وقتش رسیده مرورگر سافاری را در آی‌فون و آی‌پد فراموش کنیم و به مرورگر اینسایت پناه ببریم!

0

مرورگرهای دسکتاپ را خیلی بیشتر از مرورگرهای اینترنتی موبایل دوست دارم. یک دلیلش این است که من وقتی از فایرفاکس و کروم دسکتاپ استفاده می‌کنم، یک سری افزونه خوب دارم که کار مرور صفحات را برایم لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

بله! سافاری، کروم و فایرفاکس موبایل هم خوب هستند، اما به جز ویژگی‌های پیش‌فرض و توکار آنها نمی‌شود به دلخواه افزونه به آنها اضافه کرد و این افزونه‌های را شخصی‌سازی کرد.

اما حالا مدتی است که توجهم به سمت مرورگری به نام اینسایت جلب شده است که برای آدم‌های کمی فنی‌تر و حرفه‌ای تر بسیار دلخواه‌تر است.

این مرورگر سرعت بسیار خوبی دارد و هر کاری که شما می‌توانید با سافاری بکندی با آن هم امکان‌پذیر است. اما به جز آن اینسایت افزونه‌هایی دارد که کار را برای شما ساده می‌کنند.

مثلا افزونه متوقف‌کننده یا بلوک‌کننده تبلیغات را در نظر بگیرید. این افزونه به طرز مؤثری بنرهای سایت‌ها را برمی‌دارد.

اینسایت جلوی بسیاری از پنجره‌های مزاحم را که هنگام باز شدن سایت‌های ظاهر می‌شوند می‌گیرد، مثلا دیگر شاهد باز شدن پنجره برای پیشنهاد نصب اپلیکیشن مخصوص هر سایت نخواهید بود.

در ضمن اینسایت جلوی رصد شدن شما و بسیاری از کوکی‌های مزاحم را می‌گیرد.

چیزی که برای من خیلی جالب بود این بود که شما با اینستایت بدون اینکه هزینه ۱۲ دلاری ماهانه یوتیوب پریمیوم را بردازید، می‌توانید از بسیاری از ویژگی‌های آن استفاده کنید. مثلا دیگر مجبور نخواهید بود که ویدئوهای تبلیغاتی را تماشا کنید و همان اول کار گزینه گذشتن از تبلیغ ویدئویی برای شما ظاهر می‌شود. این طوری راحت می‌توانید ویدئوها و موزیک ویدئوهای خود را ببیند.

حتی می‌توانید حالت پنجره در پنجره را هم داشته باشید و ضمن باز کردن صفحات دیگر یا اپلیکیشن‌های دیگر، ویدئوی دلخواه خود را به صورت یک پنجره کوچک ببینید.

حتی هنگام دیدن ویدئوها گزینه دانلود آنها می‌آید که به شما اجازه می‌دهد، کل ویدئو را آفلاین لود کنید و هر وقت، فرصت داشتید، ببینید.

چیز جالب دیگر افزونه‌ای بود که به شما امکان می‌دهد که هنگام جستجو، فقط در فهرست سایت‌های مورد نظرتان، جستجو کنید. مثلا ۱۰ – ۲۰ سایت معتبر مشخص کنید و هر وقت نیاز بود، جستجوهای گوگلی را فقط محدود به این سایت‌ها کنید.

افزونه‌های این مرورگر محدود ولی کافی هستند و شما باید مدتی در آنها جستجو کنید و به دلخواه آنها را اضافه کنید.

پس حالا کاربران iOS هم می‌توانند مرورگری مثل دلفین یا فایرفاکس اندروید داشته باشند که قابلیت اضافه کردن افزونه و برداشتن آنها را داشته باشد.

من مرورگر اینسایت را آزمایش کردم و به نظرم برای آدم‌های خیلی مشغول بالاتر از سطح مبتدی، گزینه خیلی خوبی می‌آید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.