ویدئوهای یک دقیقه‌ای اینستاگرام، فرصتی برای کاربری‌های نو – شروع پخش اخبار و مطالب ویدئویی یک دقیقه‌ای در اکانت اینستاگرام «یک پزشک»

1

اینستاگرام، تا همین چند وقت پیش، فقط اجازه می‌داد که ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای توسط کاربران آپلود شود. این مدت زمان آنقدر کوتاه بود که جز آپلود ویدئوهای بامزه، کاربرد جدی نمی‌شد برای ویدئوهای اینستاگرام تعریف کرد.

اما همان زمان که خبر افزایش زمان آپلود ویدئوها به یک دقیقه مطرح شد، من هم کاربردهای جدیدی را تصور کردم.

امروز موفق شدم بالاخره، قدم اول برای آزمایش آنچه در ذهنم بود را بردارم.

یکی از کاربردهای که در نظر داشتم، عملی کنم این بود که در قالب ویدئوهای کوتاه، اخبار شاخص روز و مطالب مهم را به دنبال‌کنندگانم تقدیم کنم.

در توییتر شما مجبور هستید که در قالب کاراکترهایی محدود، بنویسید و این بار من می‌خواهم در اینستاگرام، در یک دقیقه مطالب مهم را خلاصه کنم و به آگاهی خواننده‌ها برسانم.

پروسه کار گرچه ساده به نظر می‌رسد، اما وقت‌گیر است: انتخاب مطلب- خلاصه کردن آن- ضبط کردن صدای خودم طوری که در یک دقیقه بتوانم مطلب را بخوانم- انتخاب ویدئوی مناسب – میکس صدا و تصویر- فشرده کردن ویدئو به حجمی حدود ۲۰ – ۳۰ مگابایت – انتقال آن به گوشی و آپلود کردن آن در اینستاگرام.

بر این اساس یک ویدئوی یک دقیقه، در خوشبینانه‌ترین حالت یک ربعی برای تولید زمان نیاز دارد. تازه اگر بخواهید حرفه‌ای عمل کنید، به زمان بسیار بیشتری نیاز دارید.

فعلا بر این اساس دو ویدئو در اکانت اینستاگرام «یک پزشک»، آپلود کرده‌ام.

نظر شما چیست؟

آیا می‌شود کاربردهای جدی‌تری در اینستاگرام، تعریف کرد و آیا اصلا به نظر شما غوغای مطالب سطحی در اینستاگرام اجازه می‌دهند، چنین کارهایی به نتیجه برسند؟

فعلا فقط من برای آزمایش و آزمون و خطا دو ویدئوی یادشده را در اینستاگرام گذاشتم و قطعا تا پیدا کردن فرمت دلخواه، نیاز به تجربه بیشتری دارم.

   
1 نظر
  1. سوران می گوید

    سلام
    کار خیلی خوبیه ولی به نظر من که نه، مردم غالب متاسفانه فقط دنبال مطالب سطحی و روزمره هستن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.