در پی فروریختن طاق سنگی مشهور ساحلی کشور مالت، عکاسان واکنش نشان دادند

خیلی از ماها، وقتی مناطق زیبای طبیعی را می‌بینیم با خودمان فکر می‌کنیم که سرانجام روزی خواهد رسید که شخصا به آنجا سفر کنیم. اما با این وضعیت محیط زیست و تخریب آن توسط انسان‌ها، قضیه گرمایش جهانی هوا و رخدادهای پیشبینی‌نشده دیگر، واقعا هیچ تضمینی نیست که مثلا یک دهه بعد، جاذبه‌های طبیعی دنیا، همچنان وضعیت زمان حاضر را داشته باشند و شاید در مواردی اصلا دیگر وجود خارجی نداشته باشند.

یکی از جذاب‌ترین مناطق طبیعی دنیا برای عکاسی، یک طاق طبیعی سنگی در جزیره گزو در مالت بود. دست طبیعت این سنگ آهکی را در طول زمان، طوری فرسایش داده بود که منظره بسیار زیبایی ایجاد شده بود.

اما پیشبینی می‌شد که همین روند فرسایش، سرانجام باعث از بین رفتن طاق بشود. در این بین، توریست‌هایی که برخلاف توصیه‌ها، روی طاق می‌رفتند، بر سرعت تخریب طاق می‌افزودند.

تا اینکه ۳ روز پیش، در پی وزش‌های باد شدید و برخورد شدید امواج دریا، سرانجام طاق فروریخت و از این به بعد، مالت این جاذبه طبیعی را نخواهد داشت.


خرید کتاب با ۱۵٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

عکاسانی که پیش از این، عکس‌های بسیار خوبی از این منطقه گرفته بودند، در پی آگاهی از تخریب طاق ساحلی مالت، در اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی خود، با انتشار عکس‌های خود، به این مسئله واکنش نشان داده‌اند.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.