یک سبد اپلیکیشن اندرویدی از بهترین‌های سال ۲۰۱۴

11

 سال ۲۰۱۴ میلادی هم به پایان رسید، سالی سرشار از بی‌ثباتی و اضطراب در گوشه‌ای از جهان و شاید سرشار از ثبات آسایش در گوشه‌ای دیگر، در این میان اما تولید و ارائه اپلیکیشن های کاربردی همچنان راه گذشته خود را پیمود، راهی بسیار هیجان‌انگیز و شاید رازآلود. در سالی که گذشت شاید میلیون‌ها اپلیکیشن اندرویدی تولید شدند که هر یک به منظوری قصد پاسخ به نیاز کاربران خود را داشتند. در ادامه با تعدادی از بهترین اپلیکیشن هایی که در سال ۲۰۱۴ روانه بازار شده‌اند و استقبال خوبی از آن‌ها شده است آشنا خواهیم شد.


Carousel

تمام تصاویر و فیلم‌های موجود در حساب کاربری دراپ‌باکس و دیوایس اندرویدی خود را یکجا در این اپلیکیشن مشاهده کنید. این اپ هوشمند دراپ‌باکس با حذف تصاویر موجود در دیوایس که قبلاً در ابر خود ذخیره کرده‌اید فضای بیشتری در دیوایس را برای شما مهیا خواهد کرد.

لینک دانلود 

Carousel


   IFTTT

نسخه وبی IFTTT  مدت‌های زیادی در حال استفاده است اما اپلیکیشن اندرویدی آن دارای امکانات کاربرپسندی است، که با استفاده از آن می‌توان زمان‌های روز، محل‌ها و اتفاقات بیشتری را در گوشی یا تبلت خود برنامه‌ریزی کنید. به‌طور مثال می‌توانید آن را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که اگر فردا یک روز بارانی بود به شما اعلانی دهد یا اینکه زمانی که خواب هستید صدای زنگ را قطع کند یا زمانی که دفتر کار خود را ترک می‌کنید وای فای را خاموش کند.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲

 

IFTTT

 


Agent

Agent گوشی شما را در جلسات ساکت می‌کند، جای پارک ماشین را به یاد شما می‌آورد، در زمان رانندگی به‌صورت خودکار به پیام‌ها پاسخ می‌دهد و تنها تماس‌ها و پیام‌های اضراری را در زمان خواب به شما نمایش می‌دهد.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲

Agent

 


۱Password

۱Password  کار بزرگ همگام‌سازی کلمات عبور در حساب‌های کاربری، کارت‌های اعتباری را در کلیه دیوایس های همراه و رومیزی برای شما انجام می‌دهد تا نیازی به حفظ کردن تمام آن‌ها نداشته باشید.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲

 

1Password

 


Pushbullet

اگر به ناگاه قرار شد یک فایل یا یک لینک یا یک متن را بین پی سی و گوشی خود ارسال کنید می‌توانید از این اپ که به‌صورت یک افزونه مرورگر کار می‌کند استفاده کنید.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲

pushbullet-material


Locket

اخبار کمی را در طول روز دریافت می‌کنید؟ این اپ خبرهای متعددی را در قالبی زیبا به lock screen گوشی اضافه می‌کند، این خبرها بر مبنای علاقه‌مندی‌های شما انتخاب می‌شوند.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Locket

 


Smart Unlock

بسیاری از کاربران زمانی که در بیرون از خانه یا محل کار هستند گوشی خود را با استفاده از الگوها قفل می‌کنند اما انجام مداوم این کار به‌خصوص زمانی که در محل‌های امن مثل خانه یا محل کار هستید واقعاً خسته‌کننده است.

این اپ به‌صورت هوشمندانه زمانی که به محل‌های امن می‌رسید قفل گوشی را باز می‌کند که این محل‌ها با استفاده از موقعیت جغرافیای، NFC، بلوتوث و یا شبکه وای فای شناسایی می‌شوند. به نظر من که ایده بسیار خلاقانه‌ای است.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Smart-Unlock


 Chrome Remote Desktop

نیاز به دسترسی به پی سی از راه دور بر کسی پوشیده نیست، این اپ به‌خوبی با این نیاز پاسخ خواهد داد.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

 

Chrome-Remote-Desktop

 


Wire

یک اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر. امکان ارسال عکس و فیلم نیز به‌صورت گروهی به دوستان خود در آن وجود دارد.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Wire1

 


BroApp

حتماً برای شما هم پیش‌آمده که با یکی از دوستان خود در حال چت کردن هستید، اما درعین‌حال سرتان برای تایپ کردن پاسخ‌های تکراری بسیار شلوغ است. در این اپ می‌توانید از قبل پاسخ‌هایی را ذخیره کنید و در هنگام چت از این پاسخ‌های از پیش آماده‌شده استفاده کنید.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

 

BroApp

 


FloatNote

فرض کنید که می‌خواهید در تماسی که با کسی برقرار می‌کنید، حتما نکته خاصی را با او مطرح کنید، برای اینکه یادتان نرود، می‌توانید از این اپ استفاده کنید. شما با این اپ می‌توانید یادداشتی به اطلاعات تماس هر فرد اضافه کنید، هر وقت شما به او زنگ زدید یا او به شما زنگ زد، یادداشت، در صفحه برقراری تماس نمایش داده می‌شود. این طوری حتما یادتان می‌افتد که مطلب را به او بگویید.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

 

FloatNote

 


Qik

این اپ با کمک اسکایپ به شما این امکان را می‌دهد تا فیلم‌های کوتاه (تا ۴۲ ثانیه) تولید کنید و آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید این کلیپ‌ها را به‌گونه‌ای ایجاد کنید که بعد از دو هفته خودبه‌خود از بین بروند. حتی فایل های gif 5 ثانیه‌ای هم می‌توانید تولید کنید.

