم، فلش وصل کنم و اطلاعات سایر دانشجوها یا اساتید رو داشته باشم. نرم افزارای مهندسی رشتم رو خیلی راحت همرام داشته باشم و بتونم راحت ارائش بدم یا تغییراتی ایجاد کنم و دیگه مجبور نباشم ۵کیلو لپتاپ و شارژر و کیفش رو یک ساعت تو اتوبوس یا پیاده رو شونم تحمل کنم!

   2. یک من می گوید

    دکتر جان کامنتم رو بعد از اینکه مطلبتون رو کامل خوندم ارسال کردم ، نه صرفا بعد از خواندن سه خط اول 😉
    اما در مورد نظرتون من باب سرفیس باید بگم اصلا ماهیت ویندوز ۸ و بالاخص ویندوز ۸.۱ ایجاد یه بستر مشترک برای آسونتر کردن تولید نرم افزارهاییه که روی تمام دیوایس های ویندوزی اجرا بشه . پس سرفیس با توجه به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری میتونه جامع نیازهای یک کاربر رو از تبلت و پی سی پوشش بده .
    نگاهی به فعالیت های استور ویندوز و گزارش کمپانی های معروف تولید نرم افزار و بازی بندازید

 12. احسان می گوید

  “ویندوز در مقابل اکوسیستم غنی iOS و اندروید، حرفی برای گفتن ندارد.”
  من دیگه حرفی ندارم!

 13. نویسنده بی وبلاگ می گوید

  در کل کار زیبایی بنظر میرسه و بنظر من باید در عمل کاربردش رو تو کارها دید.
  بخصوص اون قلمش جالب و دقیق و ظریف بنظر میرسه.
  الان تو ایپد قلم ها به این دقت نیستند چون فلسفه ایپد متفاوت هستش.
  طبق بررسی که تو سیستم عامل مک ماوریکس کردم
  یکی از بزرگترین مشکلات فارسی زبانان یعنی کار با فایلهای ورد ماکروسافت بصورت فارسی و بدون خرابکاری تا حدود زیادی حل شده ( دوستانی که تو مک بوک درگیر این موضوع بودند میدونند چقدر دردسر داشته این قضیه)
  بنظر من سرفیس در نسخه جدید به بلوغ رسیده و ابزاری است که کاملا برای جایگزینی با لپ تاپها مناسب است و ولی نه لزوما برای جایگزینی با تبلت )
  من ترجیج میدم برای وب گردی آیپد رو استفاده کنم که واقعا بعنوان تبلت ساخنه شده و هدفش مشخصه
  از طرفی بعد از کلی لپ تاپ عوض کردن و راضی نبودن از سرعت و هماهنگی بین سخت افزار و سیستم عامل هاشون فعلا مک بوک پرو رو انتخاب کردم که هارد اس اس دی با رم ۸ گیگ داشته باشه . تا اگر هر زمان نیاز به نرم افزاری بود که در محیط ویندوز فقط اجرا میشد جناب ویندوز رو تو vmware در چشم به هم زدن احضار کنم.
  روانی سیستم عامل و سرعت پارامتر خیلی مهمی است که باید در عمل در سرفیس ۳ کاربران اونو تجربه کنند.

 14. سهیل شهیدی می گوید

  من حدود ۴-۵ ماه میشه سرفیس پرو ۲ دارم و اصلا راضی نیستم. برخلاف انتظاری که داشتم اصلا نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم و کارامو باهاش انجام بدم ، قبل این هم یک سونی اولترا ۱۰ اینچی داشتم اونم خوب نبود چون زاویه باز شدنش اصلا استاندارد نبود.

  دو عیب بزرگ سرفیس:

  ۱. کیبورد خیلی بد ، برای من که سریع تایپ می کنم کیبوردش واقعا اذیت کننده هست خصوصا اگه روی سطح صاف و سفت نباشه

  ۲. هنگ کردن: جالبه! بسیار زیاد هنگ میکنه

  1. mm می گوید

   بازم خوبه که همه عالمو ادم میدونن که کیبردهای سرفیس بینظرین ..

