گورستان خودروی جنگلی در بلژیک

نمی‌دانم آیا مستند جالب Life After People را دیده‌اید یا نه. در این مستند نشان داده می‌شد که اگر به ناگاه همه انسان‌ها از روی کره زمین محو می‌شدند، چه بر سر خانه‌ها و شهرها و آثار تمدن انسانی در طول زمان می‌آمد. چقدر طول می‌کشید که خانه‌های ما، پل‌های بزرگ، آسمانخراش‌ها و شهرها تخریب شوند و چطور کم کم طبیعت، خود را بازمی‌یافت. این مستند به خوبی از جلوه‌های ویژه برای نشان دادن این خیال استفاده می‌کرد.

7-23-2014 11-56-07 AM

اما در عالم واقع کمتر پیش می‌آید چنین پدیده‌ای را ببینیم، البته به جز شهرها و اماکن متروک که تا حدی روند چنین چیزی را می‌توانند به ما نشان بدهند.

اما جالب است بدانید در جنگل نزدیک به روستای کوچک Chatillon در بلژیک، خیابانی از خودروهای قدیمی وجود دارد که به حال خود رها شده‌اند. گویی حادثه‌ای به ناگاه اتفاق افتاده و سرنشینان خودروها را وادار به ترک آن کرده است.

با گذشت زمان طبیعت به تدریج پیشروی کرده است و پیرامون و داخل خودروهای در حال پوسیدن و نابودی را فراگرفته است و یک صحنه بسیار جالب خلق کرده است.

هیچ کس مطمئن نیست که واقعا چه رخ داده است، اما خیلی بر این باورند که این خودروها متعلق به سربازان آمریکایی بوده است که بعد از جنگ جهانی دوم، زمانی که قرار بوده به میهن خود برگردند، متوجه شدند راهی برای انتقال خودروها نیست، به ناچار به صورت گروهی خودروها را در این مکان در کنار هم گذاشته بودند، با این امید که در آینده راهی پیدا کنند! البته آدم‌های محلی این داستان را قبول ندارند و دلیلشان هم این است که بعضی از این خودروها در آن دوره زمانی هنوز ساخته نشده بودند.

در بلژیک ۴ گورستان بزرگ خودروها از رده خارچ وجود دارد که در این میان گورستان خودروی Chatillon  از هر حیث جالب‌تر است مثلا از نظر ردیف بودن خودروها، تداعی کردن یک حادثه مهلک آخرالزمانی و ترک ناگهانی آنها توسط سرنشینانشان و نیز از نظر رسوخ طبیعت به دل این دست‌ساخته‌های فلزی.

اما از سال ۲۰۱۰ به این سو به خاطر مسائل محیط زیستی، دستور تخلیه این ماشین‌ها داده شده است، خوشبختانه در این میان عکاسانی بودند که با گرفتن عکس‌های خوب از این گورستان خودروی عجیب و در عین حال زیبا، این صحنه‌ها را جاودان کردند.

7-23-2014 11-57-54 AM

7-23-2014 11-57-29 AM

7-23-2014 11-57-09 AM

7-23-2014 11-56-50 AM

7-23-2014 11-56-36 AM

7-23-2014 11-56-20 AM

منبع

نظرات

  1. خوراک فیلمهای آخرالزمانی ایه
    همچین پر زامبی

  2. تصاویر قشنگی بود
    ممنون

  3. چرا صفحاتی رو که قبلا باز کردم رو به صورت آفلاین نمی تونم بخونم

  4. این مطلب رو قبلأ گذاشته بودین

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.