بازی محبوب و قدیمی «اسنیک» به دنیای گوشی‌های هوشمند می‌آید

3

خیلی پیش‌تر از آنکه بازی‌هایی مثل «کندی کراش»، «کلش آو کلنز» یا «انگری بردز»؛ محبوب شوند، بازی «اسنیک» Snake نوکیا محبوب بود. این بازی البته در گوشی‌های دیگر شرکت‌ها هم کمابیش یافت می‌شد.

حالی شخصی که بازی اصلی را درست کرده، یعنی «تانلی آرمانتو» از شرکت Rumilus Design وعده داده است که بازی اسنیک را از ۱۴ ماه می، یعنی یک هفته بعد، برای اندروید، iOS و نیز ویندوز فون، در دسترس کاربران قرار دهد.

البته باید خاطرنشان کنیم که اسنیک توسط نوکیا اختراع نشده بود. سابقه این بازی به سال‌های دهه ۱۹۷۰ برمی‌گردد، زمانی که این بازی در کامپیوترهای خانگی آن زمان محبوب شده بود، اما آرمانتو -این توسعه‌دهنده فنلاندی- بود که بازی را در سال ۱۹۹۷، وارد گوشی ۶۱۰ نوکیا کرد.

بازی اسنیک جدید البته کاملا مدرن شده است، چه از نظر بصری و ظاهر و چه از نظر داشتن ویژگی‌هایی مثل مراحل جذاب و یا افزایش توانایی و قدرت «مار سرگردان» به تناسب کسب امتیاز!

5-7-2015 10-23-14 AM

البته پیش از این نسخه‌های شبیه‌سازی شده اسنیک را می‌توانستید پیدا کنید، اما راست‌اش هیچ کدام آنها چنگی به دل نمی‌زدند و آنقدر خوب نبودند که بتوانند همه‌گیر شوند.

آرمانتو تا قبل از اینکه در سال ۲۰۱۱ نوکیا را ترک کند، ۱۶ سال برای این شرکت کرده بود. به گفته خود او زمانی که آنها اسنیک را برای ۶۱۱۰ نوکیا آماده کرده بودند، قصد داشتند مردم را سرگرم کنند، اما هرگز تصور نمی‌کردند که این بازی در شمار بازی‌های کلاسیک درآید.

لطفا در صورت علاقه‌مندی، یک هفته بعد، از وب‌سایت شرکت Rumilus Design، بازدید کنید.

 
3 نظرات
 1. mehdi می گوید

  چه قدر وقت پای این بازی گذاشتیم.نسخه قدیمی اش یه چیز دیگه ست!

 2. فلش سنتر می گوید

  به نظر من اسنیک همون سبک قدیمیشه که میتونه آدمو جذب کنه وگرنه بازی برای سرگرم شدن زیاد هست.

 3. حمید می گوید

  اگه امکانش هست بعد انتشار این بازی لینک دانلودش رو تو سایت بزارید.
  ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.