حالا دیگر مایکروسافت به والدین بچه‌ها اجازه می‌دهد تا زمانی که تکالیف مدرسه‌شان را انجام نداده‌اند، نگذارند با ایکس باکس بازی کنند!

2

تعطیلات سال نوی فرنگی‌ها در پیش است و مایکروسافت هم به استقبال رفته تا مداخله‌ای کند و نگذارد کودکان بیش از حد مشغول گیم شوند و زندگی خانوادگی و درس خود را تلف کنند. به همین خاطر در تنظیمات ایکس باکس خانواده، ترتیبی داده که والدین بتوانند زمان بازی و نیز خرید گیم را کنترل کنند.

مایکروسافت نخستین بار، تابستان امسال از اپ کنترلی خانواده رونمایی کرد و در ماه سپتامبر نسخه نهایی آن را عرضه کرد. اما حالا ویژگی‌های جدیدی وارد بخش مدیریت والدین کرده.

والدین در حال حاضر هم می‌توانند مشخص کنند که کودکانشان هر روز چقدر بتوانند با ایکس باکس بازی کنند، اما حالا دیگر آنها می‌توانند هر زمان که خواستند اکانت بچه‌ها را موقتا متوقف کنند تا آنها به درس یا تعاملات خانوادگی‌شان برسند. این بلاک موقت اکانت هر وقت که والدین صلاح دیدند می‌تواند برداشته شود.

در قسمت خرید هم امکان کنترل به والدین داده شده. به این صورت که ویژگی Ask to Buy به تنظیمات اپ ایکس باکس خانواده اضافه شده. هر وقت بچه‌ای بخواهد چیزی از مارکت ایکس باکس بخرد، به اطلاع والدینش می‌رسد تا آنها در مورد گیم مورد نظر، توضیحات را بخوانند و اگر صلاح دیدند، تایید کنند. البته هنوز بچه‌ها می‌توانند با کارت هدیه (گیفت کارت) یا باقی اعتبار اکانت، چیزهایی به صورت مستقیم بخرند.

شما می‌توانید اپلیکیشن تنظیمات ایکس باکس خانواده را برای نسخه اندروید و iOS دانلود کنید و همین کنترل‌ها را بر روی فعالیت کودکان داشته باشید.

کاش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هم امکان کنترل فعالیت‌های گیمی خود والدین را می‌داشتند!

منبع verge
 
2 نظرات
  1. آترین می گوید

    خیلی خوبه. از این پس بچه های کمتری تویه بازی ها هستن. لامذهبا هم خیلی حرفه ای بازی میکنن حداقل با نبودشون یا کمتر بودنشون یه شانسی برای برد ما باقی میمونه

  2. محمد می گوید

    هیچی دیگه اینم از مون بگیرن توان خرید ps4 که نداریم فقط مونده این

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.