لینک دانلود ۱ 

Qik-520x463


 Obscure

پیام‌ها خود را با استفاده از فیلترهای این اپ به‌صورت رمزآلود به دوستان خود بفرستید تا آن‌ها با بازی با آن به محتوای آن پی ببرند و حتی اگر لازم بود این پیام‌ها را از گوشی آن‌ها پاک‌کنید.

لینک دانلود ۱ 
 obscure-header-664x374

Inbox by Gmail

اپلکیشن جدید گوگل سعی کرده است با نگاهی جدید نیازهای بیشتر از کارهای روزانه شما را برآورده کند، کارایی بهتر، هوشمندی بیشتر برای دسته بندی نامه ها، مخشص کردن بهتر نامه های مربوط به تراکنش های مالی یا اعلان های پرواز از جدیدترین ویژگی های این اپ هستند.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Inbox-By-Gmail


 Mailbox

اپ دیگری از دراپ باکس است که با جستار های حرکتی -Gesture – که دارد تجربه جدیدی از نامه نگاری الکترونیک و مدیریت نامه ها را در اختیار شما خواهد گذاشت اگر با محصولات گوگل راحت نیستید این اپ می تواند جایگزین مناسبی برای مدیریت نامه های الکترونیک شما باشد.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

 

Mailbox


Scanbot

اسناد مهم خود نظیر صورت حساب ها، کارت های شناسایی و غیره را با استفاده از Scanbot به سند دیجتالی تبدیل کنید، آن‌ها را در فرمت های jpg, pdf  در فضای ابری خود ذخیره کنید تا در هر زمان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Scanbot


Google Fit

کلیه فعالیت های ورزشی خود را می توانید در قالب نمودارهایی زیبا و گویا پی‌گیری کنید و برای رسیدن با اهداف تندرستی خود برنامه‌ریزی کنید.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Google-Fit


 Jink Beta

یک اپلیکیشن ایده آل برای قرارهای دسته جمعی. با این برنامه می توانید موقعیت دوستان خود را ببینید و یک محل را برای اینکه همه به آن برسند معین کنید.

لینک دانلود ۱ 

Jink-Beta


 HERE Beta

در حالی که همه ما با نقشه های گوگل سرگرم هستیم اما هنوز نقشه‌های نوکیا حرف های زیادی برای گفتن دارند. مهم‌ترین ویژگی که باید به آن اشاره کنم نقشه های آفلاین آن است که امکان راهبری مرحله ای هم دارد.

لینک دانلود ۱ 

HERE


  Lingua.ly

به‌جای مطالعه کتاب‌های گرامر که اغلب ما از آن‌ها خاطره خوشی نداریم این اپلیکیشن با استفاده از مقالات روزنامه‌های محلی به شما اصطلاحات و لغات زبان خارجی را که می‌خواهید آن ‌را فراگیرید را می‌آموزد. اگر در کلاس آموزش زبان خارجی ثبت‌نام کردید این اپ می‌تواند مکمل بسیار خوبی برای آن  هم باشد.

لینک دانلود ۱ 
لینک دانلود ۲ 

Lingualy1

 

 
11 نظرات
 1. امید می گوید

  من بعد اینکه به FloatNote رسیدم تا آخر نخوندم…
  توضیح این برنامه مسخره و خنده آوره. مترجم یا درک درستی از زبان اصلی نداشته یا تابحال با گوشی هوشمند کار نکرده. آخه چرا یکی بخواهد وقتی داره با کسی صحبت میکنه براش پیغام متنی بفرسته!؟ این توضیحات واقعا گمراه کننده است و خوندنش عذاب آوره.
  یه نگاه هم به BroApp بندازید، سعی کید از روی توضیحات کارکرد برنامه رو حدس بزنید؛ حالا برین تو گوگل پلی توضیحات ناشر رو بخونید!
  البته یکم به اینگلیسی وارد باشید قابلیت های برنامه رو از رو اسمش بهتر از توضیحات یک پزشک حدس میزنید!!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   اشتباه یا بدفهمی ممکنه برای هر کسی پیش بیاد، از جمله برای یک نویسنده مهمان یک پزشک که تازه کارش رو شروع کرده. متأسفانه روند اشتباهی که وجود داره که در این مقاله‌های پرفکت کسی اظهار نظر نمی‌کنه و در مقاله‌هایی که نیاز به اصلاحی دارن، با ادبیات بسیار بدی صحبت می‌شه. کمی با کسانی که برای شما وقت می‌گذارند، مهربان باشید. شما می‌تونستید این طور کامنت بگذارید:
   توضیح اپ … اشتباه است. توضیح درست این است … به گمانم بهتر است که در صورتی که در مورد توضیح چیزی مشکل داشتید، از سردبیر یک پزشک کمک بگیرید یا با جستجوی بیشتر، توضیح خود را کامل کنید.
   اما اینکه بنویسید فلانی هنوز به اسمارت فون کار نکرده یا کل فهم زبانی‌اش را زیر سؤال ببرید، یعنی تخریب.

