تحویل مواد غذایی به در خانه‌ها با این روبات کوچک دوست‌داشتنی

1

تصور کنید که در یخچال را باز کنید و ببینید دو قلم جنس را یادتان رفته تهیه کنید، به جای ناراحتی گوشی موبایل خود را در دست می‌گیرید و این دو قلم جنس را سفارش می‌دهید، چند دقیقه بعد جنس دم در خانه به شما تحویل داده می‌شود، البته نه به وسیله یک پیک موتوری، بلکه به وسیله یک روبات!

بزرگ‌ترین شرکت تحویل آنلاین مواد غذایی در اروپا Just Eat نام دارد، این شرکت با مشارکت با یک شرکت نوگام به نام Starship ، یک روبات ویژه طراحی کرده است که می‌تواند جنس را در داخل محفظه آن گذاشت، آدرس خانه خریدار را به آن داد تا به آرامی با شش چرخ خود روی سطح خیابان‌ها و پیاده‌روها حرکت کند و جنس را تحویل بدهد.

سرعت این روبات، ۶.۵ کیلومتر در ساعت است و می‌تواند حداکثر ۱۶ کیلومتر حرکت کند. این روبات با استفاده از جی پی اس موقعیت‌یابی می‌کند و ۹ دوربین هم برای پرهیز از موانع و برخورد با رهگذرها دارد.

به هنگام رسیدن روبات به در خانه مشتری، یک نوتیفیکیشن ارسال می‌شود تا مشتری در را باز کند و جنس را تحویل بگیرد.

2-5-2017 7-03-00 AM

این روبات می‌تواند ۱۰ کیلوگرم بار معدل سه بسته خرید متوسط را حمل کند.

لابد با خودتان می‌گویید که این روبات تنها در این مسیرها، ممکن است مورد سرقت قرار بگیرد یا اینکه کسی کل روبات را بدزدد.

باید بگوییم که دوربین‌های روبات مانعی برای این کار هستند، در ضمن به مجرد اینکه روبات از زمین جدا شود، پیام‌های هشداری برای مدیران سیستم ارسال می‌شود. محفظه روبات هم قفل است و تنها مشتری با رمزی که برایش ارسال می‌شود می‌تواند دستور باز شدن قفل را بدهد.

هزینه ارسال کالاهای غذایی با این سیستم ارزان‌تر از پیک‌ها در لندن است: یک پوند در مقایسه با ۳ تا ۶ پوند پیک‌های انسانی.

این روبات فعلا علاوه بر لندن در ۴۰ شهر دیگر دنیا هم آزمایش شده است و ۳۰ روبات ساخته شده از این نوع، تا حالا مجموعا پنج هزار مایل را طی کرده‌اند.

2-5-2017 7-01-59 AM

2-5-2017 7-00-55 AM

2-5-2017 6-59-39 AM

 
1 نظر
  1. درسا می گوید

    خیلی جالبه
    کم کم ربات ها دارن جای انسان ها و پر میکنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.