با اپلیکیشن سقراط یا سوکراتیک، به پاسخ دقیق مسائل ریاضی درسی و تکالیف شب، با توضیح تشریحی و گام به گام می‌رسید!

خیلی وقت‌ها با خودم فکر می‌کنم که دانش‌آموزان امروزی با توجه به دسترسی به اینترنت، شیوه مطالعه و حل تکالیف متفاوتی نسبت به ما دارند. در حال که تنها منابع درسی دانش‌آموزان دهه شصت، دانش آموزگاران و دبیران، معدود کتاب‌های راهنما یا حل المسائل یا کتاب‌های مرجعی بود که در دسترس همه نبودند، دانش‌آموزان امروزی می‌توانند هر چیزی را که به خوبی درک نمی‌کنند، در اینترنت جستجو کنند و بلافاصله مشکلشان را حل کنند.

ما آن زمان اگر در مسئله‌ای گیر می‌کردیم که تلاش خودمان، دانش دبیران یا اطلاعات کتاب‌های حل المسائل کمکی به ما نمی‌کرد، واقعا در حل مسئله درمی‌ماندیم، اما الان دانش‌آموزان می‌توانند در گوگل جستجو کنند.

مشکلی که البته در این بین هست این است که یک دانش‌آموز خیلی وقت‌ها نمی‌تواند جستجوی مؤثری انجام بدهد، او نمی‌تواند با نوشتن عین یک معادله و جستجوی آن در گوگل به پاسخ همان سؤال برسد، فقط می‌تواند به صفحات وبی راهنمایی شود که روند کلی حل مسئله را توضیح داده‌اند.

اما اپلیکیشن‌های هوشمندی وجود دارند که می‌توانند کار یافتن پاسخ تکالیف درسی را به صورت ساده و سریع انجام بدهند.

یکی از این اپلیکیشن‌ها سوکراتیک یا سقراط است. شما می‌توانید با دوربین گوشی خود از مسئله مورد نظرتان عکسی بگیرید. خود اپلیکیشن با فناوری OCR دست‌نوشته را تبدیل به متن تایپی می‌کند و بعد گام به گام و به صورت تشریحی، شیوه حل مسئله را به شما نشان می‌دهد!

اپلیکیشن سوکراتیک تنها محدود به یافتن پاسخ سؤالات ریاضی نیست و می‌تواند به سؤالات دیگر در زمینه دانش، تاریخ و زبان انگلیسی پاسخ بدهد.

من برای نمونه چند معادله را هنگام آزمایش اپ، روی کاغذ نوشتم و از سرعت و دقت اپلیکیشن سوکراتیک، شگفت‌زده شدم.

سوکراتیک علاوه بر نمایش راه حل مسائل می‌تواند ویدئوهای مرتبط با پرسش شما و صفحه جستجوی گوگل برای کلیدواژه‌های مورد نیاز را هم به شما نشان بدهد.

سوکراتیک می‌تواند معادلات مورد نظر را شما رسم کند.

سوکراتیک فعلا تنها نسخه iOS دارد و خوشبختانه کاملا رایگان است.

دانلود سوکراتیک

نظرات

  1. سقراط هم جیبی شد!
    میرسه روزی که از جیب بریم به زیر پوست!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.