لازم نیست جزو معدود میلیاردرهای داوطلب مسافرت‌های فضایی مداری زمین باشید، چون به لطف یک برنامه واقعیت مجازی می‌توانید از تماشای زمین از ارتفاع ۴۰۰ کیلومتری لذت ببرید!

0

بسیاری از ماها این آرزوی مخفی را داریم که در دوران زندگی خود، بتوانیم یک بار به فضا برویم. چنین چیزی در یکی دو دهه آینده برای قشر بسیار مرفه برخی از کشورها در دسترس خواهد بود و شاید در قرن بعد، آدم‌های عادی هم بتوانند به چنین سفرهایی بروند.

اما ما «اکنون» چه می‌توانیم بکنیم؟ چه کسی است که فیلم مستند سه‌بعدی مربوط به ایستگاه فضایی بین‌المللی یا فیلم جاذبه Gravity را دیده باشد و حسرت تجربه چنان موقعیتی را در سر نپرورانده باشد. (البته نه در موقعیت ساندرا بولاک در آن فیلم!)

اما خوشبختانه راهی ارزان و بدون خطر برای دیدن زمین از آن بالا پیدا شده است. در این راه شما حتی لازم نیست که لباس فضایی بپوشید!

موضوع از این قرار است که یک شرکت که مقر آن در لندن قرار دارد و Rewind نام دارد یک برنامه ۱۵ دقیقه‌ای واقعیت مجازی را تولید کرده است.

برای تولید این برنامه واقعیت مجازی از نرم‌افزارهای تمرینی ناسا و نیز سازمان فضایی اروپا ESA استفاده شده است و یک مدل بسیار دقیق از ایستگاه فضایی بین‌المللی هم ایجاد شده است.

ناسا یک کتابخانه کدبار از مدل‌ها و طرح‌های سه‌بعدی قرار گرفته که پایه این برنامه قرار گرفته و به کمک ۳D استودیوی مکس و Unreal Engine 4 توسعه یافته است.

مت الن، رئیس ۳۰ ساله این شرکت می‌گوید که همه چیز شامل ایستگاه، هوابندهای آن و لباس‌های فضایی با دقت به تصویر کشیده شده و مدل‌سازی شده است.

حاصل این کار، یک برنامه واقعیت مجازی مهیج شده است که آنقدر طبیعی است که برخی‌ها به خاطر تجربه حس ارتفاع آن دچار تهوع می‌شوند!

توضیحات یا نریشن این برنامه که Home نام دارد توسط تیمی از شبکه بی‌بی‌سی قرائت شده است.

این برنامه فعلا در پلتفرم‌های HTC Vive و Oculus قابل اجرا است.

و خبر خوب این است که در فروشگاه این بازی، به زودی ویژگی راهپیمایی فضایی هم اضافه خواهد شد و کاربران مشتاق می‌توانند این افزونه بازی را هم بخرند.

برنامه‌های مثل Home می‌توانند واقعیت مجازی را بسیار مهیج‌تر و خواستنی‌تر از پیش کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.