تیک تاک حالت اشتراک‌گذاری عکس به سبک اینستاگرام را اضافه می‌کند

0

این روزها اینستاگرامی که نداریم و از قرار معلوم پس از این هیچ وقت به صورت روتین و بی‌دردسر دسترسی به آن نخواهیم داشت، اما تیک تاک خواب جدید برای اینستاگرام دیده است!

اپلیکیشن ویدیوی کوتاه بسیار محبوب تیک تاک، حالت عکس جدیدی را معرفی کرده است که به طور قابل توجهی شبیه به آنچه در برنامه اشتراک‌گذاری عکس متا ارائه می‌شود، به نظر می‌رسد.

به عنوان بخشی از به‌روزرسانی، ابزارهای ویرایش جدید در وبلاگ تیک تاک، کاربران اکنون می‌توانند عکس‌های ثابت را به‌صورت مستقل یا به‌عنوان بخشی از قالب چرخ فلک carousel آپلود کنند.

به این ترتیب همان طور که اینستاگرام نگران ویدپوهای کوتاه تیک تاک شده بود، اینستاگرام هم نگران است که در بخش اشتراک عکس ثابت از اینستاگرام عقب مانده باشد و هر دو در صدد دست گذاشتن روی نقطه برتری هم هستند!

این شرکت می‌گوید: «برای زمانی که ترجیح می‌دهید خود را در قالب‌هایی غیر از ویدیو بیان کنید، ما Photo Mode را منتشر کردیم، یک فرمت چرخ فلک جدید در تلفن همراه برای محتوای عکس موجود است که برای اشتراک‌گذاری تصاویر با کیفیت بالا در تیک تاک ایده‌آل است».

«حالت عکس به شما امکان می‌دهد پست‌هایی متوالی یا چرخ و فلکی از تصاویر ثابت را به اشتراک بگذارید که به‌طور خودکار یکی پس از دیگری نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید موسیقی همک اضافه کمید.»

فعلا در نسخه مرورگر این سرویس قابل مشاهده نیست و تنها در اپلیکیشن دیده می‌شود.

این اولین باری است که نیک تاک به طور فعال ویژگی اصلی اینستاگرام، بزرگترین رقیب برنامه اضافه می‌کند.

از سوی دیگر اینستاگرام در گذشته از جمع آوری (سرقت) ویژگی‌های اپلیکیشن‌های دیگر خجالتی نبود، مثلا سرویس Stories آن یک برداشت مستقیم از اسنپ چت بود در حالی که پلتفرم Reels کپی دقیق تیک تاک بود.

اکنون که عکس هم وارد تیک تاک شده  و اینستاگرام تجربه کاربری خود را به طور مداوم با سیل تبلیغات بدتر می‌کند، ممکن است تیک تاک کاربران بیشتری جذب کند. همین دیروز، اینستاگرام اعلام کرد که تبلیغات به اصطلاح متناسب بیشتری نمایش خواهد داد.

اینستاگرام در واقع تقریباً به‌طور کامل از یک برنامه اشتراک‌گذاری عکس به درآمده بود اما بعد واکنش‌های گسترده‌ای توسط افراد مشهور رخ داد و اینستاگرام  مجبور به تغییر مسیر شد. از آن زمان، این برنامه کاملاً مشخص نیست که می‌خواهد چه چیزی بشود و چه آینده‌ای را به کاربران خود ارائه کند!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.