دانلود کتاب جنجالی «صبح به خیر آقای ماندلا»

این کتاب درباره رئیس جمهور فقید آفریقای جنوبی و مبارز مشهور علیه رژیم آپارتاید، یعنی نلسون ماندلا است و منشی سفید پوست او یعنی خانم زلدا لاگرانژ دست به نگارش این خاطرات زده است. اسم این کتاب «صبح به خیر آقای ماندلا» است و نویسنده‌اش منشی او بوده که سابقه ۱۹ سال همراهی با ماندلا را داشته است.

لاگرانژ در کتابش از ابتدای آشنایی خود با ماندلا گفته و اینکه یکی از موافقان رژیم آپارتاید بوده و اولین برخوردش با ماندلا منجر به مشاجره و درگیری شده است اما بعد از مدتی تبدیل به یکی از امین‌ترین نزدیکان وی می‌شود. خاطرات لاگرانژ تا زمان مرگ ماندلا و موقع وخامت حال او ادامه پیدا می‌کند و او در میان خاطراتش علاوه بر انتقاد از خانواده ماندلا آنها را افرادی خطاب می‌کند که صرفا از موقعیت او سوء استفاده می‌کردند و در حقیقت توجهی به او و وضع بیماری‌اش نداشتند و همین وضعیت باعث شد که در مراسم تدفین رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی تنها ۴ نفر از اعضای خانواده او حاضر شوند.

از سوی دیگر درباره بخش‌های دیگری از محتوای این کتاب بعضی رسانه‌ها معتقد هستند که خاطرات لاگرانژ، وجهه اسطوره‌ای ماندلا را شکسته و او را فردی همراه با خطا و ضعف‌های شخصیتی معرفی کرده است. به جنجال‌ها درباره واقعی یا غیر واقعی بودن این کتاب باید شکایت یکی از دختران ماندلا یعنی ماکازیوه ماندلا را هم اضافه کرد که از نویسنده کتاب شکایت کرده و خواستار اعاده حیثیت خانواده ماندلا شده است. این ماجرا آنجا جالب می‌شود که دختر دیگر ماندلا یعنی زیندزی در شبکه‌های اجتماعی از انتشار این کتاب دفاع کرده و شکایت خواهرش را بی‌اساس خوانده است.

Good Morning, Mr. Mandela: A Memoir By Zelda La Grange

۳۶۸ صفحه – فرمت epub

download-button-new

7-4-2016 10-41-26 PM

نرم‌افزار تبدیل فرمت‌های کتاب‌ به یکدیگر

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.