جام جهانی برزیل در آینه تصویر، روز چهارم و پنجم

3

روز چهارم

۱: کریستیانو رونالدو در تمرین پرتغال کاملاً خوشحال و راحت به نظر می‌رسید. اما در روز مسابقه به آلمان نتوانست تأثیرگذار باشد.

pic1

۲: طرفداران اکوادور و سوئیس با دو فرهنگ و کشور کاملاً متفاوت این‌جا به کمک فوتبال در کنار هم قرار گرفته‌اند. هرچند که پس از پایان بازی زردپوشان نیمه‌ی غمگین ورزشگاه بودند.

pic2

۳: اوتمار هیتسفیلد سال ۲۰۱۰ با شکست اسپانیا اولین شوک بزرگ آن دوره را رقم زد و حالا این بار بازی باخته مقابل اکوادور را تبدیل به بردی شیرین کرد. او هنوز هم استاد کارهای تاکتیکی است.

pic3

۴: ورزشگاه ملی برزیلی‌ها در پایتخت این کشور از نمایی زیبا و متفاوت. این ورزشگاه مسابقه سوئیس و اکوادور را میزبانی می‌کرد.

pic4

۵: کریم بنزما با پیراهن فرانسه روزی کاملاً موفق را سپری کرد. هرچند که گلزنی مقابل هندوراس برای طرفداران سخت‌گیر خروس‌های فرانسوی چندان قانع‌کننده نیست.

pic5

۶: اولین موفقیت برای فنّاوری خط دروازه. موفقیت این ابزار شاید بتواند فیفا را از لجبازی‌های بیهوده برای کاربرد مفید فناوری در فوتبال باز نگه دارد.

pic6

۷: هواداری در فوتبال سن و سال و محدودیتی ندارد. کودک طرفدار فرانسه به خوبی این را می‌داند.

pic7

۸: لیونل مسی سرانجام بعد از هشت سال موفق به گلزنی در جام‌جهانی شد. بغض و فریاد و خشم او را در شادی پس از گلش به خوبی می‌شد درک کرد.

pic8

۹: اروگوئه‌ای‌ها با وجود شکست عجیب مقابل کاستاریکا و مصدومیت سوآرز هنوز هم به تکرار معجزه قهرمانی‌شان در سال ۱۹۵۰ امیدوار هستند.

pic9

۱۰: نیروهای مخصوصی با چندین لایه‌ی محافظتی ویژه، کار تأمین امنیت این مسابقات را بر عهده‌ دارند. برزیل نمی‌خواهد تظاهرات و اعتراضات مردم این کشور در برگزاری جام اثرگذار باشد.

pic10

روز پنجم

۱: صدراعظم آلمان‌ها مانند همیشه در مسابقات مهم برای تشویق تیم‌ملی کشورش حاضر می‌شود. آنگلا مرکل چهار سال پیش هم در آفریقای جنوبی شاهد درخشش ستارگان آلمانی بود.

PIC1

۲: توماس مولر بهترین بازیکن زمین و اولین بازیکنی بود که در کل مسابقات هتریک می‌کرد. او باید هم این‌قدر خوشحال باشد. وقتی که می‌تواند یک‌تنه سرنوشت مسابقه را به سود کشورش تغییر دهد.

PIC2

۳: حرکت احمقانه‌ی په په باعث اخراج او از زمین و نابود شدن تیم‌ ده‌ نفره‌ی پرتغال شد. او هرگز خودش را نخواهد بخشید.

PIC3

۴: سهم رونالدو از مسابقه با آلمان فقط همین بود. اعتراض به داور. این مهم‌ترین کار او در این دیدار بود.

PIC4

۵: طرفداران نیجریه‌ با سرود‌ها و سازهای خاصی به استقبال دیدار با ایران رفتند. سازهایی که نوای آن‌ها قطعاً سرگرم‌کننده‌تر و زیبا‌تر از خود مسابقه بود.

PIC5

۶: تابلو فرشی که از طرف کاپیتان تیم‌ملی ایران به تیم نیجریه‌ هدیه شد.

pic6

۷: کارلوس کی‌روش اولین Clean Sheet ایران در تاریخ جام‌جهانی را به دست آورد. شاید این تنها جنبه‌ی مثبت دیدار با نیجریه برای ایران بود.

PIC7

۸: هواداران تیم غنا با آرایش‌ها و ادوات عجیب و خاصی به استقبال مسابقه با آمریکا رفتند. اما توسل به جادو هم برای ایشان نتیجه‌ای نداشت و شکست سختی خوردند.

PIC8

۹: کلینت دمپسی قهرمان آمریکا در مسابقه دیروز بود. هافبک سابق تاتنهام سریع‌ترین گل رقابت‌ها تا به اینجا و پنجمین گل سریع تاریخ جام‌جهانی را به ثمر رسانده است.

PIC9

۱۰: و این هواداران ایرانی در برزیل که با تشویق‌های بی‌امان خود گرمای خاصی به مسابقه دیروز بخشیدند. شنیدن صدای ایران ایران در کوریتیبا و این حمایت کامل از تیم‌ملی، شاید تنها جنبه‌ی مثبت مسابقه دیروز بود.

PIC10

 
3 نظرات
 1. کاوه می گوید

  گزارشتون یه ذره عجیب نبود!؟؟!!
  بازی ایران با نیجریه بازی خیلی خوبی بود و ایران به اهدافی که داشت رسید و همینطور اینکه اونقدری هم کسل کننده نبود!!
  غنا هم شکست سختی از آمریکا نخورد ۲-۱ باخت در حالیکه بازی خیلی خوبی هم کرد….

 2. سیما می گوید

  بالاخره تنها جنبه مثبت بازی برای ایران چی بود؟!

 3. mina می گوید

  به برکت و لطف خواهرزاده ام این چند روز همش شبکه پویا تا لالایی شب ( اخرین برنامه اش ) تنها شبکه ای هست که ما استفاده می کنیم …. میان برنامه فوتبال مدرن که بسیار شیرین و زیباست شامل چند اپیزود از انیمیشنه فوتباله که باعث شیرین شدن این ورزش در نظرها می شه …. باور کنید از بعضی بازیهای جام جهانی دیدنی تره … قوانین فوتبالو که رعایت نمی شه یا … بطور طنز نشون می ده ..امیدوارم موفق به دیدنش بشید …. ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.