اپل از این ماه در فروشگاه‌هایش به جای کیسه‌های نایلونی، با کیسه‌های کاغذی قابل بازیافت، محصولاتش را به مشتریان ارائه خواهد کرد

3

خرید یک گجت و محصول تازه، می‌تواند مایه شادمانی باشد، اما برخی اوقات وقتی به خانه می‌رویم و می‌خواهیم بسته‌بندی را باز کنیم، چیزی ناخرسندمان می‌کند:

برای بسته‌بندی یک محصول حتی کوچک، از مقدار بسیار زیادی مواد پلاستیکی و نایلونی و کاغذهای باکیفیت استفاده شده. وقتی این انبوه بسته‌بندی را به دور می‌اندازیم، با خودمان می‌گوییم محصولی که اینک باعث شادمانی ما شده، چقدر از نظر زیست‌محیطی زیان‌آور است.

اما خوشبختانه شرکت‌های بزرگ هم مدتی است که به فکر تعدیل این رفتار خود برآمده‌اند. در این میان اپل هم تصمیم گرفته است که از همین ماه به جای کیسه‌های نایلونی، در کیسه‌های کاغذی، محصولات خود را به دست مشتریان خود بدهد.

البته نخست باید کیسه‌های نایلونی قبلی موجود در فروشگاه‌های اپل مصرف شوند و بعد از تهی شدن موجودی قبلی، نوبت به کیسه‌های کاغذی جدید می‌رسد که قابل بازیافت هم هستند.

اپل برای تولید کاغذ لازم، چند وقت پیش در «مین» و کارولینای شمالی، زمین‌های بزرگی به مساحت ۱۴۵ کیلومتر مربع خرید تا خمیر چوب مورد نیاز را از درخت‌های کاشت شده در آن مناطق تأمین کند.

اپل در پی آن است که ۹۹ درصد از بسته‌بندی کاغذی محصولاتش در آینده نزدیک از کاغذ قابل بازیافت، تأمین شود.

منبع

 
3 نظرات
  1. سروش نفیسی می گوید

    مطلب در خور توجهی بود که در کل عدم استفاده از مواد پلاستیکی درخور توجه است که اپل نیز از مدت ها پیش در خصوص هم گام کردن خود در جهت حفظ محیط و منابع طبیعی کارهایی را انجام داده که این نیز از آن جمله میباشد . اما پلاستیک با کیفیتی که با خرید محصولات اپل با لوگوی آن از اپل استور ها دریافت میشود به حدی حس خوبی را دارد که شاید کمتر کسی را بتوان یافت که آن را به دور اندازد . امید دارم کیسه های پلاستیکی تازه اپل به آن زیبایی و حد کیفی رسیده باشد که این حس را برای ما حفظ نماید.

  2. فریده می گوید

    واقعا ایده ی زیبایی است.امیدوارم شرکت ها و فروشگاه های ایرانی نیز از این ایده ها استفاده کنند.و مخصوصا در خریدهای روزانه مردم رو به استفاده از ساک خرید تشویق کنند

  3. سهیل می گوید

    دمش گرم،بهترین کمپانی دنیاست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.