تشخیص عجیب و دور از انتظار درد قفسه سینه این مرد فلیپینی

0

درد قفسه سینه، تشخیص‌های افتراقی متنوعی دارد که ظاهرا جدی‌ترین تشخیص می‌تواند بیماری قلبی باشد. (در این پست مشخصات درد قفسه اگر به خاطر بیماری قلبی باشد را توضیح داده‌ام.)

اما به غیر از درد قلب، یک درد مزمن در قفسه سینه واقعا تشخیص‌های متنوعی دارد و گاهی به سادگی نمی‌توان به آن رسید.

یک مرد ۲۵ ساله فیلیپینی هم چندی قبل دچار یک درد مزمن قفسه سینه شده بود که در هوای سرد بدتر می‌شد.

اسم این مرد کنت رایان بود. او برای بررسی درد به بیمارستان رفت، اما وقتی پزشکان علت درد را پیدا کردند و با او در میان گذاشتند، شوک زده شد.

قضیه از این قرار بود که چون این مرد گفته بود در معدن کار می‌کند، پزشکان یک سری بیماری ریه ناشی از ذرات معدنی سرگردان را در صدر تشخیص‌های فتراقی خود قرار دادند. مثلا پنوموکونیوز را.

برای بررسی طبعا آنها یک عکس قفسه سینه گرفتند. اما یک نگاه مختصر به عکس تشخیص را مشخص کرد.

در عکس قفسه سینه به صورت واضح تیغه یک چاقو دیده می‌شد! اصلا هم مشخص نبود مرد این مدت چطور سر کرده و چطور متوجه نشده بود که تیغه‌ای بران در سینه اوست!

این مرد تایلندی اهل شهر کیداپاوان در فصل سرد، یک سری به اصطلاح خنجری حس می‌کرد، اما روحش هم خبر نداشت، این درد خنجری، واقعا به خاطر تیغه یک چاقو باشد!

او بعدا به رادیوی محلی شهرش گفت که یک سال پیش‌تر درگیری داشته. وقتی سوار موتورسیکلت بود، اعضای یک گنگ به او هجوم آورده بودند. بعد او یک دفه خود را بیهوش در بیمارستان یافته. آنجا پزشکان درمانش کرده بودند و مرخصش کرده بودند.

اما خب مشخص است که ترومای نافذ قفسه سینه او را خوب بررسی نکرده بودند!

علیرغم این مرد تایلندی گفته که قصد شکایت از پزشکان معالج قبل را ندارد!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.