خلاص شدن از شر بطری‌های پلاستیکی آلاینده محیط زیست با اوهو!

2

تا حالا شده حساب کنید که سالانه چند عدد بطری آب معدنی می‌خرید؟ اگر تعداد کل بطری‌های آب معدنی توسط شهروندان یک کشور را حساب کنیم، با نگرانی وحشتناکی روبرو می‌شویم:

بطری پلاستیکی این همه آب معدنی چه سرنوشتی پیدا می‌کنند. در آمریکا سالانه ۵۰ میلیارد بطری آب معدنی دور ریخته می‌شوند که فقط ۲۳ درصد آنها بازیافت می‌شوند. احتمالا میزان بازیافت در ایران خیلی پایین‌تر از اینهاست. پس در آمریکا سالانه ۳۸ میلیارد بطری آب معدنی، به دور ریخته می‌شوند و عرصه را بر محیط زیست تنگ می‌کنند، چرا که قرن‌های متمادی طول می‌کشد تا یک بطری پلاستیک تجزیه شود.

کاش می‌شد این بطری‌ها را با محفظه‌ای که دوست‌دار محیط زیست باشد، جانشین کرد.

یک جانشین بسیار جالب و بامزه و کاملا ایمن برای محیط زیست، چیزی کاملا تازه و نوین به نام اوهو است! اوهو Ooho دقیقا یک بطری نیست، و بیشتر یک غشا است! اوهو را از آگار حاصل از جلبک دریایی و کلرید کلسیم می‌سازند که کاملا برای بدن ایمن هستند.

اوهو منظره‌ای خیلی جالبی دارد، می‌توانید آن را در دست بگیرید و ورز بدهید و با آن کمی بازی کنید و بعد در دهان بگذارید و با کمی فشار، غشا را پاره کنید و محتوای آب پاک آن را بنوشید!

برای تهیه این اوهو، کار نخست این است که کره‌های یخی درست می‌کنند، بعد سطح این کره‌های یخی را با غشاهایی که توضحیش داده شد می‌پوشانند. وقتنی غشا محکم شد و آب یخ زده، ذوب شد، اوهوی شما آماده است.

هزینه تمام شده هر اوهو تنها دو سنت است!

طبیعی‌تر از این نمی‌شود پیدا کرد، به عبارتی همان طور که سلول‌های ما برای خود غشایی دارند که تعادل آب را بین داخل و خارج حفظ می‌کند، اوهو هم غشایی دارد که محافظ این تعادل است.

اوهو را آزمایشگاه راکس اسکیپینگ که مقر آن در لندن است، ساخته است. این ابداع، برنده جایزه طراحی لکسوس در سال پیش هم شده.

در اینستاگرام یک پزشک، ویدئویی در مورد اوهو منتشر کرده‌ام. اگر علاقه‌مند بودید به اینستاگرام یک پزشک سر بزنید، مشترک‌اش شوید و این ویدئو را ببینید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.