eMinder یک جایگزین دیجیتالی برای لیست کار‌های کاغذی ارائه می‌دهد

0

حتی در این روزگار، بسیاری از مردم هنوز کار‌های روزانه خود را در لیست‌های کاغذی انجام می‌دهند. شاید هم کاربران ایرانی حق داشته باشند. با این وضعیت اینترنت باز هم بازگشته‌ایم به دوران کاغذ و تلفن!

اما eMinder به گونه‌ای طراحی شده است که جایگزینی کم‌هزینه باشد، و ادعا می‌شود که حواس‌پرتی کمتری نسبت به درست کردن چنین فهرستی در گوشی هوشمند دارد.

eMinder که توسط استارت آپ ایتالیایی post-think ایجاد شده است، در حال حاضر موضوع یک کمپین Kickstarter است. خود دستگاه دارای صفحه نمایش کاغذ الکترونیکی ۴ اینچی سیاه و سفید و صفحه پشتی آلومینیومی بازیافتی و بدنه تک تکه دست ساز از چوب کاج است.

با استفاده از یک برنامه همراه iOS/Android، کاربر با تهیه فهرستی از وظایفی که باید در طول روز انجام دهد (یا قرار ملاقات‌هایی که باید انجام دهد) شروع می‌کند. هنگامی که متعاقباً تلفن خود را روی eMinder نگه می‌دارند و روی دکمه‌ای در برنامه ضربه می‌زنند، لیست از طریق NFC به دستگاه منتقل می‌شود – این بدان معنی است که گوشی باید دارای NFC باشد.

پس از انتقال لیست، به طور مداوم بر روی صفحه نمایش eMinder نمایش داده می‌شود. ایده این است که کاربر پس تهیه فهرست کارهای واجب می‌تواند تلفن خود را فراموش کند و حتی اگر بخواهد آن را خاموش کند، بنابراین پیامک، تماس یا اینترنت حواسش را پرت نمی‌کند.

از آنجایی که کاغذ الکترونیکی هنگام نمایش تصاویر ثابت از برق استفاده نمی‌کند، eMinder باتری ندارد و نیازی به اتصال به منبع تغذیه نیز ندارد. برای تغییر صفحه نمایش خود به لیست جدید یا به روز شده به مقدار کمی انرژی نیاز دارد و این انرژی را از سیگنال NFC گوشی دریافت می‌کند.

به عنوان نکته جانبی، این دستگاه همچنین می‌تواند برای نمایش چیز‌هایی مانند نقل قول‌های الهام بخش نیز استفاده شود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، قیمت کیک‌استارتری آن زیر ۹۰  دلار و  قیمت خرده فروشی برنامه‌ریزی شده آن ۱۴۶ دلار خواهد بود.

منبع: Kickstarter

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.