جنایت و مکافات: ده عکس جنایی معروف

21

فرانک مجیدی: در تاریخ عکاسی، عکس‌های زیادی از صحنه‌های جرم و جنایت برداشته شده که تأثیری عمیق بر جامعه‌ی زمانه خود نهاده‌است. صرف‌نظر از محتوای عکس، تمام این تصاویر تجسمی از اندوه تباهی اعمالی است که رخ داده‌اند.
اخطار: محتوای برخی از تصاویر و تمامی متن، حاوی محتوای ناراحت‌کننده و خشن هستند و خواندن آن را به هیچ وجه به کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌کنیم.

1- لبخند جنون‌آمیز بمب‌گذار دیوانه

در طول 16 سال، مرد ناشناسی که «بمب‌گذار دیوانه» نامیده می‌شد، در نیویورک دست به ترور می‌زد. او نقشه‌ی انفجارهایش را در جاهای مختلفی مانند سینماها، ترمینال‌های مترو، کتابخانه‌ها و ساختمان‌هایی که متعلق به شرکت انرژی تلفیقی ادیون بود، عملی می‌کرد. در مجموع، نقشه‌ی 33 بمب‌گذاری طراحی شده‌بود که 22 تای آن‌ها منفجر شدند. به‌طرز معجزه‌آسایی، در این مدت تنها 15 نفر زخمی شدند. بابت هر بمب، او پلیس و روزنامه‌ها را خبر می کرد و آن ها را از نقشه‌ی بمب‌گذاری آگاه می‌کرد اما هرگز مشخص نمی‌کرد که بمب دقیقاً کجا قرار دارد. همین عدم اطمینان از محل دقیق بمب‌گذاری، باعث ایجاد هرج و مرج در شهر می‌شد.

پلیس شروع می‌کرد به تخلیه‌ی ساکنین اماکن مختلف و همزمان تجسس برای یافتن بمبی که حاوی باروت بود و با یک ساعت جیبی ارزان‌قیمت زمان انفجار مشخص می‌شد، آغاز می‌گشت. پس از مدتی، پلیس از یک جرم‌شناس کمک خواست. با کنار هم گذاشتن مدارک، مشخص شد که بمب‌گذار احتمالاً اهل اروپای شرقی است و پیش‌تر در شرکت ادیسون کار می‌کرده و به دلیلی که دست‌کم به نظر خودش نامنصفانه بوده، از آن جا اخراج شده.

روز پس از مشخص شدن این حقایق، پلیس آگهی‌ای در New York Journal American منتشر کرد و از متهم خواست تا خود را تسلیم نماید. او پیغامی به پلیس رساند، که می‌داند کارهایش ایجاد رعب و وحشت کرده، با این‌حال قصد نابودی این شرکت را دارد. پلیس این یادداشت را چاپ کرد. بعد از مدتی، متهم نامه‌ای دیگر نوشت و تأکید کرد که کارگری آسیب‌دیده است. منشی شرکت ادیسون به دنبال موارد جبران خسارت در میان پرونده‌ها گشت که در آن افرادی آسیب دیده بودند. در این میان او یک مورد جالب پیدا کرد. «جرج متِسکی» که در حین کار آسیب دیده‌بود. بعد از دریافت حقوق در طی 26 هفته دوران نقاهت، متسکی اخراج شده‌بود. وقتی متسکی تلاش کرده‌بود که ادعای خسارت کند، از طرف شرکت رد شده‌بود چرا که آن‌ها می‌گفتند جرج خیلی دیر اقدام به تشکیل پرونده نموده‌است. در نامه‌های ادعای خسارتی که متسکی به شرکت نوشته‌بود، عباراتی وجود داشت که بسیار مشابه با عباراتی بود که بمب‌گذار دیوانه در نامه‌هایش به‌کار برده‌بود. منشی این را به اطلاع سوپروایزر شرکت رساند و او نیز سریعاً پلیس را در جریان گذاشت. پلیس حتی پیش از آن که حکم تجسس ملک جرج را بگیرد، از او بازجویی کرد. او به یک‌باره در بازداشت، به تمام جرم‌هایش اعتراف کرد. عکاسان بعداً اجازه یافتند وارد زندان شوند و از این بمب‌گذار عکس بگیرند، اما این یکی را که بین همه‌ی عکس‌ها معروف‌تر شد، «جود مالمن» از New York Daily News گرفت. از دیدگاه عمومی، این عکس‌ها فقط نشان می‌داد متسکی دیوانه‌ای بود که کارهای جنون‌آمیز انجام می‌داد. در نهایت، با توجه به وضعیت روانی او، متسکی تا سن نود سالگی در یک بیمارستان ایالتی به زندگی خود ادامه داد.

