لازم نیست جزو معدود میلیاردرهای داوطلب مسافرت‌های فضایی مداری زمین باشید، چون به لطف یک برنامه واقعیت مجازی می‌توانید از تماشای زمین از ارتفاع ۴۰۰ کیلومتری لذت ببرید!

0

بسیاری از ماها این آرزوی مخفی را داریم که در دوران زندگی خود، بتوانیم یک بار به فضا برویم. چنین چیزی در یکی دو دهه آینده برای قشر بسیار مرفه برخی از کشورها در دسترس خواهد بود و شاید در قرن بعد، آدم‌های عادی هم بتوانند به چنین سفرهایی بروند.

اما ما «اکنون» چه می‌توانیم بکنیم؟ چه کسی است که فیلم مستند سه‌بعدی مربوط به ایستگاه فضایی بین‌المللی یا فیلم جاذبه Gravity را دیده باشد و حسرت تجربه چنان موقعیتی را در سر نپرورانده باشد. (البته نه در موقعیت ساندرا بولاک در آن فیلم!)

اما خوشبختانه راهی ارزان و بدون خطر برای دیدن زمین از آن بالا پیدا شده است. در این راه شما حتی لازم نیست که لباس فضایی بپوشید!

موضوع از این قرار است که یک شرکت که مقر آن در لندن قرار دارد و Rewind نام دارد یک برنامه ۱۵ دقیقه‌ای واقعیت مجازی را تولید کرده است.

برای تولید این برنامه واقعیت مجازی از نرم‌افزارهای تمرینی ناسا و نیز سازمان فضایی اروپا ESA استفاده شده است و یک مدل بسیار دقیق از ایستگاه فضایی بین‌المللی هم ایجاد شده است.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ناسا یک کتابخانه کدبار از مدل‌ها و طرح‌های سه‌بعدی قرار گرفته که پایه این برنامه قرار گرفته و به کمک ۳D استودیوی مکس و Unreal Engine 4 توسعه یافته است.

مت الن، رئیس ۳۰ ساله این شرکت می‌گوید که همه چیز شامل ایستگاه، هوابندهای آن و لباس‌های فضایی با دقت به تصویر کشیده شده و مدل‌سازی شده است.

حاصل این کار، یک برنامه واقعیت مجازی مهیج شده است که آنقدر طبیعی است که برخی‌ها به خاطر تجربه حس ارتفاع آن دچار تهوع می‌شوند!

توضیحات یا نریشن این برنامه که Home نام دارد توسط تیمی از شبکه بی‌بی‌سی قرائت شده است.

این برنامه فعلا در پلتفرم‌های HTC Vive و Oculus قابل اجرا است.

و خبر خوب این است که در فروشگاه این بازی، به زودی ویژگی راهپیمایی فضایی هم اضافه خواهد شد و کاربران مشتاق می‌توانند این افزونه بازی را هم بخرند.

برنامه‌های مثل Home می‌توانند واقعیت مجازی را بسیار مهیج‌تر و خواستنی‌تر از پیش کنند.

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.