رئیس اینستاگرام: اینستاگرام دیگر یک اپلیکیشن متمرکز بر اشتراک عکس نیست (اما خدا نکند اینستاگرام به سمت تیک تاک شدن پیش برود!)

0

آدام ماسری – رئیس ایتستاگرام- به تازگی در ویدئویی که در اینستاگرام و توییتر ارسال کرده، گفته که این شرکت بعد از دیدن موفقیت‌های یوتیوب و تیک تاک، تصمیم گرفته که شبکه‌‌ای برای سرگرمی‌سازی و اشتراک ویدئو باشد.

او تعدادی از تغییرات و آزمایش‌هایی را که در اینستاگرام مد نظر قرار گرفته، شرح داده که شامل پیشنهاد موضوعاتی است که کاربر به صورت پیش فرض دنبال نمی‌کند و نیز امکان مشاهده تمام‌صفحه ویدئوها است.

این شرکت حساب ویژه‌ای هم برای تهیه‌کنندگان به خصوص در بخش ویدئو، خرید و فروش و پیامرسانی باز کرده است.

اینستاگرام زمانی، تنها شبکه اجتماعی اشتراک عکس خالص بود، اما به تدریج آنقدر تغییر پیدا کرد که خود ما هم روزهای نخست آن را فراموش کرده‌ایم.

جنبه هراسناک اما این است که اینستاگرام آنقدر موفقیت و ترافیک و سود برایش مهم شود که بخواهد یک تیک تاک دیگر بشود.

در شرایطی که ما از فقر توجه به متن در خود اینستاگرام نالان بودیم، نسل جدیدتر شبکه‌های اجتماعی به رهبری تیک تاک کلا طوری طراحی شده که تنها ویدئوهای بی ارزش سرگرم‌کننده در ان داغ می‌شود.

برخی از آدم‌های نسل انقلاب وبلاگ‌ها، همچنان امیدوار هستند که یک شبکه اجتماعی فراگیر با ارجحیت متن به وجود آید. اما ظاهرا چون سود مالی هنگفت در ارزیابی‌های خام اولیه برای چنین شبکه اجتماعی‌ای دیده نمی‌شود، شرکت و سرمایه‌گذارهای خاصی به صرافت ساخت چنین شبکه‌ای نیفتاده‌اند.

در هر صورت تمایل به کلون کردن و تقلید، گاهی آفت خلاقیت می‌شود. همچنان که گوگل بارها در اجتماعی شدن شکست خورد و آشفته نشان داد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.