برخلاف تصور هزینه‌های امنیتی تیم‌ کوک کمتر از مدیرعامل‌های معروف دنیا است

10

شرکت‌های بزرگ و معروف دنیا برای محافظت از مدیران رده بالای خود به خصوص مدیرعامل هزینه‌هایی را متقبل می‌شوند. مثلاً مجهز کردن منزل و دفتر محل کار به دوربین‌های نظارتی و سیستم‌های امنیتی فیزیکی، مجهز کردن خودرو یا تفریح‌گاه‌هایی که می‌روند. حتا این شرکت‌ها نوت‌بوک و گوشی موبایل هوشمند این افراد را نیز به انواع نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای ضدشنود و ضدسرقت مجهز می‌کنند. این شرکت‌ها باید هزینه‌های انجام شده را به سازمان بورس و اوراق بهادر کشورشان گزارش کنند. اینجا است که مشخص می‌شود هر شرکت برای موارد جانبی مدیرعامل چقدر هزینه کرده است. شرکت اپل در جدیدترین گزارش خود می‌گوید مجموعاً حدود 700 هزار دلار در سال 2014 برای امنیت و محافظت از تیم کوک هزینه کرده است. با توجه به این موضوع که اپل با ارزش‌ترین برند و شرکت در دنیا است؛ این میزان هزینه کردن برای محافظت از مدیرعامل شاید مناسب و معقول و البته قابل توجه باشد.

اما جالب‌تر این است که این هزینه در مقابل هزینه‌های امنیتی مدیرعامل‌های معروف شرکت‌های دیگر خیلی کمتر است در حالی که برعکس تصور می‌شد. فورچون می‌گوید در سال 2013، شرکت آمازون برای امنیت جف بزوس 1.6 میلیون دلار هزینه کرده است. همین‌طور، اوراکل برای امنیت لری الیسون حدود 1.5 میلیون دلار دست به جیب شده است. البته تمام شرکت‌ها برای محافظت از مدیرعامل‌شان ولخرج نیستند. شرکت دیزنی برای باب ایگر 584.075 هزار دلار خرج کرده است و شرکت‌های معروف دیگری مانند برکشایر هاتاوی ( در زمینه خدمات بیمه بین‌المللی) و شرکت معروف پستی فدکس به ترتیب 385.606 و 320.428 هزار دلار برای محافظت از مدیرعامل‌شان هزینه می‌کنند.

اپل شرکتی به شدت رمزآلود و محافظه‌کارانه است و از پیشرفته‌ترین تجهیزات امنیتی و محافظتی در ساختمان‌ها و پروژه‌های خود استفاده می‌کند. به‌خصوص وقتی پای ساختن یک محصول سری در میان باشد، سیاست‌های سخت‌گیرانه این شرکت چندین برابر می‌شود به طوری که نمی‌توان حتا به نزدیکی ساختمان آن پروژه رسید. با این شرایط، حدس زده می‌شد برای محافظت از مدیرعامل‌اش خیلی بیشتر از رقم اعلام شده هزینه کرده باشد. برخی رسانه‌های امریکایی می‌گویند اپل تمام هزینه‌ها را به طور شفاف و واضح گزارش نکرده است و این 700 هزار دلار فقط برای محافظت از منزل تیم کوک است. اما اپل نظر دیگری دارد و می‌گوید هزینه‌های معقولی برای امنیت مدیرعامل انجام می‌دهد. این شرکت در گزارش خود آورده: «شرکت اپل به این دلیل امنیت خانه و امور شخصی آقای تیم کوک را تامین می‌کند چون وی شخص بسیار مهمی برای شرکت و سهام‌داران است. شرکت اپل در زمینه انجام اقدام‌های امنیتی و لازم یک هزینه معقول را می‌پسندد.»

منبع: + و +

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

   
10 نظرات
 1. علیرضا می گوید

  مبلغ صحیح ۱.۶ میلیارد دلار است یا ۱.۶ میلیون دلار ؟

  1. محمد امین می گوید

   واضحه که میلیون!

 2. حمید می گوید

  “شرکت آمازون برای امنیت جف بزوس ۱٫۶ میلیارد دلار هزینه کرده است. همین‌طور، اوراکل برای امنیت لری الیسون حدود ۱٫۵ میلیارد دلار دست به جیب شده است.” ؟؟!!!
  احتمالا اعداد به میلیون هستند نه میلیارد.

 3. رامین می گوید

  خیلی جالب بود
  ممنون

 4. ray می گوید

  امنیت جف بزوس ۱٫۶ میلیون دلار

 5. مجید می گوید

  منظورتون میلیون دلار بوده دیگه ؟ ۱.۶ میلیارد ؟؟؟

 6. kinfire می گوید

  من همیشه یک پزشک رو دنبال میکنم. گهگاهی نظر هم میدم که تاءید نمیشه و درنتیجه نمایش داده نمیشه. ولی خداییش الان این پستی که گذاشتید چی به ملت اضافه کرد؟ آخه به ما چه که تیم کوک یا هر کس دیگه چقد خرجش میکنن که سگ گازشون نگیره!

 7. رامین احمدی می گوید

  بله من خودم این خبر رو ترجمه کردم برای یکی از سایت‌های آی‌تی و واقعا تعجب کردم چطور میشه با ارزش‌ترین برند برای مدیر عاملش هزینه به این کمی رو پرداخت کنه!!

 8. mehdi می گوید

  ارزش این آدم ها بیش از این ارقام و اعداد است.

 9. محمد میرزایی می گوید

  بسیار جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.