تانک‌هایی خاص با اهدافی متفاوت

3

رائول لمساف یک هنرمند اهل بوینس آیرس در آرژانتین است. او به تازگی یکی دیگر از هنرنمایی های غیرعادی اش را به معرض نمایش عموم گذاشته است. او برای ساخته ی جدیدش که ظاهری شبیه به تانک دارد نام ” جنگ افزار آموزشی ” را برگزیده که با هدف جنگیدن با جهل و نادانی و کم سوادی ساخته شده است.

رائول یک فورد فالکون ۱۹۷۹ را با تغییراتی به خودرویی شبیه به تانک تبدیل کرده است که در فضای داخلی و خارجی آن بیش از ۹۰۰ کتاب جا داده می شود. ویدئویی هم در شبکه های مجازی به صورت گسترده پخش شده که این تانک را در حال عبور در خیابان های بوینس آیرس و رساندن کتاب به جوانان و افراد مسن نشان می دهد. در ازای دادن کتاب ها فقط از مردم می خواهد که به او قول دهند کتاب را می خوانند.

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-11

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-7

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-8

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-9

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-5

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-4

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-2

free-book-tank-library-weapon-of-mass-instruction-raul-lemesoff-1


در کشور و قاره ای دیگر دانش آموزی روس به اسم الکساندر ژیکوف سر و صدای زیادی را در رسانه های روسیه به پا کرده است. وی مجسمه ای برفی ساخته که فوق العاده به تانک های واقعی شبیه است و ۱ماه برای خلق این شاهکار وقت گذاشته است.

او که بیشتر از ۲۰ سال سن ندارد در اولین قدم تعدادی عکس تانک از اینترنت به دست آورد و در بخشی از حیاط خانه ی مادربزرگش با کمک دوستانش شروع به کار کرد. آنها حدود ۲۰تن برف جمع کردند و سایبانی برای جلوگیری از نور خورشید ساختند. با ابزار ساده ی باغبانی حتی توانستند درپوشی برای ورود و خروج به داخل این مجسمه هم بسازند. تمام قسمت های این مجسمه از برف ساخته شده به جز لوله ی جلویی و تعدادی بخش کوچک دیگر.

snow-tank6-550x366

الکساندر به دلیل علاقه اش به تکنولوژی و ساخت وسایل گوناگون, تصمیم به ساخت این مجسمه ی تانک در ابعاد واقعی اش گرفت و تمام جزییات یک تانک واقعی را هم برای مجسمه اش رعایت کرده است.

snow-tank3-550x412

snow-tank-550x366

snow-tank2-550x366


منبع : +‌ +

   
3 نظرات
  1. ali می گوید

    توی استان های محروم ما هنوز هم کتایخانه های سیار وجود دارد که بصورت هفتگی سرویس دهی می کنند ، اغلب ماشین های سواری هستن که مملو از کتاب اند

  2. mehdi می گوید

    افراد کتاب خوان به طور معمول احساس نیاز و تمایل به خواندن کتاب دارند.اگر این شرایط مهیا نباشد که فبها!اما اگر امکان تهیه اش فراهم باشد و هزار عذر و بهانه و توجیه، برای کتاب نخواندن بیان شود به این معنی است که باید فاتحه ای بلند خواند برای این جماعت..

  3. saghi می گوید

    کار بسیار جالبی بو د تا مردم اینطوری مطالعه کنن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.