 15. کمند می گوید

  درود بر شما . من تقریبا همه ی تبلت های موجود در بازار تست می کنم حالا یا از دوستان می گیرم یا از جای دیگر .خودم ۴ تبلت دارم تبلت سونی اندرویدی ، پلی بوک بلک بری ، ایپد مینی و تبلتدویندوزی ویوو تب اسمارت ایسوس . با وجودی که پردازنده این تبلت ویندوزی از سرفیس خیلی ضعیف تر است ولی از همه تبلت های دیگر کاراتر است . در کارهای جدی می توان تقریبا مانند یک لپ تاپ استفاده کرد برای افیس و اینترنت که حرف نداره . بسیاری از سایت های اینترنتی در تمام مرور گرهای ایپد تست کردم قابلیت زوم کردن ندارند از بس ریز است ادم کور می شود حالا با این تبلت ویندوزی می توان بدون استثا براحتی و نرمی زوم کرد و خواند ، هر نوع نرم افزاری را نصب کرد و استفاده کرد مثلا من نرم افزار مربوط به رشته نفت که اتفاقا نیازربه پردازش نسبتا بالایی دارند با وجودی که مربوط به سال ۲۰۰۹ هستند و برای ویندوز ۸ بهینه نشده اند به راحتی استفاده می کنم و بسیاری از نرم افزارهای دیگر . بسیاری از دوستانی که مانند جناب دکتر داشتن ایپد پرستیژ می انگارند وقتی این تبلت را دیدند و کمی کار کردند با توجه به کاراییش اعتراف کردند که ایپد و تبلت های اندرویدی بیشتر جنبه سرگرمی دارند ولی این تبلت ویندوتقریبا از همه لحاظ کامل است.

  1. هاشمی می گوید

   من هم این تبلت ویوو تب اسمارت ایسوس رو یک ماهی هست که خریدم. واقعا میتونم بگم که از نظر کارایی و راندمان جزو بهترینها است. همچنین ظاهر بسیار زیبا و شکیلی داره.
   قبل از خرید در سایتهای خارجی هم بسیار جستجو کردم و همه به اتفاق از این تبلت (لپتاب) تعریف کردن. واقعا تبلتی هست که گویا به اندازه کافی شناخته نشده!!
   جالبه که با این که در سال ۲۰۱۳ معرفی شده اما هنوز از مدل ۲۰۱۴ اش گرون تره و این فقط به خاطر کارایی و کیفیت ساخت بالای اونه.

 16. A.a می گوید

  دوستان دقت فرمایید اندروید و آی او اس واسه وبگردی و گیم و مشغولیت خوبه (اپلیکیشن های کاریردی) هر چه بزرگ باشن باز به سیستم عامل ویندوز نمیرسن ( دقت کنید منظورم ویندوز فون نیست) غول ترین نرم افزار های دنیا توسط ویندوز اجرا میشه توسط دانشمندان محققین اساتید دانشجویان، همین سرفیس پروی ۳ بهترین کارایی رو میتونه در دانشکده های فنی داشته باشه به جای لپ تاپ قیمتش یه کم پایین باشه خیلی خوب میشه البته واسه ما گرون در میاد( به خاطر قیمت دلار)
  امیدوارم منظورمو فهمیده باشین
  با تشکر

 17. بهزار پژوه می گوید

  “ویندوز در مقابل اکوسیستم غنی iOS و اندروید، حرفی برای گفتن ندارد.”

  !!!

  دکترجان فکر می کردم عمیق تر از این مسائل مربوط به این حوزه رو تحلیل می کنید!

  به قول دوستمون:
  من دیگه حرفی ندارم.

  1. امید می گوید

   واقعا این جمله این قدر عجیبه؟؟ منظور برنامه های کاربردی هست. در تبلت ما سر و کارمون با اپلیکیشن هاست. تعداد اپلیکیشن های ویندوز نسبت به اندروید و ios واقعا ناچیزه. چه برنامه های داخلی چه برنامه های خارجی. مثلا چه بانکی اومده برای ویندوز اپلیکیشن ساخته؟

 18. ناردن می گوید

  سلام.
  ببخشید یک سوال دارم.
  این لپ تاپ ها گویا سیم کارت نمی خورن و در نتیجه ما نمی تونیم از اینترنت سیم کارت استفاده کنیم…این معنیش اینه که در مسافرت و یا خارج از خونه از اینترنت محرومیم؟
  خیلی عجیبه در حالی که اونها باید چندین برابر بیشتر از ما به فکر دسترسی به اینترنت باشن…چطور مشکل اینترنت همراه مشتری رو حل می کنن؟

  1. صالح می گوید

   در آنسوی آبها ملت بدون محدودیت به WiFi و شبکه های LTE دسترسی دارند و نیازی به سیم کارت GSM ندارند.