12-3-2014 5-18-08 AM

2- ریکی کاسو، شیطان‌پرست نوجوان

این تصویر معروف از نوجوانی با نگاه جنون‌آمیز و تی‌شرت یک گروه موسیقی هِوی متال، زمانی منتشر شد که وحشت از گرایش جوانان به فرقه‌های شیطان‌پزست، در اوج خود قرار داشت. چنین پنداشته می‌شد که علاقه‌ی وافر دختران و پسران نوجوان به سبک موسیقی هِوی متال، آنان را به سوی استعمال مواد مخدر و شیطان‌پرستی سوق می‌دهد. این تصویر از آن ریکی کاسو است که در آن زمان 17 سال داشت و اهل نورث‌پورت بود. این نوجوان، می‌توانست فرزند و برادر هر خانواده‌ای باشد و همین ترس را افزایش می‌داد. این تصویر در 5 جولای 1984 ثبت شده، زمانی که ریکی به اتهام قتل نوجوان 17 ساله‌ی دیگری به نام گری لاوِرز دستگیر شده‌بود. کاسو یه نوجوان دبیرستانی بود که بیشتر وقت خود را به استعمال مواد مخدر و شرکت در مهمانی‌های هم‌گروه‌هایش می‌گذراند. لاورز و کاسو با هم دوست بودند، اما وقتی گری، مواد مخدر ریکی را دزدید، میانه‌ی آن دو هم شکراب شد. بعد از مدتی مجادله، کاسو به لاوِرز گفت که حاضر است او را ببخشد و از لاورز دعوت کرد تا با دو دوست دیگرشان در جنگل، دور هم خوش بگذرانند.

12-3-2014 5-19-21 AM

طبعاً خوشی آن‌ها در مصرف مواد بود. در حین تأثیر مواد مخدر، ریکی صدای گاوی را می‌شنود که در مزرعه‌ای در آن اطراف بوده. او می‌پندارد که این بایستی صدای شیطان باشد که به او امر می‌کند لاورز را بکشد! آن‌ها شروع به دعوا می‌کنند و لاورز تلاش می‌کند تا از دست کاسو بگریزد. ریکی، گری را می‌گیرد و او را مجبور می‌کند تا زانو بزند و به او می‌گوید: «بگو که شیطان را دوست داری!» لاورز می‌گوید که او تنها مادرش را دوست دارد. ریکی هم با چاقو 17 تا 36 ضربه‌ به قفسه‌ی سینه‌، گردن و صورت گری بیچاره وارد می‌کند! ریکی آن‌قدر حالت جنون داشته که حتی چشم گری را از کاسه در می‌آورد. او جنازه‌ی گری را در جنگل رها می‌کند.

هفته‌ها بعد، او به جنایتی که کرده‌بود مفتخر بود و حتی برخی از دوستانش را به جنگل برد تا جنازه را ببینند. بالاخره هم یکی از آن‌ها به پلیس خبر داد. نام عکاس این تصویر، از ترس اقدامات بعدیِ شیطان‌پرست‌ها علیه او اعلام نشد. دو روز پس از ثبت این تصویر، ریکی خود را در سلول‌ش حلق‌آویز نمود.

3- آندره راند با آبی که از دهانش سرازیر شده!

آندره راند در میانه دهه‌ی 1960، یک نگهبان مدرسه ویلوبروک بود. این مدرسه به دلیل مستندی که «جرالدو ریورا» درباره‌‌اش می‌سازد و نشان می‌دهد که تنبیه‌های روانی و خشنی روی بیش از 6000 دانش‌اموزی که در آن تحصیل کرده‌اندانجام گرفته، شهرتی بسیار بد دارد. راند چند سالی در آن مدرسه کار می‌کرد تا آن‌که به اتهام ارتکاب به چند فقره سوء استفاده جن.صی و کودک‌ربایی، دستگیر شد. در مراحل ابتدایی رسیدگی به پرونده، او چند بار به زندان افتاد و آزاد شد و این روند، چند سالی ادامه یافت.

