ساعت طلایی، درآمد طلایی

  • توسط میلاد امیریان‌ فر
  • ۲ اسفند ۱۳۹۳
  • ۲ دیدگاه

محصولات اپل گران است، این مسئله را همگان به خوبی مطلع هستند و اتخاذ همین استراتژی است که درآمد بسیار بالایی را برای این شرکت ایجاد کرده است؛ اما به نظر می‌رسد که محصول نهایی ساعت اپل، قصد دارد که رکورد جدیدی در این زمینه از خود بر جای بگذارد و باز هم درآمد بی اندازه‌ای را نصیب این غول فناوری کند.

بر اساس گزارش‌هایی که روز سه شنبه توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است اپل قصد دارد تا ۵ میلیون عدد ساعت اپل یا Apple Watch را به عنوان مرحله اول عرضه این محصول، تولید و روانه بازار کند. نیمی از این تعداد را مدل پایه ساعت اپل تشکیل خواهد داد که انتظار می‌رود قیمت آن در حدود ۳۵۰ دلار باشد.

جان گرابر، یکی از ناظران بازار که مدت هاست استراتژی‌های اپل را بررسی می‌کند اشاره می‌کند که حدود ۱۷ درصد از این سری از ساعت‌های اپل در مدل Edition که به نسبت مدل پایه دارای امکانات بیشتری خواهد بود و دارای بدنه‌ای از جنس طلای ۱۸ عیار می‌باشد، به بازار روانه خواهند شد. قیمتی در خصوص این مدل هنوز اعلام نشده است اما قطعاً قیمت آن از یک مک پرو ۴۰۰۰ دلاری گران‌تر خواهد بود که با این وجود این ساعت را به یکی از گران‌ترین محصولاتی که اپل تاکنون تولید کرده است تبدیل خواهد کرد.

گرابر اشاره می‌کند که در مقیاس ۵ یا ۶ میلیونی مقدار ۱۷ درصد تعدادی در حدود ۸۵۰۰۰۰ تا یک میلیون عدد خواهد شد. اگر قیمت هر ساعت را ۵۰۰۰ دلار در نظر بگیریم و اپل در هر سه ماه از سال ۱ میلیون ساعت بفروشد می‌تواند ۵ میلیارد دلار درآمد، فقط از این طریق کسب کند.

منبع

نظرات

  1. واقعا که… به این میگین غول درآمد؟… این پولها که برای ما چیزی نیست….

    اگه تو ایران باشه یه ساعته اختلاس میشه… به این چور سریع و پی در پی اختلاس کردن می گن قدرت…

    ببخشید دکتر… ممنون از مقالتون

  2. بعضی محصولات کافیه که خودشون روبه مشتری ها ثابت کنند و یا به قول معروف تو دل مشتری ها جا باز کنند،دیگه بعد از اون قیمت زیاد مهم نیستۀ

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.