نقشه های سه بعدی بلادرنگ، این یک حقه است؟

0

برای مدت زمانی طولانی نقشه‌های اپل تنها یک موضوع خنده دار بودند؛ اما بعدها این نقشه‌ها کمی بهتر شدند. اپل سعی کرد تا در فرآیندی پایدار به صورت روزانه نقشه‌های خود را به روز کند و در نهایت Flyover را معرفی کرد که یک نمای سه بعدی را از بیشتر شهرهای دنیا به کاربر ارائه می‌دهد.

حالا اپل این فناوری را یک گام جلوتر برده و در تلاش برای سر بلند کردن روبروی رقیب دیرینه خود یعنی نقشه‌های گوگل، نقشه‌های اپل بلادرنگ real-time شده‌اند. با توجه به به روز رسانی هایی که در این سیستم بوجود آمده است، برج ساعت بیگ بن لندن ساعت حقیقی را به شما نشان خواهد داد و چرخ فلک لاندن آی London Eye هم خواهد چرخید.

البته این‌ها تنها به روزرسانی هایی هستند که در این نقشه‌ها اعمال شده‌اند اما اپل اشاره کرده است که به زودی و به صورت پیوسته المان‌های متحرک بیشتری را به نقشه‌های خود اضافه خواهد کرد. البته باید گفت که نقشه‌های اپل به معنای واقعی نقشه‌های بلادرنگ نخواهند بود اما کاری که در این نقشه‌ها انجام شده است این است که المان‌های متحرک در قالب انیمیشن به نقشه‌های Flyover افزوده شده‌اند.

در مقایسه با سرویس‌هایی چون به روزرسانی های ترافیک و مواردی از این دست، سرویس جدید اپل تنها یک حقه هست اما در نوع خودش جالب است. البته این حقه اپل استعداد عجیبی برای توسعه در آینده خواهد داشت، مثلاً شبیه سازی روز و شب، تأثیرات آب و هوا و حتی تغییرات فصلی.

البته شاید در آینده این فناوری به حدی پیشرفت کند تا بتواند مشابه با اعلام وضعیت ترافیک بسیار واقعی‌تر کار کند اما فعلاً تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم نشستن و خیره شدن به عقربه‌های ساعت بیگ بن و یا دیدن چرخیدن چرخ و فلک لاندن آی است. البته با پتنت های زیادی که این شرکت در این حوزه ثبت کرده است شاید در آینده این نزدیک بتوانیم امکانات هیجان انگیزتری را مشاهده کنیم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.