به دلیل اعتراضات عمومی، مدرسه‌ی ویلوبروک استِیت در سال 1987 تعصیل شد و ساختمانش مخروبه گردید. همزمان، شایعاتی درباره‌ی یک قاتل سریالی که در تونل‌های فاضلاب شهر زندگی می‌کند، بر سر زبان‌ها افتاد. ماجرا از آن‌جا ترسناک شد که شایعات، به‌گونه‌ای رنگ حقیقت گرفت. در جولای سال 1987، «جنیفر شوایگر» 12 ساله که مبتلا به سندرم داون بود، گم شد. 35 روز بعد، جنازه‌ی او که در خرابه‌های مدرسه و نزدیک محل اقامت راند دفن شده‌بود، پیدا شد. راند را به دلیل وجود شواهدی مبنی بر ارتکاب به این قتل، دستگیر کردند. آن‌چه این تصویر مشمئزکننده را مشهور کرده، آب دهان آویزان راند است. این عکس را «تونی کارانانته» با دوربین خود ثبت نمود که بیننده را قانع می‌کرد که راند، هیولایی است که از پس جنایات هولناک برمی آید.

12-3-2014 5-19-49 AM

پس از دستگیری، 4 قتل دیگر، از جمله قتل دو کودک 5 ساله به راند نسبت داده‌شد. با این حال، راند تنها ارتکاب به قتل جنیفر و دختری به نام «هالی آن هیوز» را پذیرفت که آن دختر بیچاره هم در سال 1981 مفقود شده‌بود. جنازه او، مانند 3 قربانی دیگر، هرگز پیدا نشد. هنوز افرادی هستند که می‌پندارند راند مرتکب هیچ‌یک از قتل‌ها نشده‌است.

4- دور چشمان سیاه کارلا هومولْکا

«پل برناردو» و «کارلا هومولکا» دو تن از بدنام‌ترین قاتلین تاریخ جنایی کانادا هستند. برناردو در حین ارتکاب به جنایاتش، اقلاً 12 زن را مورد تجاوز قرار داد. او با کارلا هومولاکا ازدواج کرد، در حالی‌که خواهر جوان‌تر کارلا، تَمی، خود قربانی تجاوز و سپس قتل توسط برناردو گردید و وحشتناک آن بود که هومولکا، دستیار سه فقره از این جنایات، از جمله مورد تجاوز قرار گرفتن و قتل خواهر خود بود!
خبر این جنایات هولناک، به سرخط اخبار تبدیل شد و تصویر شوکه‌کننده‌ی هومولکا با چشمان سیاه، نفرت و وحشت را میان مردم چندین برابر کرد. این تصویر باعث شد که پلیس و مردم باور بیاورند که هومولکا خود قربانی خشونت برناردو است. این تصویر به هومولکا کمک کرد تا تنها 12 سال به زندان محکوم شود.

12-3-2014 5-20-41 AM

تصویر در 27 دسامبر سال 1992 ثبت شد. گفته می‌شد که برناردو، کارلا را مورد ضرب و شتم قرار داده و کارلا می‌گفت که خودش تصادف کرده‌است. مدارکی وجود دارد که هومولکا حتی بیشتر از این‌ها در جنایات برناردو همکاری داشته، با این حال او در سال 2005 آزاد شد و دوباره ازدواج کرد و اکنون در بخش فرانسوی زبان کارائیب با شوهر و سه فرزند خود زندگی می‌کند.

5- تِد باندی، هیولای درون خود را نمایان می‌سازد!

تد باندی یکی از معروف‌ترین قاتلین زنجیره‌ای در تاریخ است. او باهوش و خوش‌قیافه بود و ابلیس درون خود را به واسطه‌ی وجاهت ظاهر خود می‌پوشاند. در زمان جنایات، مردم باور نمی‌کردند که چه موجودی ممکن است این‌قدر پست و رذیلانه دست به جنایاتی بس هولناک بزند. حتی قاضی هم به سختی قانع شده‌بود که مردی چنین موجه، چنین شیطانی باشد!

«بیل فرِیکس» از روزنامه «میامی هِرالد» این تصویر را از باندی با دوربین خود ثبت نمود. این تصویر در اورلاندو ثبت شده، جایی که باندی آخرین جنایت خود را با قتل «کیمبرلی لیچ» 12 ساله مرتکب شد. باندی او را از مدرسه لِیک سیتی در فلوریدا دزدید و جنازه‌اش هفته‌ها بعد کشف شد. او با ظاهر متین خود باعث می‌شد کسی باور نکند که قاتل است.

