مجسمه‌های واقعی‌نما

10

تا به حال با مجسمه های زیادی برخورد داشتیم که حس واقعی بودن را تا حدودی توانستند به ما منتقل کنند ولی  هنری که در اینجا با آن روبرو هستیم چیزی فراتر از هر آنچه بوده که دیده ایم. مجسمه های نیم تنه ای از انسان که جزییات در آنها غوغا می کند. اگر مثل عکس بالا یک شات بسته ازآنها بگیریم و به دیگران نشان دهیم خیلی ها با عکس واقعی اشتباه می گیرند و این حاصل چیزی نیست جز لحاظ کردن کوچکترین جزییات در این مجسمه ها. این مجسمه های سه بعدی توسط یک هنرمند ژاپنی به اسم ” کاژوهیرو تیسوجی ” ساخته شده اند و از تمام تکنیک های منحصربفرد مجسمه سازی و نقاشی برای ایجاد این آثار استفاده کرده است.

تیسوجی در شهر کیوتوی ژاپن به دنیا آمد و از همان دوران کودکی گرایش خاصی نسبت به نقاشی, عکاسی, طبیعت و علم داشت. با بزرگ شدنش استعدادهای او هم کم کم خودشان را نشان می دادند و سرانجام در ساخت مجسمه های واقعی به شکوفایی کامل رسیدند. او از آنجایی که نمی توانست هزینه های کالج را بپردازد به صورت انفرادی شروع به یادگیری تکنیک های مخصوص میکاپ کرد.

یکی از نقاط قوت آثارش که باعث شبه واقعی بودن آنها می شود همین میکاپ قوی بر روی مجسمه ها است

شروع یادگیری میکاپ از طریق مجله ای بود که به تکنیک های میکاپ در سریال لینکولن ۱۹۷۶ می پرداخت. تیسوجی هم پس انداز اندک خودش را صرف خرید لوازم میکاپ کرد و تمام سعی خودش را کرد تا خودش را تبدیل به لینکولن کند. با اینکه صورت تیسوجی به دلیل ژاپنی بودنش تفاوت زیادی با لینکولن داشت ولی او تمام سعی خودش را کرد. پس از آن تمرین بر روی صورتک های پلاستیکی را شروع کرد.

Kazuhiro-Tsuji-sculptures3

اولین پروژه ای که به تیسوجی سپرده شد یک فیلم ژاپنی به اسم خانه ی شیرین بود. بعدها او کمپانی خودش را راه اندازی کرد و بر روی فیلم های متعدد دیگری کار کرد. تیسوجی در کنار کار کردن بر روی فیلم ها, به آموزش دیدن در آموزشگاه انیمیشن یویوگی مشغول شد و تکنیک های بیشتری از میکاپ آموخت و سرانجام پای او به هالیوود گشوده شد و در فیلم هایی مانند مردان سیاهپوش و سیاره میمون ها همکاری کرد و برای یک بار هم نامزد دریافت جایزه ی اسکار شد.

Kazuhiro-Tsuji-sculptures2

تیسوجی تمام آموخته های خودش و لوازم مخصوصی که در اختیار داشت را جمع کرد و ساخت مجسمه های افراد معروفی از جمله آبراهام لینکولن و اندی وارهول را آغاز نمود و مورد توجه خیلی از رسانه ها و مقامات قرار گرفت.

Kazuhiro-Tsuji-sculptures

چیزی که مجسمه های تیسوجی را از سایرین تمییز می دهد وجود احساس بر روی صورتک هایی است که او می سازد. با دیدن آنها ما با یک مجسمه ی بی جان روبرو نیستیم و مجموعه ای از احساس را می توان در هر نقطه از این آثار مشاهده کرد.

Kazuhiro-Tsuji-sculptures4

 تیسوجی در توضیح کارهایش می گوید :

اساس و پایه ی کار ما طبیعی و رئالیسم بودن آنهاست. چیزهایی که در طبیعت وجود دارد فوق العاده واقعی هستند و مسلما ما نمی توانیم دقیقا مثل آنها را به وجود آوریم ولی یک هنرمند خوب سعی می کند با یادگیری زبان طبیعت, آثاری را خلق کند که به واقعیت نزدیکتر باشند

Kazuhiro-Tsuji-sculptures5

منبع


 
10 نظرات
 1. میرزا جواد می گوید

  واقعا بی نظیره !

 2. فرشاد می گوید

  چرا فید سایت با تاخیر میرسه، ولی اپ یک پزشک در همون لحظه پست جدید رو اعلام میکنه؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فید یک پزشک یک بار می‌ره توی فیدبرنر و بعد برمی‌گرده خدمت شما. تأخیر در اونجاست.

 3. احمد رف می گوید

  ببخشید اقای مجیدی .سوای پست جالب .فقط خواستم نکته ای رو عرض کنم الان ۳ شب پیاپی هست که در وبسایت شما من از دست دانلود منیجر دارم دیوانه میشوم.دائما” میخواد دانلود کنه کلافه شدم .تامطلب روبخونم ۳۰ بار باید دانلود منیجر رو ببندم. لطفا” حلش کنید .یا اقلا” بدانیم چی رو داریم دانلود میکنیم .ممنون

 4. محمدرضا می گوید

  این بی نظیره،نتیجه یک عمر دقت ،مطالعه وتلاش،فوق العاده شده است.

 5. mehdi می گوید

  بسیار زیبا و ارزش مند…….

 6. 2پزشک می گوید

  اوفاااا! عجب چیزیه!
  مرسی جناب ضیا خیلی مطالبت خوبن 🙂
  راستی آقای دکتر کجایی؟ دلمون واست تنگ شده حداقل به این دوست مجسمه سازمون سفارش بده که وقتی خودت نیستی حداقل این فرمتت باهامون باشه.

 7. حمیدرضا می گوید

  فرض کنید این مجسمه ها متحرک هم باشن، واقعا وحشت آوره ولی باز هم کارش فوق العادس

 8. saghi می گوید

  فوق العاده و خیلی طبیعی حتی رگهای تو صورت کاملا طبیعی

 9. azade می گوید

  آقا ایول.دستت طلا!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.