آیا گجت‌های واقعیت مجازی به دوران شکوه گوشی‌های هوشمند پایان خواهند داد؟! رئیس اچ تی سی که گمان می‌کند، ظرف ۴ سال چنین خواهد شد

0

رؤسا و مدیران شرکت‌های فناوری میزان آینده‌بینی و توان پیشبینی متفاوتی دارند. بر این اساس بینش برخی از آنها منجر به جهش‌های عظیم در فناوری می‌شود و تکاپوهای عده‌ای دیگر، جز زیان شرکت‌شان، چیزی در بر ندارد.

شرکت HTC علیرغم اینکه سال‌هاست گوشی‌هایی نسبتا متفاوت مخصوصا در قسمت طراحی بدنه تولید می‌کند، نتوانسته سهم درخوری در بازار گوشی‌های هوشمند، از آن خود کند.

شاید این شرکت در نتیجه این عدم کامیابی در انتظار آن است که معجزه‌ای رخ دهد و گجت تولیدی دیگری، HTC را به اوج برساند.

هفته پیش، رئیس بخش Vive در جریان همایشی در چین پشبینی که ظرف تنها ۴ سال، میزان فروش هدست‌های واقعیت مجازی، از میزان فروش گوشی‌های هوشمند، بیشتر خواهد شد.

2016-04-25_19-36-34

وانگ-تسونگ-چینگ گفت که ۳۰ سال طول کشید، تا فروش پی سی فروکش کند، اما حالا شواهدی از افت میزان فروش گوشی‌های هوشمند مشاهده است. به عبارتی چرخه زندگی گوشی‌های هوشمند، سریع‌تر از پی‌سی طی شده است و وانگ پیشبینی می‌کند که در سال ۲۰۲۰، هدست‌های واقعیت مجازی، بیشترین سهم فروش را در بازار گجت‌های رایانشی داشته باشند.

با اینکه گوشی HTC 10 با نقدهای خوب مواجه شده است، HTC می‌خواهد که پلتفرم واقعیت مجازی خود – HTC Vive- خود را جدی بگیرد. باید دید که Vive یا اکولوس ریفت یا PSVR سونی، کدام یک نخستین دستگاه واقعیت مجازی برتر در آغاز راه می‌شوند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.