12-3-2014 5-21-32 AM

قتل دو خواهر دیگر نیز به باندی نسبت داده‌شد. در دادگاه این پرونده، دیگر باندی آن مرد موجه و شیک سابق نبود. دبگر نمی‌‌توانست مؤدب و خونسرد باشد. این تصویر، زمانی ثبت شد که باندی تلاش کرد از دادگاه خارج شود و نیروهای پلیس جلویش را گرفتند. این‌جا بود که دیگر باندی نتوانست آن محبوبیت و وقار عمومی خود را حفظ کند و دلسوزی عمومی برای او، مبدل به نفرتی بی‌انتها از وی گردید. به نظر می‌رسد باندی، مرتکب بیش از 30 جنایت هولناک در آن زمان شده‌است.

6- شلیک به ویلیام جِی. گینور

این تصویر در 9 آکوست سال 1910 توسز «ویلیام وارنِک» از روزنامه New York World گرفته و قصد داشت تصویری از شهردار گینور ثبت نماید که پس از یک ماه تعطیلات تور اروپا، با کشتی به امریکا بازگشته‌بود. بعد از مصاحبه، خبرنگاران و عکاسان همگی عرشه را ترک کرده‌بودند و تنها وارنک باقی مانده بود. گینور داشت با تعدادی از همراهانش پیش از پیاده شدن از کشتی، صحبت می‌کرد.

ناگهان صدای فریاد مردی به نام «جان جِی. گالاگِر» شنیده شد: «تو نان و گوشت را از دهان من بیرون کشیدی!» خطاب او با شهردار بود. او بعداً شروع به شلیک کرد که یکی از گلوله‌هایش شهردار را از ناحیه‌ی گردن زخمی نمود. یکی از همراهان او، «ویلیام اچ. ادواردز» هم از ناحیه‌ی بازو مورد اصابت گلوله قرار گرفت. گالاگر در آن زمان به تازگی شغل خود را از دست داده‌بود. او چندین بار به شهردار نامه نوشته‌بود تا فکری به حالش بشود، اما هرگز پاسخی را که منتظرش بود، دریافت نکرد. گینور به طرز معجزه‌آسایی از این سوء قصد، جان به در برد و حتی می‌خواست برای انتخاب مجدد در انتخابات سه سال بعد اقدام نماید. در 10 سپتامبر سال 1913 او مجدداً اقدام به انجام یک سفر دریایی به مقصد اروپا نمود. در ششمین روز سفر، گینور دچار حمله قلبی شد و جان سپرد. در همان سال، جان گالاگِر هم در یک بیمارستان روانی فوت کرد.

12-3-2014 5-22-00 AM

7- لینچ کردن تامس شیپ و آبرام اسمیت

به چهره‌ی خشنود جماعت سفیدپوست در تصویر بنگرید که به این صحنه می‌خندند. کمتر تصویری از لینچ کردن سیاهپوستان و رضایت عمومی در جنوب امریکا، به اندازه‌ی این تصویر مشهور و گویا شده‌است. این عکس را «لورنس بایتلِر» گرفته‌است که استودیوی عکاسی‌اش در فاصله‌ی کمی از محل وقوع جنایت قرار داشت. تامس شیپ و آبرام اسمیت هر یک 18 و 19 سال داشتند که دچار چنین مصیبتی شدند. آن ها شب پیش از جنایت، همراه با «جیمز کامرون» 16 ساله -طبعاً نه کارگردان مشهور!- دستگیر شدند. در مسیر رانندگی کنار رودخانه، آن‌ها کلود دیتر 24 ساله و مری بل 18 ساله را دیدند. جیمز گفت شیپ و اسمیت او را تحریک کردند که پول آن زوج را به سرقت ببرد و به او اسلحه هم دادند.
کامرون ناگهان دانست که آن زوج را می‌شناسد و از محل دور شد. بعدها اظهار داشت پس از مدت اندکی، او صدای شلیک را شنیده‌بود. آن‌ها را به جرم قتل دیتر و تجاوز به بل، دستگیر کردند. فردای آن روز، هزاران تن از مردم شهر در اطراف زندان جمع شدند و تا عصر آن روز، به زور به زندان نفوذ کردند. اول اسمیت و شیپ را برای لینچ شدن انتخاب کردند. وقتی با مقاومت و تقلای اسمیت روبرو شدند، بازوهای او را شکستند.

