کتابی که با یک میلیون چشم بر هم زدن نوشته شد!

3

یک زن چینی مبتلا به بیماری ALS به تازگی موفق شده است که خودنوشت یا اتوبیوگرافی‌اش را بنویسد.

از آنجا که در این بیماری، عضلات به تدریج فلج می‌شوند، این زن نمی‌توانست به صورت معمول کتاب خود را بنویسد، به همین خاطر او از ماشینی استفاده کرد که متوجه حرکت کره چشم می‌شد و پلک زدن‌های هدفمند او را به او کاراکترهای زبان چینی، تبدیل می‌کرد.

در سال ۲۰۰۳ تشخیص داده شد که خانم ژانگ ژنهوی از استان چنگدوی چین، مبتلا به ALS‌ شده است، او از سال 2006 برای حرکت از صندلی چرخدار استفاده می‌کرد.

10-23-2015 9-20-44 AM

کتاب ۱۵۰ هزار کلمه‌ای او در مورد خاطرات کودکی و نیز پیکار او با بیماری‌اش است.

او و شوهرش ال حالا پنج هزار جلد از این کتاب را چاپ کرده‌اند و مقامات محلی هم ترتیب انتشار 1800 نسخه دیگر را داده‌اند. هدف نهایی این بیمار این است که از سود ناشی از فروش کتاب، 6 دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران ALS بخرد.

منبع


   
3 نظرات
  1. ایلا می گوید

    عجب دنیاییه بعضی ها فقط به خاطر یه حرف یا کار احمقانه زندگی خودشونو تموم شده میدونن اما بعضی ها هم مثل این خانوم ثابت میکنن زندگی تحت هر شرایطی ادامه داره و هیچ چیز مانع از ادامه جریانش نمیشه فقط باید امید داشته باشی.آخرین چیزی که از بین میره امیده واقعا آفرین به شهامت و روح بزرگش که با این وضعیت در راه هدفش از هیچ تلاشی مضایقه نکرده.

  2. لیلی می گوید

    عجب تواناییهای انسان داره ،ادم با شنیدن این مطالب به خود میگه من با وجود سلامتی چه کردم؟؟؟؟

  3. وحید می گوید

    ممنون از سایت و مطالب بسیار خوب و مفید شما . ضمنا” آیا استفاده از مطالب سایت شما با ذکر منبع و نام سایت و لینک آن مجاز است یا خیر ؟ ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.