اپلیکیشنی شبیه اینستاگرام اما ویژه اشتراک جملات زیبای کتاب‌ها

0

در هنگام خواندن یک کتاب یا مقاله، چند جمله نظرتان را جلب می‌کند. این جملات آنقدر زیبا هستند که با خودتان می‌گویید بعدا در وبلاگ درجشان می‌کنید یا در شبکه‌های اجتماعی آن جملات را نقل قول می‌کنید.

اما بسیاری موارد این فرصت پیش نمی‌آید. به دلایل مختلف مثل کمبود وقت یا نداشتن انرژی برای تایپ همان چند جمله، به علاوه ممکن است با خودتان فکر کنید که در شرایط کنونی شبکه‌های اجتماعی، چه کسی به این طور چیزها اهمیت می‌دهد.

سال پیش یک اپلیکیشن ساده برای اشتراک جملات قصار کتاب‌ها توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه لهستان، عرضه شد که به صورت ابتدایی امکان اشتراک عکس‌های گرفته شده از کتاب‌ها را در قابل یک شبکه اجتماعی موبایل می‌داد.

اما حالا نسخه دوم این اپلیکیشن که Postepic نام دارد، بسیار توسعه یافته است.

قلب تپنده این اپلیکیشن در نسخه دوم، قسمت OCR آن است. یعنی حالا کاربر آن می‌تواند از صفحه مورد نظر عکس بگیرد، عبارات مورد نظر را در عکس های‌لایت کند تا خود اپلکیشن آن جملات را از عکس به متن تبدیل کند.

در مرحله بعدی اپلیکیشن به کاربر کمک می‌کند که ظاهر جملات را زیبا کند. این کار با تغییر فونت و تغییر پشت‌زمینه جملات صورت می‌گیرد.

حالا دیگر کاربر می‌تواند به سادگی عبارات مورد نظرش را در یک شبکه اجتماعی خاص کتاب‌خوان‌ها به اشتراک بگذارد و به این ترتیب خوره‌های کتاب در یک فعالیت دست‌جمعی از حاصل مطالعه هم می‌توانند سود ببرند.

فعلا این اپ، فقط نسخه iOS دارد و باید در نظر بگیرید که متأسفانه OCR آن نمی‌تواند عبارات فارسی را تبدیل کند.

دانلود Postepic

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.