تمساحی که صاحب یک دم مصنوعی شد

0

در سال ۲۰۱۳ تمساح ۱۱ ساله ای با نام آقای استابز را که ۷فوت درازا داشت به مرکز خزنده شناسی PHOENIX آوردند تا چاره ای برای مشکلش پیدا کنند. این تمساح در سال های اول زندگی دم خودش را از دست داده بود و حالا بدون دم نمی توانست به راحتی شنا کند. شنا کردن او به مثل یک سگ کوچک, آرام و کند بود و مشکلات فراوانی برایش ایجاد می کرد. مربیان و نگه دارندگان آقای استابز می خواستند چاره ای پیدا کنند تا او هم مانند سایر تمساح ها شنا کند و آزادی اش برگردد و تصمیم بر آن شد که دم مخصوصی برایش ساخته شده و به بدنش وصل شود.

1426342801-1

شاید در نگاه اول فکر کنید که با یک دم پلاستیکی معمولی که فقط جنبه ی تزیینی و ظاهری دارد روبرو هستیم ولی اینگونه نیست. این دم با استفاده از علم مهندسی روز به گونه ای طراحی شده است که دقیقا مانند یک دم واقعی عمل کرده و برای شنا کردن دیگر مشکلی وجود نداشته باشد.

در توضیحات ساخت این دم آمده است:

” جاستین جورجی ( دستیار پروفسور در مجتمع دانشگاه آریزونا ) با استفاده از دوربین ها و کامپیوترهایی مخصوص هفته ها بر روی آقای استابز مطالعه انجام داد و نوع حرکات خزندگان را بررسی نمود. پس از آن یک تصویر سه بعدی از بدن آقای استابز تهیه کرد و خصوصیات دم تمساح ها را مورد مطالعه قرار داد. در پایان به این نتیجه رسید که این دم باید قابلیت شناور ماندن بر روی آب را داشته باشد و وزن آن از ۹ پوند تجاوز نکند, از طرفی بسیار هم انعطاف پذیر باشد و در نهایت این دم با داشتن تمام خصوصیات ساخته شد “

1426342801-0


منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.