12-3-2014 5-22-30 AM

درست زمانی که همین سرنوشت داشت برای کامرون هم رقم می‌خورد، کسی از درون جمعیت فریاد کشید که او بی‌گناه است! به همین دستاویز معجزه مانند، کامرون تنها فردی در تاریخ است که از لینچ شدن حان سالم به در برد.

بعد از گرفتن این عکس، بایتلر از روی این تصویر کارت پستال‌هایی در طی روزهای بعد چاپ کرد. او هزاران نسخه از دو نوع کارت‌پستالی را که از روی عکس هایش چاپ شد، فروخت. در اولی جمعیت زیادی مشخص نیست اما در این تصویر، انبوه جمعیت شاد و راضی به خوبی دیده می‌شوند.

8- تصویر اتان پَتز روی بسته‌ی شیر

اتان وقتی در سال 1979 گم شد، شش سال داشت. والدینش درست در همان روز به او اجازه داده‌بودند که تنها به ایستگاهی برود که اتوبوس مدرسه برای رساندن او به مدرسه توقف می‌کرد. جنازه‌ی اتان هرگز پیدا نشد. در کنار حقیقتِ تلخ جنایتی که بر سر اتان رفته، او نخستین کسی بود که تصویرش روی پاکت شیر چاپ شد. این ایده، به ذهن «اندرسن اریکسن» رسید که تصویر گم‌شده‌ها را روی پاکت شیر چاپ کنند. این ایده به سرعت محبوب شد و در همان سال‌ها، تصویر 70 کودک روی پاکت‌های شیر چاپ شد. متاسفانه تنها یکی از آن کودکان، زنده به آغوش خانواده‌شان بازگشتند.

در سال 2012 مردی به نام «پدرو هرناندز» به اتهام قتل اتان دستگیر شد. هرناندز در انباری که مالک خصوصی داشت و در نزدیکی محل مفقود شدن اتان قرار داشت، کار می کرد. گویا هرناندز، پسرک را به وعده یک بسته پاپ‌کورن فریفته بود تا او را به سمت انبار همراهی کند. او گفت جنازه کودک بیچاره را مدتی در فریزر نگاه داشته و بعد در جعبه‌ای بسته بندی کرده و در میان زباله‌ها، آن جعبه مدفون گردیده‌است. وکیل هرناندز می‌گوید او بی‌گناه است و دچار اختلالات روانی. با این وجود، دادگاه او ظرف چند هفته‌ی آینده در سال 2015 آغاز می‌شود.

12-3-2014 5-23-11 AM

9- ژست عاشقانه بانی و کلاید

رمانتیک‌ترین جنایتکاران تاریخ، شاید همین ملاید بارو و بانی پارکر بودند. آن‌ها به مثابه دو شورشی علیه سیستم حاکم، تعریف و تصویر شده‌اند. با این حال، آن ها در واقعیت از مغازه‌ها و پمپ‌بنزین‌های کوچک دست به دزدی می‌زدند. به عبارتی، آن‌ها از مردم فقیر دستبرد می‌زدند. آن‌ها در کمال خونسردی 13 نفر را در مدت فعالیت‌شان به قتل رساندند.

وقتی این تصویر عاشقانه را از آن ها می‌بینیم، گمان نمی‌کنیم این زوج، چنین افرادی بوده‌اند. تصاویر دیگری هم از آن‌ها موجود است، مثلاض در یکی از آن‌ها بانی سیگار می‌کشد (در حالی‌که اظهار داشته‌بود اعل استعمال دخانیات نیست)، یا بانی ژستی گرفته که با اسلحه به سمت سینه‌ی کلاید نشانه گرفته‌است. تصاویر منحصر به‌فردی از آن‌ها موجود است. اما این زوج چگونه گرفتار شدند؟

12-3-2014 5-23-44 AM

خیلی اتفاقی پس از آن‌که به دلیل فقدان مدارک، پلیس آن‌ها را آزاد کرد، حلقه‌ای فیلم حاوی تصاویر این زوج تبهکار یافت شد و مجدداً آن‌ها گیر افتادند. با این‌حال، تصاویر عاشقانه این زوج، این گمان را ایجاد نمود که آن‌ها دو عاشق بی گناهند که علیه سیستمی که فقر مردم را موجب شده، شوریده‌اند. این پرتره، آن ها را در بین بسیاری از جوانان هم‌نسل‌شان محبوب ساخت.

