رپورتاژ: تنظیم خواص مواد غذایی باهم معجزه در آشپزی

0

غذا یکی از مهمترین و محبوب ترین بخش های مشترک همه فرهنگ هاست و در تمام کشورها تلاش می شود با با کنار هم چیدن انواع مزه ها به دلنشین ترین غذاها و ترکیبات غذایی دست یابند. هنر آشپزی قرن هاست که در فرهنگ های مختلف جایگاه خاص خود را دارد و آشپزی ایرانی نیز از این قائده جدا نمی باشد. هر چند که در کشاکش زندگی ماشینی و سرعت ما گرفتار فست فود ها شده ایم اما گاهی اوقات که به غذاهای اصیل ایرانی دسترسی می یابیم, همچون فردی که سالهاست گرسنگی کشیده می خواهیم نهایت لذت را از این غذاها ببریم. غذاهایی که هر کدام جدا از خواص مواد غذایی داخل آن برای ما یاد آور خاطرات دلنشینی هستند. به واقع چه کسی می تواند منکر خاص بودن غذاهایی همچون آبگوشت ,قرمه سبزی,آش کشک و انواع غذاهای ایرانی گردد .

غذای ایرانی و عاشقان خارجی:

آشپزی ایرانی با آن همه دستورات پخت و آشپزی رنگین که همه سفره ها را همچون سفره های جادویی می کند. طرفداران خود را از همه جای جهان به خود جذب می کند. بله! محال است توریست های خارجی غذاهای ایرانی رو بخورند و حداقل عاشق چند مورد از آنها نشوند.

آشپزی ایرانی تلفیقی از هنر و رعایت نکات ریز و مهم آشپزی

در آشپزی ایرانی البته منظورم غذاهای خانگی و اصیل می باشد نه مواردی که برخی رستوران ها به عنوان غذای ایرانی تحویل مشتری می دهند است. ترکیب و اندازه مواد غذایی به دقت انتخاب می شود گویی در قدیم آنان درک روشنی از خواص مواد غذایی خانگی داشتند و در مصرف هیچ کدام افراط نمی کردند و از مواد غذایی به گونه ای بهره می بردند که طعمی فریبنده به غذا می داد و بوی لذیذ غذای ایرانی از فرسنگ ها دورتر قابل تشخیص بود و این ترکیب و هنر آشپزی سالهاست که در دستورات پخت ایرانی وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.