به این ۶ دلیل نباید از کارت‌های حافظه SD در گوشی‌های اندرویدی خود استفاده کنید!

0

خیلی وقت‌ها شما ممکن است گوشی موبایلی را پسندیده باشید و در بازار ۲ مدل از گوشی با ۲ ظرفیت مختلف مثل ۶۴ و ۱۲۸ گیگ موجود باشد. در این صورت ممکن است اگر گوشی امکان اضافه کردن کارت حافظه را داشته باشد، بی‌درنگ سراغ گوشی با ظرفیت کمتر برویم و حساب و کتاب ما نشان بدهد که گوشی با ظرفیت کمتر + کارت حافظه برای ما به‌صرفه‌تر از گوشی با ظرفیت بیشتر است.

تا حالا هم بیشتر ما تصور می‌کردیم که گوشی‌ای با امکان توسعه حافظه، خیلی بهتر از گوشی‌های دیگر است و ما به قدرت مانور بیشتری می‌دهد.

اما من می‌خواهم شواهدی در این پست به شما ارائه بدهم که اتفاقا نشان می‌دهند که ممکن است با در پیش گرفتن این سیاست دچار مشکل و زیان هم بشوید!

۱- مشکل سرعت کارت‌های حافظه

این مسئله به خصوص در بازار ایران که این روزها از کارت‌های حافظه فیک یا برندهای با اعتبار کم پر شده‌اند، بیشتر نمود می‌کند. به ویژه اگر شما قصد دارید که از کارت حافظه برای ذخیره عکس و مهم‌تر از آن ویدئوهیا با وضوح بالا استفاده کنید، باید درنگ کنید و در صورت امکان از پرسرعت‌ترین کارت‌ها حافظه استفاده کنید. مثلا کارت‌های UHS-I و کلاس ۱۰

در ضمن اگر اپلیکیشن‌های خود را روی کارت نصب می‌کنید، باز باید به پرفورمانس کارت توجه کنید و بهتر است از کارت‌های حافظه کلاس A1 و A2 استفاده کنید.

۲- پاک شدن شورت‌کات‌ها و فراموش کردن پسوردها

بعضی کاربران گزارش کرده‌اند که اگر گوشی اندرویدی‌شان با تمام شدن کامل شارژ باتری خاموش شود و بعد گوشی را دوباره شارژ و روشن کنند، شورت‌کات‌هایی که روی کارت حافظه بوده‌اند و در هوم اسکرین گوشی دیده می‌شدند، پاک می‌شوند.

همچنین گفته شده که اگر اپلیکیشن‌هایی مانند توییتر روی کارت حافظه نصب شده باشند، در این صورت پسورد آنها می‌پرد و نیاز به وارد کردن مجدد پسورد خواهید داشت.

۳- پیدا کردن فایل‌ها بسیار دشوار می‌شود

جستجوی فایل‌ها در شرایطی که آنها روی حافظه گوشی و نیز کارت جانبی ذخیره شده باشند، دشوارتر می‌شود.

۴- مشکل‌دار شدن کارت حافظه

کارت‌های SD سیکل‌های نوشتن و خوانش محدودی و طول عمر مشخصی دارند. بسته به کیفیت کارت حافظه این طول عمر متغیر است. شما ممکن است کارت حافظه‌ ارزانی بخرید و یک باره متوجه شوید که همه فایل‌هایتان پریده است.

۵- مهاجرت پردردسر به گوشی جدید

برخی‌ها ممکن است تصور کنند که به همان راحتی که یک هارد اکسترنال از یک پی سی جدا می‌کنند و به پی سی دیگر متصل می‌کنند، کارت حافظه را هم می‌شود از گوشی قدیمی به گوشی جدید وارد کرد.

اما گاهی به سبب رمزنگاری‌شدن فایل‌ها در یک کارت حافظه، گوشی جدید این اطلاعات را نمی‌تواند باز کند و کلا شما چاره‌ای نخواهید داشت که از اطلاعات قدیمی صرف‌نظر کنید و کارت را فرمت کنید.

۶- کم شدن سرعت گیم‌ها

گیم‌ها معمولا قسمت زیادی از حافظه یک گوشی را اشغال می‌کنند و برخی از ماها برای همین اصلا کارت SD می‌خریم که نگرانی‌ای بابت اشغال این حجم از حافظه نداشته باشیم. اما واضح است که اگر کارت حافظه با کیفیت معمولی یا پایین داشته باشید با بازی‌های گرافیکی نسل جدید که نیاز به فراخوانی حجم زیادی از دیتا در زمانی کم دارند، به مشکل برمی‌خورید. باز هم در این موارد مجبورید که دقت کنید و کارت‌های حافظه با سرعت بالا بخرید.

با توجه به این مطالب شاید خرید یک گوشی با حافظه داخلی بالاتر برای شما به‌صرفه‌تر باشد.

منبع makeuseof
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.