رپورتاژ: ایده بدهید، حمایت بگیرید!

1

به احتمال زیاد برایتان پیش آمده است که به اخبار موفقیت یک شرکت استارت‌آپی یا نوگام، در رسانه‌ها برخورده باشید و به ناگاه آه از نهادتان بلند شده باشد! چرا؟ چون شما پیش‌تر، خودتان درست همان ایده را به صورت خام در ذهنتان داشتید، اما به خاطر نداشتن امکانات یا اصلا پی آن را نگرفته بودید یا اینکه در گام‌های اول، ناکام شده بودید.

چگونه است که ایران با داشتن این همه فارغ‌التحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی که به قولی از این حیث در رتبه سوم دنیا قرار می‌گیرد، کسر کوچکی از استارت‌آپ‌های موفق دنیا را هم در اختیار ندارد؟

با توجه به پایین بودن نسبی هزینه تربیت نیروهای متخصص و دستمزد پایین‌تر آنها نسبت به کشورهای توسعه‌یافته، انتظار داریم که با توجه به ظرفیت‌ها بومی کشورمان، محیط مناسبی برای استارت‌آپ‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان داشته باشیم، اما واقعیت با تئوری متفاوت است؟

آیا می‌شود کاری کرد که به ایده‌ها و شرکت‌ها و پروژه‌های ناب بتوان یاری رساند تا از هزارتوی مشکلات به درآیند؟

مرکز فن آفرینی نوتک دقیقا برای چنین کاری شکل گرفته است. رسالت مرکز فن آفرینی نوتک حمایت از تیم‌ها و کسب و کارهای نوپا است، تا آنها را توانمند کند و به شناساندن آنها به دنیا کمک کند و به آنها یاری برساند تا با استفاده از این مزیت‌ داخلی، به بازارهای جهانی راه یابند.

تمامی ایده‌ها، طرح‌ها و کسب وکارهای نوپایی که در مرحله آغاز شکل‌گیری هستند، هم‌چنین کسب و کارهایی که در حال توسعه یک محصول یا خدمات جدید هستند، می توانند با شرکت در طرح توانمندسازی مرکز فن‌آفرینی نوتک، مورد انتخاب و حمایت قرار بگیرند.

نوتک به این صورت از ایده‌ها و برنامه‌های شما حمایت می‌کند:

– آموزش تخصصی و فشرده در ایران و آلمان
– تا ۸۰ میلیون سرمایه گذاری در طرح های منتخب
– ۱۲ ماه حضور در محیط کار حرفه ای
دوره توانمندسازی برای طرح‌هایی مناسب است که بازار هدف ملی یا بین المللی را هدف قرار داده‌اند. این گونه طرح‌ها پس از دوره پیش شتابدهی که به مدت چهل و پنج روز در تهران برگزار می‌شود، برای یک دوره آموزشی فشرده به مدت بیست و یک روز به آلمان می‌روند.
لازم به ذکر است که هر چند کلیه فعالیت‌های فنی تیم در فضای کار مناسبی که در نظر گرفته شده است صورت می‌پذیرد، اما طرح‌هایی که امکان جذب مخاطب بین‌المللی داشته باشند، فرصت دارند تا یکی از اعضای تیم خود را که به بحث توسعه بازار و جذب مخاطب می‌پردازد، در دفتر آلمان مستقر کنند. پس از پایان دوره توانمندسازی، تمام کسب و کارهایی که پس از یک سال شکل گرفته‌اند، در قالب دو رویداد در ایران و آلمان به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌شوند.
اگر قصد دارید در این رویداد شرکت کنید و امکان ورود به طرح توانمندسازی را برای ایده و گروه‌تان محک بزنید، به وب‌سایت نوتک مراجعه فرمایید.
تا ۱۵ مرداد فرصت دارید تا ایده خود را ثبت کنید.

 

 
1 نظر
  1. فرهاد می گوید

    سریال Peaky Blinders هم معرفی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.