 19. صالح می گوید

  با سلام
  یکی از نقاب قوت این سرفیس استفاده از windows 8.1 که هم سیستم عامل PC هستش و هم سیستم عامل Tablet که بصورت Dual Boot عمل می کند یعنی شما می توانید هم بصورت PC ازش استفاده کنید و هم بصورت Tablet و این فابلیت فوق العاده خوبیه که هم به خیل عظیم نرم افزارهای Windows دسترسی دارید و هم به نرم افزارهای مدرن مخصوص Tablet که به اسم Windows Metro مشهور هست، پس از نظر اکوسیستم نرم افزاری غنی ترین Device هستش که تا به اکنون ساخته شده و همچنین برای اطلاع دوستان باید عرض کنم که در Platform هایی مانند Android سیستم عامل موبایل و تبلت یکی هستش با کمی تغییر، یعنی شما در تبلتتون یه سیستم عامل موبایل دارید با کمی تغییر و با همون محدودیت ها که هیچ قابلیت ویژه ای از جمله Multi Tasking به شما نمی ده اما در این سرفیس عالی مایکروسافت شما یه سیستم عامل کامپیوتر دارید که برای تبلت هم بهینه شده و شما می توانید از تمام قابلیت های یه سیستم عامل مدرن درون تبلتتون استفاده کنید.
  طبق ویدئو های منتشر شده بخش Tablet این سرفیس و همچنین قلمش فوق العاده عالی کار می کند.

  در آخر باید به دوستانی که فکر می کنند اکوسیستم Android یا iOS خیلی کامله باید بگم برای مثال شما در Platform مثل android زبان برنامه نویسی اصلی برای ساخت نرم افزار Java هستش و در iOS از objective-C بصورت اصلی پشتیبانی می شود اما برنامه نویس ها در platform مانند ویندوز بصورت رسمی به طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی دسترسی دارند مانند C#، HTML، C.

 20. امید می گوید

  در مورد اکوسیستم اندروید یا ios، که نوشتید ویندوز از طیف وسیعی از برنامه ها استفاده میکنه: بحث بر سر توانایی برنامه ساختن در ویندوز یا اندروید یا ios نیست، بحث بر سر استفاده است. اون هم الان، نه چهار سال دیگه. الان اکوسیستم اندروید یا ios نسبت به ویندوز خیلی غنی تر هست، ممکنه در آینده جور دیگه باشه، ولی من تبلت رو برای الانم خریدم نه برای چهار سال دیگه.

 21. امین می گوید

  شاید کسی که قصد خرید تبلت داره، سرفیس نخره، ولی کسی که قصد خرید لپتاپ داره، سرفیس رو می خره و بعد با توجه به داشتن این دستگاه دیگه نیازی به تبلت مجزا احساس نمی کنه.

  در مورد غنی بودن ابزارهای سیستم عامل های اندروید و اپل، بیشتر افراد تنها برای تماشای فیلم و مرور وب از تبلت استفاده می کنند که سرفیس هم این کارها رو انجام می ده. اگر در حد معمول علاقه به بازی گاه و بیگاه داشته باشید باز هم سرفیس نیازتون رو برطرف می کنه. همه مردم که بازیخور نیستند.

  در مجموع، به نظر من سرفیس می تونه در جایگزین شدن تبلت ها هم موفق بشه، ولی این اتفاق زمان می بره. چون بازار تبلت جوان هست، خیلی از مردم الان به فکر خرید تبلت هستند ولی اکثر مردم لپتاپ دارند و معمولا تنها بعد از ۳-۴ سال لپتاپشون رو عوض می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.