۲۳۱۴ بازی کلاسیک را رایگان روی مرورگر وب بازی کنید

2

کتابخانه دیجیتالی Internet Archive مجموعه‌ای از 2314 بازی کلاسیک روی سیستم‌عامل MS-DOS را منتشر کرد. شما می‌توانید این بازی‌ها را دانلود و به طور رایگان روی مرورگر وب اجرا کنید. این کتابخانه مسئول نگه‌داری و آرشیو اطلاعات دیجیتالی است.

در میان این بازی‌ها، عنوان‌هایی مانند Prince of Persia سال 1990، The Oregon Trail سال 1990، Bust-A-Move سال 1997، Wolfenstein 3D سال 1992، نسخه اصلی بازی Metal Gear سال 1990، Maniac Mansion سال 1987، Sim City سال 1989 و نسخه اصلی و خنده‌دار The Legend of Zelda سال 1986 وجود دارد. گیمرهای قدیمی این بازی‌ها را به خوبی به یاد دارند. بازی‌هایی که نیاز به کنسول یا پلتفرم خاصی نداشتند و قابلیت‌های گرافیکی برجسته‌ای وجود نداشت. این بازی‌ها در مقابل گیم‌های کنونی، اولیه و رشد نیافته به شمار می‌روند اما هیجان و شوری دارند که شاید دوباره دوست داشته باشید، تجربه‌اش کنید.

این بازی‌ها با یک شبیه‌ساز مبتنی بر مرورگر وب قابل اجرا هستند. موسسه Internet Archive این شبیه‌ساز به نام EM-DOSBOX را منتشر کرده است. البته، در نسخه بتا است و ممکن است اشکالاتی حین اجرای یک بازی وجود داشته باشد. هیچ راهنمایی برای این شبیه‌ساز و نحوه عملکردش منتشر نشده است و ممکن است مجبور باشید کمی دست به آزمون و خطا بزنید تا متوجه شوید کدام بازی‌ها را چطور اجرا کنید. برای دانلود این شبیه‌ساز و بازی‌های قدیمی اینجا را کلیک کنید.

منبع

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

   
2 نظرات
  1. شایان می گوید

    ررر

  2. ⓩⓐⓗⓡⓐ می گوید

    عالی‌خیلی خوبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.