حالا دیگر اسپاتیفای اجازه می‌دهد با متن ترانه‌ها دنبال آهنگ دلخواه‌تان بگردید

0

شاید زمان‌هایی باشد که مدام یک بیت شعر و ترانه را با خود زمزمه کنید ولی ندانید دقیقا متعلق به کدان آهنگ و موسیقی و خواننده است.

اسپاتیفای این ویژگی را فراهم کرده تا با متن دنبال موسیقی بگردید. اکنون شما می‌توانید آهنگ‌های دلخواه خود را از طریق جست‌وجوی متنی در اپلیکیشن‌های iOS و اندروید گوش کنید.

استفاده از این ویژگی در اسپاتیفای بسیار ساده است. کلمات و جملاتی از متن را در نوار جست‌وجوی Spotify تایپ و آهنگ‌های جست‌وجو شده را گوش کنید. آهنگ‌هایی که دقیقا دارای متن جست‌وجو شده شما باشند؛ دارای برچسب «Lyrics match» هستند.

بسیاری از ما دوست نداریم نام یک آهنگ و موسیقی را به خاطر بسپاریم یا جایی یادداشت کنیم متعلق به کدام آلبوم است. به همین دلیل، ویژگی جست‌وجوی متنی برای آهنگ‌ها بسیار مفید و کاربردی است.

آهنگ‌های زیادی در ذهنمان گیر کردند یا اینکه به طور ناگهانی متن آن‌ها را به یاد می‌آوریم و دلمان می‌خواهد سریعا آهنگ آن را بشنویم.

در حالی اسپاتیفای ویژگی جست‌وجوی متنی را به سرویس‌ استریم موسیقی خود افزوده است که اپل در سال ۲۰۱۸ قابلیت پیدا کردن آهنگ‌ها با استفاده از متن را فراهم کرده است.

اسپاتیفای در ماه ژوئن هم از سرویس Musixmatch رونمایی کرد که متن یک آهنگ را به صورت بی‌درنگ نمایش می‌دهد. اپل نیز این قابلیت را سال گذشته به iOS 13 آورد و کاربران می‌توانستند همزمان با گوش دادن به یک موسیقی؛ متن آن را بی‌درنگ مشاهده کنند.

قطعا این قابلیت‌ها باعث لذت بردن بیشتر کاربران از سرویس‌های استریم موسیقی اسپاتیفای خواهد شد و این شرکت را در جایگاه بهتری برای رقابت با دیگر سرویس‌های استریم موسیقی مانند اپل موزیک قرار می‌دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.