10- کشتار روز سنت‌والنتین

در شیکاگوی سال 1929، دو گروه تبه کار برای کنترل بازار سیاه منطقه با هم در نبرد بودند. «جرج موران» در بخش شمالی شهر حکم‌رانی می‌کرد و «ال کاپون»، در بخش جنوبی. موران قصد داشت 50هزار دلار از کاپون بگیرد که کاپون اولین ناآرامی را علیه او به راه انداخت. ساعت 10:30 صبح 14 فوریه سال 1929، کاپون دستور شلیک داد. دو مرد با لباس پلیس و دو مرد دیگر با لباس شخصی بیرون شرکتی که از آن موران بود، کشته‌شدند. افراد کاپون 5 مرد از تبه کاران بخش شمالی و دو مرد دیگر را در گاراژ پیدا کردند و به آن‌ها گفتند رو به دیوار بایستند. مردان کاپون به روی آن‌ها آتش گشودند. تنها کسی که از این جنایت جان سالم به در برد، خود موران بود که در ساختمان خوابش برده بود و اطراف گاراژ نیامده‌بود.

12-3-2014 5-24-12 AM

جنایتی هولناک بود و انتشار تصاویرش، تنها جو را متشنج‌تر نمود. بیشتر تصوایر، شبیه عکس‌هایی بودند که پلیس از صحنه‌ی جرم می‌گیرد، تا عکسی خبری که بخواهد در روزنامه ها چاپ شود. عکس‌های آن جنایت را «تونی بِراردی» از روزنامه Chicago American گرفت. براردی روی سقف یکی از اتومبیل های گاراژ رفت و این تصاویر تلخ را ثبت نمود. با ازدحام عکسان خبری در محل، پلیس اجازه‌ی ثبت تصاویر بیشتر را نداد. با انتشار این تصاویر، وجهه‌ی موران و کاپون بسیار تخریب شد. بالاخص کاپون، پیش از انتشار این تصاویر فردی محبوب عموم بود. موران نتوانست وجهه و قدرت خود را بعد از این حادثه بازیابد، در حالی‌که کاپون هم برای تخلفات مالیاتی خود دستگیر شد.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

معماری‌هایی که واقعا شایسته تحسین هستند و ستایش هنری ما را برمی‌انگیزند

تناسب اجزا، انحناها، هماهنگی با فرهنگ و شرایط اقلیمی، عظمت، رنگ‌ها یا نشانه‌های قدمتی که ما را به خلسه‌های پر از تخیل می‌برند، هر کدام از اینها ممکن است یک عمارت را شاخص و برجسته کنند.در این پست بناهایی را با هم مرور می‌کنیم که هر یک از…

قسمت دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده: یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد!

شاید این گفتار مشهور فرنگی‌ها که می‌گویند که یک عکس به اندازه هزار کلمه سخن می‌گوید، غلو باشد. گاهی در یک عکس فقط زیبایی می‌بینیم. گاهی هم داخل آن چیزی نیست. بدتر از همه، گاهی چون یک عکس برش محدودی از زمان و مکان است، به نوعی حاوی دروغ است…

سازه‌های و کارهای مهندسی کارا، زیبا و شگفت‌آور از سراسر دنیا

ساختن سازه مهندسی مسلما فقط به معنی ساختن چیزی کارا نیست. بلکه باید زیبایی سازه و تباین آن با محیط اطراف و ابعاد انسانی و فرهنگی آن در نظر گرفته شود. در ضمن امکان توسعه آن در آینده مد نظر قرار گیرد و همچنین چه بهتر که دوست‌دار محیط زیست…

عکس‌های قبل و بعد بی‌نظیر تاریخی: بناها و مناظر در گذر زمان

عکس‌های قبل و بعد همیشه علاقه‌مند زیادی دارند. مدتهاست که در اینترنت عکس‌های قبل و بعد افرادی که رژیم لاغری اختیار می‌کنند یا بدنسازی می‌کنند یا جراحی زیبایی می‌کنند، منتشر می‌شود و محبوبیت زیادی هم دارند.اما در سطحی ژرف‌تر، بیایید…

تصاویر طبقه‌بندی شدن پنتاگون البته «تخیلی» و حاصل میدجرنی از بازیابی یوفوها و برنامه‌ مهندسی معکوس…

بشقاب پرنده مخفف عبارت Unidentified Flying Object است. به هر شیء یا پدیده‌ای اطلاق می‌شود که در آسمان مشاهده شود و به راحتی قابل شناسایی یا توضیح نباشد. بشقاب پرنده‌ها اغلب با ادعا‌های مربوط به فضاپیما‌های فرازمینی مرتبط هستند، اما می‌توان…

تصاویر تخیلی از سلبریتی‌ها در حال خواب – اما چرا اصلا می‌خوابیم؟!