   1. امید می گوید

    ۱- ممنون از پاسخ.
    ۲- اگه اون کلاس TA رو میرفتم امروز قشنگتر کامنت میگذاشتم… 😀
    ۳- منظورم در مورد ‘فهم زبان و اسمارتفون’ واقعا literal نبود!
    ۴- ازینپس هر مطلبی چشمو گرفت حتما کامنت رو فراموش نمیکنم
    ۵- به نویسنده میهمان عزیز خوشآمد میگم و امیدوارم سالهای سال مطالبتونو در یک پزشک بخونم.
    پانویس ۱: اگر دوست داشتید راجع به Negetivity Bias مطالعه کنید مرتبط به نکته ای که اشاره کردین هست
    پانویس ۲: مطالعه به زبان اینگلیسی برای من بدون مشکله اما در کنار همه مجله ها و مطالبی که هر روز میخونم هیچوقت یک پزشک رو فراموش نمیکنم و فکر مسکنم دلیل اصلیش کیفیت و دقت در انتخاب مطالب و دوم اوریجینالیتیه این مجله هست. فکر میکنم دلیل تندی سخنم هم همین بود.
    پانویس ۳: با موبایل دیوایس نمیتونم وارد حسابم بشم ارور ۴۰۴ میده

  2. baalatarin می گوید

   جناب امید نقدتون غلطه و خود شما دچار بدفهمی شدید (یا شاید متن اصلی ویرایش شده) اکه متن رو درست بخونید نوشته که این نرم افزار یه نوت رو هنگام تماس شخص خاصی به شما نشون میده . یعنی مثلا شما میخواید وقتی من باهاتون تماس گرفتم یه چیزی رو یادتون باشه که بهم بگید .

  3. حسین می گوید

   والا همچینم بی فایده نیست!
   همین خود شما چند بار شده شماره یا چیزی رو از کسی پشت تلفن بپرسید و طرف بگه بی زحمت اس ام اسش کن! یعنی طرف اون کلمه یا شماره رو نمیتونه به خاطر بسپره یا نمیتونه به صورت شنیداری درکش کنه 🙂

 2. mupm1 می گوید

  لانچر یاهو هم جدیدا خیلی جالب و کاربردی شده

 3. دوربین مدار بسته می گوید

  Locket خیلی نرم افزار خوبی

 4. فرشاد می گوید

  خوشم میاد از یک پزشک که خودش بیشتر طرفدار اپل هست ولی همون اندازه هم به فکر اندرویدی هاست (:

 5. پورداد می گوید

  سپاس بابت این پست خوب.
  حداقل خوبی که این پست داشت این بود که من رو علاقمند کرد به نصب locket و چقدر این نرم افزار خوب و کاربردیه.
  هنوز در مورد نرم افزار های لاک اسکرین میبینیم که چقدر ایده های نابی مثل لاکت میتونه اینقدر خودنمایی کنه.همیشه از پیوستگی و نظمی که در ios هست خوشم میاد اما این آزادی توسعه در آندروید رو ستایش میکنم.چون این آزادی خدمات بسیار زیادی رو برای برنامه نویسا به وجود آورده.

  و اما یک پیشنهاد.من این پیشنهاد رو در تمامی سایت های فناوری دادم اما اصلا توجه نشد.این دکمه منفی رو برای نظرات بردارین.این دکمه از نظر روانشنانی هنوز در سایت ها استاندارد نیست.یکی از واضح ترین مثال هاش فیس بوکه که هنوز زاکربرگ زیر بار این قضیه نرفته.به خاطر اینکه در مجموع جو رو منفی میکنه.اگر کسی دوست نداره مثبت نمیده این فقط یک پیشنهاده.

 6. vida می گوید

  این اپلیکیشنا همشون برام جدید بودن. مرسی از معرفیشون.
  ضمنا اپ ShareIt هم برای انتقال فایل از طریق شبکه وای‌فای بین دیوایس‌های اندرویدیه که من شدیدا از سرعتش راضیم. گفتم شاید به درد بقیه هم بخوره.

 7. علیرضا می گوید

  دقت کردید هنوز بعد از گذشت حدود دو سال از انتشار شاهکار گوگل،nexusu 5 هنوز هم اکثر توسعه دهندگان نرم افزار در پیش نمایش اپلیکیشن از اون استفاده میکنن.این نشون میده طراحی nexus 5 کهنه شدنی نیست و هم چنان در بین اسمارت فون ها یک مورد منحصربه فرد و بی نظیره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.