کتاب جدیدی در مورد جابز در راه است: Becoming Steve Jobs

1

کتاب جدیدی به نام Becoming Steve Jobs به زودی روانه بازار خواهد شد. کتابی که توسط Brent Schlender روزنامه نگار حوزه فناوری و Rick Tetzeli سردبیر اجرایی Fast Company گردآوری و تألیف شده است. بخشی از این کتاب پیش از انتشار توسط Cult of Mac و از طریق ویژگی Look Inside the Book وب سایت آمازون در رسانه‌ها منتشر شد.البته آمازون به محض مطلع شدن از چنین مسئله‌ای، بخش اعظم پیش نمایش کتاب را از وب سایت خود حذف کرد اما از همان پیش نمایشی که برای مدتی در وب سایت آمازون در دسترس بوده است جزئیات جدیدی از پشت پرده زندگی استیو جابز افشا شده است.

یکی از احساسی‌ترین بخش‌های این کتاب مربوط به زمانی است که کوک به جابز پیشنهاد می‌دهد تا بخشی از کبد خود را به وی اهدا کند. بعد از آنکه مشخص می‌شود گروه خونی جابز و کوک از یک گروه خونی نادر و یکسان است، کوک به انجام برخی از آزمایش‌های پزشکی در بیمارستان می‌پردازد و بعد از آنکه متوجه می‌شود کاملاً سالم است برای دادن این خبر خوب به دیدن جابز می‌رود.


 3-15-2015 5-25-56 PM

کوک قصد اهدای بخشی از کبد خود به جابز را داشته است اما جابز قبول نمی‌کند. در بخشی از کتاب که به این موضوع می‌پردازد آمده است:

 “کوک در این رابطه می‌گوید: او خود خواه بود و آن‌طور که باید پاسخی نمی‌داد. من با کسی روبرو بودم که در حال مردن بود، او به شدت به مرگ نزدیک بود چرا که مشکل کبد داشت و من هم یک پیشنهاد برای بازیابی سلامتی او داشتم . به او گفتم استیو، من کاملاً سالم هستم، این مسئله را به خوبی بررسی کردم. این هم نتایج آزمایش‌های پزشکی. من می‌توانم این کار را انجام دهم و هیچ ریسکی نیز من را تهدید نمی‌کند. من خوب خواهم بود.

اما او اصلاً به این مسئله فکر نمی‌کرد. او از من پرسید که آیا مطمئن هستم که می‌خواهم چنین کاری کنم؟ شاید نیاز به فکر بیشتری می‌بود. او به شرایطی که در آن زمان در آن قرار داشت فکر می کند و در نهایت از تخت خود بلند شد و گفت که این کار را نمی‌کند. و این در زمانی بود که او در بدترین شرایط ممکن قرار داشت.

استیو تنها در طول ۱۳ سال آشنایی که با او داشتم فقط چهار یا پنج بار سرم داد زده بود و این یکی از آن‌ها بود. “


 یکی دیگر از بخش‌های جالب کتاب داستان بحث های جابز و مدیر عامل دیسنی Bob Iger در خصوص خرید یاهو است. در بخش دیگری از کتاب به پروژه تلویزیون اپل اشاره شده است . به فاصله کوتاهی بعد از اینکه اپل در دهه ۱۹۹۰ مجدداً به بازارها بازگشت جابز ایده‌های خود در خصوص تلویزیون اپل را در نخستین دیدار خود با جانی آیو مطرح کرد. او به آیو گفته بود که تنها به یک تلویزیون علاقه ندارد و اپل هیچ گاه مجدداً تلویزیون نخواهد ساخت.

اشاره او به Macintosh TV بود که درهمان دهه ۱۹۹۰ تلاشی در جهت ارائه یک محصول ترکیبی از رایانه و تلویزیون بود.

منبع

 
1 نظر
  1. کارگاه روانشناسی می گوید

    بسیار منتظر هستم تا این کتاب را بخوانم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.