خواب یک فرآیند فیزیولوژیک اساسی است که برای عملکرد صحیح بدن و ذهن ما ضروری است. اگرچه هدف دقیق خواب به طور کامل شناخته نشده است، دانشمندان چندین نظریه برای توضیح اینکه چرا ما می‌خوابیم ارائه کرده‌اند.  برخی از دلایل اصلی مهم بودن خواب:…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
21 نظرات
 1. مهدی می گوید

  مطلب جذابی بود. واقعا تاثیر گذار بود. باورش سختی که افرادی پیدا میشن که بچه ها رو مورد اذیت و آزار قرار میدن.
  همچنین خیلی سخته آدم در مورد تصویر مربوط به لینچ کردن فکری کنه. به نظر میاد جمعیت صرفا براساس نژاد پرستی دست به اینکار زدن ولی خیلی سخته آدم برای اون دو نفر هم دل بسوزونه.
  در مورد بانی و کلاید، یاد فیلم داستان عامیانه افتادم.
  بهرحال، مطلب خیلی جذابی بود خانوم مجیدی. ممنون.

 2. نیما می گوید

  با اینکه نمیدونم “سوء استفاده جن.صی” یعنی چی!!! ولی مطلب جالبی بود.
  .
  و این خیلی بد و خجالت آوره (برای من به عنوان یه ایرانی) که وبسایت محبوب و مردمی و با سابقه هم میترسه که در یک مقاله از کلمات کاملا معمولی استفاده کنه…

  1. STUXNET می گوید

   عجیبه، خیلی از سایتها کلمه رو کامل مینویسن و هیچ مشکلی پیش نمیاد. حتی با “س”…
   علی الخصوص خبرگزاری ها….

 3. غزل می گوید

  مطلب خیلی خوبی بود متشکرم که انقدر وقت می زارین برای مطالب جالب

 4. سمانه می گوید

  خیلی ممنون
  لینچ کردن یعنی چی؟
  منظور اعدام مردنه یا نوع خاصی از اعدامه؟

  1. امید مصدق - Grahamsms.com می گوید

   lynch به معنی زجر کش کردن است. در مترجم گوگل شرح داده شده کشتن ( اراذل و اوباش) یا (کسی)، بدون محاکمه قانونی که معمولا با حلق آویز کردن انجام می شود.

   در چنین شرایطی به دلیل خشم احتمال اعدام یک فرد بیگناه هم بیشتر می شود.

 5. MJB می گوید

  تصویر اتان پَتز روی بسته‌ی شیر واقعا ناراحت کننده بود 🙁

  1. علی می گوید

   خوب

 6. ashkan می گوید

  واقعا داستان ها جالب و لبته ترسناکی بودن:) حالا من 17سالمه جز نوجوونا هستم یا جوونا؟؟:))
  فک کنم در مورد جورج متسکی یه فیلمی ساخته شده بود
  داستان ال کاپون که دیگ خیلی معروفه و نیازی به تعریف نیست
  ولی واقعا هنوز موندم دو تا کفتر عاشق:)))مثل بانی و کلاید چطور قاتل هسن:|
  اسم عنوان رو که دیدم فهمیدم از رمان داستایفسکی هستش:))اخه همین دو روز پیش خریدمش

 7. مینو می گوید

  اکه یه پست منتشر کنید درباره اینکه چه اتفاقی میفته که یه نفر میتونه اینقدر ریلکس ادم بکشه خیلی خوب میشه. منظورم اینه که از نظر روانشناختی بررسی بشه

  1. ساره می گوید

   یکیش اختلالات تکانه اى هست مثل گاز گرفتن سوارز!یکیش اختلالات دو قطبى هست که در فاز مانیا احتمال کارهاى متهورانه زیاد میشه به دلیل اعتماد به نفس بیش از حد در اون فاز! یکی دیگش اختلال انتى سوشیال هست!البته در اینجا فرصت نیست کامل تو ضیح داده بشه !

