آیا تبلیغات در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ زمینه‌ساز نقض حریم خصوصی کاربران است؟

3

حتما شما هم مثل خیلی ها با تلویزیون هوشمند به تماشای فیلم های از قبل ذخیره شده در هارد دیسک خودتان بدون هیچ گونه مزاحمت تبلیغاتی پرداخته اید. اما اخیرا گزارشی از طرف کاربران صاحب تلویزیون های هوشمند سامسونگ ارائه شده است، مبنی بر اینکه در حین نمایش فیلم از هارد دیسک های محلی شاهد نمایش تبلیغات پپسی بوده اند !
به گفته ی خیلی ها پس از ۲۰ -۳۰ دقیقه از گذشت فیلم، نمایش متوقف شده و تبلیغات پپسی بدون صدا به نمایش در آمده است.

کاربران بسیاری با اتصال درایو های خود به تلویزیون و یا با ایجاد ارتباط از طریق شبکه های خانگی به دیدن فیلم می پردازند و نمایش تبلیغات در حین پخش ویدئو باعث تعجب فراوان از طرف کاربران شده است.

سامسونگ در واکنش به این شکایت و همهمه در میان کاربران پس از تایید این رخداد، اعلام کرده است که طبق گزارش ها این تبلیغات تنها به استرالیا محدود شده است.

«ما از نمایش این آگهی که تنها به استرالیا محدود شده است آگاهیم و مشغول بررسی دقیق علت بروز این مشکل هستیم و به کاربران ضمن عذر خواهی اعلام کرده ایم که بزودی این مشکل را رفع خواهیم کرد.»

تحقیقات نشان دهنده این است که این نحوه تبلیغات تنها برای سرویس های تلویزیونی شرکت Australia’s Foxtel TV بوده و تنها برای تلویزیون های سامسونگ اتفاق افتاده است. یکی از کارمندان Foxtel در واکنش به این اخبار اعلام کرده است که این مسئله هرگز نباید اتفاق می افتاد و ما در پی بررسی برای رفع هر چه سریعتر آن هستیم. به نظر می رسد قطعا زیرساخت مورد نیاز برای انجام چنین تبلیغاتی در سیستم این تلویزیون ها تعبیه شده است و این یعنی طراحان تلویزیون های سامسونگ علی رغم صرف وقت و انرژی خود برای باریک تر کردن و بالا بردن عمق و وضوح تصاویر به فکر روش های کسب درآمد بیشتر نیز هستند !

Samsung-TV
سامسونگ برای کسب درآمد بیشتر از طریق تلویزیون های هوشمند تاکنون دست به کارهای زیادی زده است و طبق شواهد موجود در حال تست راه های بیشتری نیز هست ! اما نکته اصلی این است که آیا با توجه به کستردگی و حجم وسیع بازار این کمپانی این چنین استراتژی هایی امکان لطمه زدن به اعتبار این شرکت را نیز دارد یا خیر و آیا با توجه به بستر وسیع تولیدات سامسونگ، آیا طمع ورزی این شرکت برای درآمد بیشتر تنها به تلویزیون های هوشمند خلاصه خواهد شد یا به دیگر محصولات نیز راه پیدا خواهد کرد ؟ این تنها یکی از سوالاتی است که به ذهن مشتریان خطور می‌کند. بسیاری با بد بینی به طرح این سوال پرداخته اند که آیا چنین شرکت هایی در نگهداری حریم خصوصی کاربران نیز امانت‌دار هستند ؟

طی هفته گذشته بود که مطلبی در سطح اینترنت و جراید مبنی بر امکان نقض حریم خصوصی توسط سیستم فرمان صوتی این تلویزیون ها درج گردید. کاربران نگران ضبط و رصد تمامی مکالمات خصوصی خود در خانه هستند! میکروفن این تلویزیون ها که همیشه در نشیمن و نزدیکترین نقطه به اهالی خانه است در تمامی لحظات مکالمات افراد را شنود می کند.

«نمایش تبلیغات پپسی در تلویزیون های هوشمند و درگاه های ورودی و مدیریت این تبلیغات ناخواسته سوالات زیادی را در ذهن کاربران به وجود آورده است، که همگی جواب ها در هاله ای از ابهام است و این شرکت معظم با عذرخواهی قصد حذف صورت مسئله را دارد!»

مسلما سامسونگ بایستی شفاف سازی بیشتری در مورد داده های دریافتی از سمت کاربران اعمال کند.

منبع

 
3 نظرات
 1. mehdi می گوید

  کره ای ها ید طولایی تو این زمینه ها دارن.علی رغم کارهای خوب و با کیفیتی که انجام میدن در تقلب کردن هم استادان برجسته ای هستند.

 2. حسین می گوید

  به نظرم تا چند دهه دیگه عنوانی به نام حریم خصوصی، چیز مسخره ای حساب میشه …
  خود دولت ها هم اینو دوست دارن 🙂
  هر شرکتی به نحوی اطلاعات مارو ثبت میکنه… حال اینکه این اطلاعات رصد و استفاده میشه یا نه، خدا میدونه…

 3. سعيد می گوید

  کاربران صاحب تلویزیون های هوشمند! !!!! فکر نمی کنید ” کاربران” و یا “صاحب” تنها یکی از این کلمات کافی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.