انیمه‌های خوبی که شما را به یاد سریال‌های تلویزیونی مورد علاقه‌تان می‌اندازند: از گیم آو ترونز تا مردگان متحرک!

افرادی که سریال‌های خارجی را با دقت دنبال می‌کنند بسیار زیادند، اما در مقابل ما «انیمه‌بین» حرفه‌ای کمی در پیرامون خودمان سراغ داریم و به تناسب این امر، خیلی کم پیش می‌آید که کسی پیدا شود و تکه‌ای از یک انیمه را به ما نشان بدهد و آن را به ما توصیه کند.

در صورتی که در انیمه‌ها، فانتزی و تخیل به اوج می‌رسد، دنیاهای متفاوت خیلی راحت‌تر خلق می‌شوند و رنگ و بافت و شخصیت‌پردازی گسترده و ژرف، به آفریدن مفاهیم تازه بسیار کمک می‌کنند.

در سایت mashable مطلب جالبی دیدم. مطلب در این مورد نوشته بود که اگر قرار باشد که معادل‌های انیمه‌ای سریال‌های مشهور را پیدا کنیم، چه پیشنهاداتی می‌توانیم داشته باشیم؟!

اگر سریال گیم آو ترونز را دوست دارید، انیمه Fate Zero را ببینید

انیمه‌

نمره ۸.۳ در imdb نشان از خوب بودن این انیمه دارد.

داستان این سریال، نبرد بر سر جام مقدس را روایت می‌کند. سال‌ها پیش، ۳ خاندان بزرگ جادوگری، جام مقدس را به یاری تمام قدرت خود احضار کردند تا به آرزوهایشان برسند، اما این جام تنها یک آرزو رو برآورده می‌کرد و همین باعث تفرقه بین این سه خاندان شد و جنگ‌های جام مقدس را به وجود آورد.

در این جنگ‌ها افرادی توسط جام انتخاب می‌شوند و به آنها خادمانی داده می‌شود تا از خودشان دفاع کنند و در نبرد شرکت کرده و به جام برسند.

نبرد چهارم نزدیک است و اکثر خانواده‌های جادوگری به دنبال روشی مطمئن برای پیروزی در جنگ هستند تا هرکدام به آرزوی خودشان  برسند. خانواده اینزبرن از کریتسوگو امیای جادوگرکُش برای رسیدن به هدفشان یعنی تکمیل جادوی سوم  «احساس بهشت» کمک گرفتند. خانواده توهساکا به کلیسا متصل شدند و پیر خاندان ماتو یعنی زوکن نیز دست به هر کاری می‌زند تا خودش رو برای نبرد آماده کند.

اگر سریال آینه سیاه یا Black Mirror را دوست دراید، انیمه Steins;Gate را ببینید

انیمه‌

داستان تاریک دروازه اشتاینز که سرانجام به تلاش‌های اوکابه، دانشمند دیوانه، برای از یاد بردن شکستش در نجات ماکیسه کوریسو ختم می‌شود. او تصمیم می‌گیرد، شخصیت اوکابه دانشمند رو رها کند و عوض شود. زمانی که همه چیز به نظر عادی دنبال می‌شود، اوکابه با ملاقات یکی از همکاران ماکیسه، دوباره با گذشته خودش روبرو می‌شود. این همکار همچنین به اوکابه می‌گوید که آنها در حال آزمایش دستگاه جدیدی هستند که می‌تواند حافظه افراد را ذخیره کند.

اگر سریال Stranger Things را دوست دارید، انیمه From the New World را ببینید

داستان این سریال دنیای آخرالزمانی را در هزاران سال بعد روایت می‌کند که در آن آدم‌ها، توانایی تله‌کینزی، یعنی توانایی حرکت دادن اجسام توسط انرژی روانی را دارند. همه چیز خوب به نظر می‌رسد و جامعه در صلح کامل است تا اینکه راز تاریکی متعلق به گذشته، توسط گروه کوچکی از دوستان کشف می‌شود.

اگر سریال مردگان متحرک یا The Walking Dead را دوست دارید، انیمه School-Live را ببینید

داستان چهار دختر مدرسه‌ای که تنها جان به دربردگان حمله زامبی‌ها هستند!

اگر سریال Peaky Blinders را دوست دارید، انیمه ۹۱ Days را ببینید

داستان شهر بی‌قانونی که در آن تنها مایه رونق اقتصادی شهر، بازار سیاه مشروب‌های الکلی است. آویلو بعد از مرگ یکی از اعضای خانواده‌اش در درگیری‌های مافیا، به شعر بازمی‌گردد…

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.