   1. ساره می گوید

    مخصوصا اون تد بانى خیلى میخوره بهش که مانیک بوده باشه!

 8. حسین می گوید

  ممنون از مطالب خوبتون

 9. mahan می گوید

  واقعا جالب و البته عجیب بود قتل های عجیب و غریب و بسیار حرفه ای

 10. Mj | دانلود آهنگ جدید می گوید

  مرسی دکتر عالی بود

 11. كارون می گوید

  به لیست این تصاویر ، عکسهای خیلی زیاد دیگه ای رو میشه اضافه کرد مثه عکس اد گین قاتل سریالی معروف که اعضای بدن قربانیانشو نگه میداشت یا عکس معروف همین تد باندی که لبخند تلخ و شیطانی به لب داره .
  ولی تصور شیطان بودن این ادمها تصور اشتباهیه، اونا ادمهایی هستن مثه من و شما که هیچکدوم قاتل بالفطره نبودن .اینا ادمهایی هستن که محیط اونها رو تبدیل به قاتلان وحشتناک کرده .کی میدونه اینا در دوران کودکیشون چه تجربه های تلخ و وحشتناکی رو گذروندن ، یا تحت سلطه چه والدینی تربیت شدن یا جامعه چه بی اعتناییهای که به اونها نکرده.
  ولی در مطالعه های که روی این افراد صورت گرفته متوجه شدن که اکثر این افراد توی خانواده های از هم پاشیده بزرگ شدن .اکثر اینها هم تجربه هایی از تجاوز جن. صی یا خشونت شدید رو در دوران کودکیشون داشتند.

 12. فرهاد می گوید

  مطلب جالب و تاسف آوری بود. تصور اینکه فردی بتواند به این حد از پستی برسد که انسان های بی گناه را بکشد، برای خیلی ها غیرقابل تصور و درک است. با دیدن تصویر نخست نمی دانم چرا اسم راسکول نیکوف به ذهنم آمد 🙂
  این مطلب بیشتر روی قاتلان آمریکا تمرکز داشته که عکس های مشهوری از آنها ثبت شده بود، در کشورهای مختلف قاتلان هولناکتری بوده اند و نگاهی به داستان آنها می تواند همیشه آدم را به این فکر فرو می برد که چه چیزی باعث می شود یک نفر تبدیل به یک قاتل شود.
  ضمنا صحبت از آلکاپون شد، یادم هستند زمان بچگی مجله ای سیاه و سفید دستم افتاده بود که زندگی آلکاپون، همدستان آلکاپون، ویژگی ها و جنایات آنها و تصویر خنده آلکاپون در دادگاه و تصاویر جنایات در آن بود که بسیار جالبی بود، متاسفانه نه نام مجله و نه سال آن در خاطرم نیست. نمی دانم آیا در آرشیو روزنامه ها و مجلاتتان مطالبی از آلکاپون دارید.
  ممنونم خانم مجیدی

 13. ali می گوید

  سلام
  مطلب جالبی بود ممنونم . به علاوه در مورد Ted Bundy حق مطلب ادا نشد . اون یه قاتل معمولی نبود . در بین سرگذشت قاتل های زنجیره ای که من خوندم اون واقعا یک شیطان بود که تعداد مقتولین اش هنوز مشخص نشده
  توصیه می کنم به ویکی پدیای اون سر بزنید : http://www.wikiwand.com/fa/%D8%AA%D8%AF_%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C

 14. رضا می گوید

  مورد 9 منو یاد فیلم Natural Born Killers انداخت که اون زوج هم عاشق هم بودن و بین مردم محبوب.

 15. سینوحه می گوید

  مرسی مطلب عالی بود

 16. پویا می گوید

  پست جالبی بود خانم مجیدی. ممنون. خیلی از جنایتکارها بیمار روانی هستند و از دید آنها کاری که میکنند به هیچ وجه بد نیست، انگار که بدی و خوبی برای آنها معنای متفاوتی دارد. چندی پیش یک مستند بسیار جالب در همین رابطه دیدم که از لحاظ روانشناختی نیز بررسی میکرد. متاسفانه هرچه گشتم که اسمش رو پیدا کنم و اینجا بیارم نتونستم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.